R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Apel starosty sokołowskiego do rolników o rozwagę podczas wykonywania prac polowych w okresie żniw
2020-07-29 18:04:33 Artykuł czytany 351 razy


Starosta Elżbieta Sadowska apeluje do rolników o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa higieny pracy podczas tegorocznych żniw na terenie powiatu sokołowskiego. Często ceną pośpiechu, zmęczenia, nieuwagi, rutynowego działania podczas wykonywania prac są wypadki skutkujące trwałym kalectwem, a nawet śmiercią.


„Pamiętajmy, że odpowiedzialność prawna i moralna za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, które niejednokrotnie pomagają przy pracach prowadzonych w gospodarstwie rolnym spoczywa na dorosłych - opiekunach. Zadbajmy zatem, aby: nie angażować osób małoletnich do prac niebezpiecznych oraz szkodliwych dla zdrowia, nie powierzać im zadań ponad siły i możliwości, małym dzieciom zapewnić należytą opiekę i bezpieczne miejsce do zabawy, nie pozwalać małoletnim obsługiwać ciągników, kombajnów ani innych maszyn rolniczych. Dodatkowo, każdorazowo ruszając ciągnikiem lub innym sprzętem rolniczym upewniajmy się dokładnie, czy w pobliżu nie ma dzieci lub innych osób, które mogłyby ulec wypadkowi w skutek najechania, używajmy sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem i instrukcjami dotyczącymi bezpieczeństwa. Bezwzględnie zabezpieczajmy również środki ochrony roślin, detergenty, materiały niebezpieczne i źródła ognia przed dostępem dzieci.

Pragnę również zwrócić Państwa szczególną uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przypominam o obowiązku przestrzegania obowiązujących przepisów. Przed przystąpieniem do prac zadbajmy o należyty stan techniczny pojazdów i maszyn, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego oświetlenia oraz odpowiedniego oznakowania przewożonych po drogach ładunków. Transport osób i maszyn rolniczych powinien być zorganizowany w sposób bezpieczny, pojazdami do tego przeznaczonymi. Podczas przemieszczania się po drogach zachowajmy szczególną ostrożność.

Kolejne ważne zagadnienie, na które należy zwrócić szczególną uwagę stanowią przepisy związane z ochroną przeciwpożarową. Dotyczy to przede wszystkim wyposażenia ciągników, kombajnów i pozostałych maszyn rolniczych używanych podczas prac żniwnych w sprawny podręczny sprzęt gaśniczy. Nie należy używać również otwartych źródeł ognia na terenie prowadzonych prac, co pomoże zapobiec jego przypadkowemu zaprószeniu.

Zwracam się z prośbą aby należycie zadbać także o własne zdrowie poprzez stosowanie odpowiedniej odzieży oraz obuwia ochronnego w czasie pracy. Podczas upałów przyjmujmy odpowiednie ilości płynów, nośmy nakrycie głowy oraz róbmy przerwy na odpoczynek i regenerację.

Podczas żniw, przy których pracują kombajny oraz kosiarki szczególną uwagę zwróćmy na domowe oraz dzikie zwierzęta, które niejednokrotnie przebywają na obszarze prac. W ostatnim czasie zanotowano wiele przypadków, w których poniosły one śmierć lub ciężkie obrażenia na skutek kontaktu z pracującą maszyną rolniczą.

Szanowni Państwo dzięki przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa, dbaniu o siebie oraz inne osoby biorące udział w żniwach pozwoli uniknąć wielu sytuacji niebezpiecznych i ochroni przed wypadkiem, którego skutki mogą być tragiczne.

Życzę Państwu dobrej pogody, bezpiecznej pracy oraz obfitości plonów.”

źródło: www.powiat-sokolowski.pl
Fot. pixabay.com

KG/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
foto

Co odróżnia poduszkę ortopedyczną Sleepmed by Hilding...
2020-09-22 11:25:19 Kategoria:

Dowiedz się, jakie zalety ma poduszka ortopedyczna i dlaczego warto w nią zainwestować.

więcej »
foto

Farmaceuta to nie tylko sprzedawca leków
2020-09-14 14:12:39 Kategoria:

Najbardziej w ostatnim czasie popularne sklepy? Chyba można zaryzykować twierdzenie, że apteki. I o ile oczywiście nie powinno się spłaszczać pojęcia samej apteki do...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z nową płytą Kasi Cerekwickiej w Radiu Podlasie
2020-09-22 10:38:38 Kategoria:

Po pięciu latach przerwy Kasia Cerekwicka wydała najbardziej osobisty album w swojej karierze zatytułowany „Pod skórą".

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17

SOKOŁÓW, 17.09

Tony Halik. Tu byłem - w Kinie Sokół

więcej »
18

SOKOŁÓW, 18.09 18:00

Wieczór Miłosierdzia z ks. Rafałem Jarosiewiczem

więcej »
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

SOKOŁÓW, 30.09 19:00

DKF Zbyszek: Kłamstewko

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje