R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

TOP REGIONU 2020 – wręczono pierwsze statuetki
2021-01-20 18:46:39 Artykuł czytany 1257 razy


Pierwsi Laureaci plebiscytu TOP Regionu 2020, 20 stycznia gościli w Katolickim Radiu Podlasie. Po raz dziewiąty, ale w zmienionej formule redakcje portalu podlasie24.pl i Radia Podlasie przygotowały plebiscyt podsumowujący miniony rok w naszym regionie. Statuetki za inwestycję roku 2020 i wydarzenie kulturalne trafiły do Sokołowa Podlaskiego.


Na początku grudnia zebraliśmy propozycje, a następnie na stronie portalu podlasie24.pl odbyło się głosowanie.

INWESTYCJĄ ROKU 2020 zostało Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego STACJA SOKOŁÓW otwarte oficjalnie 16 grudnia 2019 roku. Pieczę nad inwestycją sprawował Sokołowski Ośrodek Kultury  
WYDARZENIEM KULTURALNYM ROKU 2020 W REGIONIE była OSIEMNASTKA czyli  Koncert Jubileuszowy oraz cykl wydarzeń on-line Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie"  z Sokołowa Podlaskiego.
II miejsce w kategorii Wydarzenie Kulturalne roku 2020 zajął  „Ach, ten Broadway" - premierowy koncert Voci Cantati  oraz cykl wydarzeń on-line grup Voci: Voci Bambini, Voci Voci, Voci Cantati. Organizatorem tego wydarzenia był także Sokołowski Ośrodek Kultury

20 stycznia w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie statuetki odebrali: wiceburmistrz Sokołowa Podlaskiego - Krzysztof Dąbrowski, Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury - Marcin Celiński, kurator wystawy stałej Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego "Stacja Sokołów"  - Milena Kurdzińska, oraz Paweł Krzyszczuk z SOK.

Statuetki wręczali ks. Andrzej Sochal – Dyrektor katolickiego Radia Podlasie i Edyta Łukaszewska – Redaktor Naczelna portalu podlasie24.pl

Następnie goście z Sokołowa Podlaskiego udzielili wywiadu Agnieszce Osmólskiej - Ilczuk, redaktor prowadzącej popołudniowy program Przystanek Podlasie na antenie Katolickiego Radia Podlasie. POSŁUCHAJ-------------------------------------------

Inwestycja Roku 2020:  Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego STACJA SOKOŁÓW w Sokołowie Podlaskim to nowa placówka edukacyjno-historyczno-kulturalna, która pozwala na poznanie dziedzictwa Sokołowa Podlaskiego w kontekście historii Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz jego walorów turystycznych, przyrodniczych i kulinarnych.

Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego „Stacja Sokołów” to nowa placówka edukacyjno-historyczno-kulturalna, która pozwala na poznanie dziedzictwa Sokołowa Podlaskiego w kontekście historii Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego oraz jego walorów turystycznych, przyrodniczych i kulinarnych.
W Muzeum można poznać historię Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego, poszczególne miejscowości przez które przebiegał szlak oraz najważniejsze postacie.

Projekt składa się z trzech części. Pierwszą z nich jest część muzealna, która o historii Sokołowa Podlaskiego i o dziedzictwie Wielkiego Gościńca Litewskiego opowiada w formie narracyjnej. To opowieść o dziedzictwie historyczno-kulturowym WGL, szlaku który łączył Warszawę z Wilnem i przebiegał przez takie miasteczka jak Sokołów Podlaski warunkując ich rozwój przez kilkaset lat.
Wielki Gościniec Litewski był głównie traktem komunikacyjnym, dlatego w Muzeum znaleźć można pojazd, którym po szlaku podróżowano w czasach, kiedy kwitł handel. Kupcy zatrzymywali się w Sokołowie Podlaskim, by sprzedać skóry. Dzięki niemu kwitło rymarstwo i kuśnierstwo.

W głównej sali znajdziemy stanowisko, w którym za pomocą zdjęć czy tekstu na ekranie dotykowym poznamy historię szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. Do jego poznania zachęcają gry multimedialne, które pokazują jak wyglądał charakterystyczny dla naszego regionu strój podlaski.

Poza gablotami prezentującymi na manekinach stroje typowe dla kultury podlaskiej, o dziedzictwie kulturowym miasta „opowiadają” ważne postacie związane z Sokołowem Podlaskim. W zacnym gronie znalazło się też miejsce dla Georga Forstera, podróżnika z XVIII wieku, który jadąc szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego do Wilna zatrzymał się w Sokołowie Podlaskim, a potem go opisał.
Przy stoisku pocztowym zwiedzający sprawdzą, jak na czerpanym papierze pisano listy gęsim piórem, i jak je pieczętowano. W planach jest także stworzenie mniejszych stanowisk wskazujących na wielokulturowość Sokołowa Podlaskiego.

Dzięki tej podróży goście Muzeum "Stacja Sokołów" mogą utrwalić zdobytą wiedzę, poznać nowe, atrakcyjne jej elementy i poczuć prawdziwą XVII wieczną atmosferę Szlaku WGL.

-----------------------------

Wydarzenie Kulturalne roku 2020 - OSIEMNASTKA - Koncert Jubileuszowy oraz cykl wydarzeń on-line Zespołu Pieśni i Tańca "Sokołowianie". Organizator: Sokołowski Ośrodek Kultury
Termin: marzec - listopad 2020 r.

Wydarzenia ONLINE to już nie przyszłość, to nasza codzienność. W naszym regionie ośrodki kultury zostały zmuszone do reagowania na zaistniałą sytuację w kraju. Zostały odwołane wcześniej zaplanowane imprezy oraz zajęcia edukacyjne. Jednak działalność kulturalna nie ustała. Instytucje kultury specjalnie dla Państwa przeniosły się do sieci, gdzie można przyłączyć się do wielu inicjatyw.
Wychodząc naprzeciw swoim odbiorcom, instytucje kultury podjęły kilka ciekawych inicjatyw, w których można wziąć udział np. przez media społecznościowe: spektakle teatralne, festiwale filmowe czy koncerty na żywo – tutaj kultura nie ma ograniczeń.

Zamknięcie instytucji kultury w związku z pandemią - wszystko to zmusza do realizacji dotychczasowych zadań inaczej, niż dotychczas.    

Ważne jest, żeby pokazać, że w ciężkich czasach można poszukać rozwiązań, które sprawiają, że kultura nie zamiera. Jest ich sporo, tylko czas przestawić się na inny rodzaj odbioru.
Z powodu wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią, niestety Sokołowski Ośrodek Kultury zmuszony został do odwołania tradycyjnych form obu koncertów jubileuszowych Zespołu Pieśni  i Tańca "Sokołowianie", które miały się odbyć z okazji 18-lecia działalności zespołu.

Koncert Jublieuszowy ONLINE obejrzeć można było zarówno na stronie Facebookowej, jak i na kanale YouTube Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Zespół przygotował z tej okazji wiele nowych pięknych choreografii tanecznych w nowych strojach.
Poza Koncertem Jubileuszowym online Zespół przygotował cykl klipów, odnoszących się do różnych wydarzeń (Międzynarodowy Dzień Tańca, Kupalnocka, Dzień Podlasia, Dzień Papieski) które publikowane były na Facebooku Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

II miejsce w kategorii WYDARAZENIE KULTURALNE 2020

SOKOŁÓW PODLASKI: "Ach, ten Broadway" - premierowy koncert Voci Cantati oraz cykl wydarzeń on-line grup Voci: Voci Bambini, Voci Voci, Voci Cantati.
 Termin: 8 grudnia 2019 r. - listopad 2020 r.
Organizator - Sokołowski Ośrodek Kultury
W naszym regionie ośrodki kultury zostały zmuszone do reagowania na zaistniałą sytuację w kraju. Zostały odwołane wcześniej zaplanowane imprezy oraz zajęcia edukacyjne. Jednak działalność kulturalna nie ustała. Instytucje kultury specjalnie dla Państwa przeniosły się do sieci, gdzie można przyłączyć się do wielu inicjatyw.
Wychodząc naprzeciw swoim odbiorcom, instytucje kultury podjęły kilka ciekawych inicjatyw, w których można wziąć udział np. przez media społecznościowe: spektakle teatralne, festiwale filmowe czy koncerty na żywo – tutaj kultura nie ma ograniczeń.
Zamknięcie instytucji kultury w związku z pandemią - wszystko to zmusza do realizacji dotychczasowych zadań inaczej, niż dotychczas.    
Ważne jest, żeby pokazać, że w ciężkich czasach można poszukać rozwiązań, które sprawiają, że kultura nie zamiera. Jest ich sporo, tylko czas przestawić się na inny rodzaj odbioru.
Premiera kolejnego projektu Voci Cantati "Ach, ten Broadway". Tym razem były to najpiękniejsze utwory musicalowe w broadway'owym stylu.
Piosenki pochodziły m.in. z „West Side Story”, „Chicago”, „Grease”, „Nędzników” oraz wielu innych wielkich produkcji.
✔ akompaniament: Trochę Jazzu pod kierownictwem Piotra Jankowskiego
✔ przygotowanie taneczne oraz choreografia: Kamil Brewczuk
✔ gościnnie wystąpił Black Code Dance Studio

Zespół Voci Cantati działa od 2012 roku w Sokołowskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem Bożeny Kaczmarek. Wspólna pasja śpiewania łączy w nim pokolenia zaczynając od młodzieży licealnej aż do dorosłych. Tradycją stały się wystawiane co roku przez Voci duże tematyczne projekty muzyczne i spektakle. W swoim dorobku zespół ma takie projekty jak: "Moniuszko Znany – Nieznany" (opracowania klasyczne i współczesne), "Miłość złe humory ma", czyli koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, "Kto tam, czy to pan?" z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów, "Jak za dawnych lat", czyli piosenki retro oraz "Róbmy swoje, czyli Młynarski znany i mniej znany". Teraz przyszedł czas na musical.

Z powodu wprowadzenia obostrzeń związanych z pandemią, niestety Sokołowski Ośrodek Kultury zmuszony został do odwołania tradycyjnych form koncertów grup Voci: Voci Bambini, Voci Voci, Voci Cantati.

Na czas pandemii i zamknięcia domów kultury zespół przygotował cykl klipów, odnoszących się do różnych wydarzeń, m.in. Dzień Podlasia, Dzień Muzyki, Dzień Papieski, Święto Niepodległości oraz vidoklipy do piosenek: "Czas miłości", "Wielka woda", które publikowane były na Facebooku oraz kanel YouTube Sokołowskiego Ośrodka Kultury.


fot. AOI
EŁ/ MSz
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • kazik
  2021-01-21 21:25:47

  arrow

  do mamonia to so drogi powiatowe

 • Do Mamoń
  2021-01-21 11:58:21

  arrow

  Tak się składa, że to drogi kategorii powiatowej. Miasto nie odpowiada za te drogi. Wszystkie uwagi dotyczące stanu dróg powiatowych prosimy kierować do starostwa powiatowego tel. 257817427

 • Mamoń
  2021-01-21 08:54:24

  arrow

  Miasto Sokołów Podlaski lepiej by się zajęło stanem dróg w mieście zimą. I nie mam na myśli lokalnych osiedlowych ale głównych (np. Piłsudskiego, Lipowa, etc.) - to co się dzieje zimą to jest dramat.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Zapraszamy do Nazaretu
2021-02-25 09:47:26 Kategoria:

Rodzice dzieci w wieku 3 lat muszą podjąć ważną decyzję. Muszą zdecydować o tym, gdzie ich dziecko będzie bawić się i uczyć przez najbliższe lata. Takim miejscem...

więcej »
foto

Jak skontaktować się z obsługą klienta...
2021-02-23 11:55:38 Kategoria:

Każdy operator komórkowy w Polsce posiada uruchomioną infolinię. Umożliwia ona kontakt telefoniczny klientów z biurami obsługi. Struktura takiego kanału kontaktu nie...

więcej »
foto

Jakie witaminy ma jabłko - czy znasz je wszystkie?
2021-02-22 11:35:34 Kategoria:

Oprócz tego, że są dobrym źródłem błonnika, jabłka zawierają cenne dla organizmu witaminy i minerały. Jakie witaminy ma jabłko? Dowiedz się o nich oraz o innych...

więcej »
foto

Jak zmotywować się do nauki angielskiego?
2021-02-22 11:30:00 Kategoria:

Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach nie tylko przydatna, ale wręcz niezbędna. Jeśli marzysz o awansie zawodowym, rozwoju firmy lub, po prostu lubisz...

więcej »
foto

Rowery trekkingowe dopasowane do długich, wymagających...
2021-02-22 08:31:38 Kategoria:

Wyprawy rowerowe są czymś, o czym marzy wiele osób, zarówno zatwardziałych kolarzy, jak i tych, którzy z jednośladem ostatnią styczność mieli lata temu. Wiele osób...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowa płyta duetu Kwiat Jabłoni w Radiu Podlasie
2021-02-17 15:15:16 Kategoria:

Duet Kwiat Jabłoni wydał drugi album “Mogło być nic”. Płytę prezentuje w tym tygodniu Radio Podlasie.

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoLuty 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje