R E K L A M A



SOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Będzie SOR w sokołowskim szpitalu
2018-11-09 17:35:19 Artykuł czytany 1829 razy


Utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w sokołowskim SP ZOZ-ie wpisuje się w ogólnokrajową mapę potrzeb w zakresie ratownictwa medycznego i jest spójne z niedawno utworzoną w Sokołowie Podlaskim Bazą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Celem realizacji projektu jest poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu sokołowskiego i regionu w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisano w piątek, 9 listopada, podczas spotkania z udziałem  podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Macieja Milkowskiego, senatora Waldemara Kraski, władz samorządowych oraz pracowników szpitala.

Inwestycja obejmie przebudowę pomieszczeń istniejącej Izby Przyjęć, budowę podjazdu dla karetek oraz zakup aparatury medycznej i wyposażenia. W obrębie SOR-u będzie funkcjonował obszar segregacji – resuscytacji na dwa łóżka, obszar obserwacji na cztery łóżka, jedno łóżko intensywnej opieki medycznej, a także sala zabiegowa w standardzie sali operacyjnej.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim w 80% finansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Szacowana wartość inwestycji to 5 969 671,00 zł z czego 4 775 630,22 zł to dofinansowanie Unii Europejskiej. Pozostała kwota tj. 1 194 040,78 zł stanowi wkład własny. 28 maja 2018 roku Rada Powiatu Sokołowskiego podjęła uchwałę, która zabezpiecza środki finansowe na ten cel w budżecie powiatu.





Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ
KSKib [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • lupa
    2018-11-14 14:18:07

    arrow

    Takie wielkie litery na czole dyrektora szpitala ? Aż taka miłość do PO.

  • do Burmistrza
    2018-11-12 19:51:11

    arrow

    Gratuluję i z niecierpliwością czekam do wiosny na takie zdjęcia z otwarcia płyty stadionu.

  • pracownik
    2018-11-12 15:54:56

    arrow

    Szpital jest jednostką powiatu ale ma lokalizację tzn. miasto Sokołów Podlaski. Czyli nasze wspólne dobro i może wreszcie wszyscy razem będą się starali by on (szpital) istniał i miał się dobrze. Bo jak do tej pory to tylko pracownicy walczyli by nie został rozparcelowany i sprzedany. PAMIĘTAMY!!! WSZYSTKO I WSZYSTKICH, a zwłaszcza tych co mocno dążyli do jego sprzedania.

  • Razem czy osobno
    2018-11-11 15:03:08

    arrow

    Wszyscy razem do zdjęcia , trudniej ze wspólnym działaniem. No dobre i to , bo na szczeblu państwowym, to już nawet razem ważnego święta nie obchodzą. Wspólnota po polsku, czyli każdy ma swój cel i swoją drogę.

  • Sokołowiak
    2018-11-10 20:45:01

    arrow

    Karakula chyba wściekły bo mógł te pieniądze przeznaczyć na kostkę brukową, tylko że to nie on je zdobył i nie on zabezpieczył 1 mln na budowę. U niego kasa pusta, skąd miałby znaleźć tyle pieniędzy? Chyba trzeba nie mieć honoru żeby podszywać sie pod pracę innych?

  • I tak powinno być.
    2018-11-10 19:11:23

    arrow

    Wszyscy razem dla sokołowskiego i powiatowego szpitala!

  • Aleja/ą "Zasłużonych"
    2018-11-10 14:58:07

    arrow

    19 lipca 2018 r. zakończyła się ocena formalna wniosku o dofinansowanie pn. „Przebudowa Izby Przyjęć w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim na potrzeby SOR”. Wnioskodawca: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim.
    A sam projekt został złożony w 2016 roku, przez ówczesną dyrektor E.Wojciechowską, o czym szanowni ww. zapomnieli wspomnieć:
    "Jeżeli chodzi o powstanie SOR-u przy sokołowskim szpitalu poinformowano, że projekt techniczny adaptacji istniejącej Izby Przyjęć do wymogów SOR-u został już przygotowany, a wniosek pn. „Utworzenie SOR-u w Szpitalu Powiatowym w Sokołowie Podlaskim” finansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020) w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego został złożony do Ministerstwa Zdrowia. Całkowita wartość zadania wynosi ponad 5 mln zł, a wartość wkładu własnego stanowi kwotę 1 055 800 zł. Utworzenie oddziału ratunkowego niewątpliwie uatrakcyjni ofertę szpitala, podniesie zakres usług, a także rangę placówki."

    W związku z powyższym ja się pytam, co w tej sprawie niby uczynił szanowny senator oraz burmistrz Karakula?
    P.Sosnowska akurat była wicestarostą, a dyrektor jest tu z urzędu.
    Ale ta cała reszta, to jako KTO?

  • Kto?
    2018-11-10 14:49:19

    arrow

    TO jak już mowa o projekcie SOR i zabezpieczonych w maju br. pieniądzach przez Powiat należy przypomnieć czyj był ten projekt, kto go napisał i kto się starał pozyskać pieniądze?
    Nie wydaje mi się, aby to były osoby pokazane na załączonym wyżej obrazku.
    Ale do medali piersi wystawia się chętnie?

  • ?
    2018-11-10 14:04:31

    arrow

    Co ma miasto do szpitala, przecież to powiat zarządza
    tym miejscem?

  • do zawistnych
    2018-11-10 11:07:54

    arrow

    A nie przyszło wam do głowy, że Karakulę mógł ktoś zaprosić jako burmistrza miasta. Tak jak wyżej piszecie - wybory się skończyły - musicie się z tym pogodzić i przestańcie szczekać, bo tego już nie da się czytać.

  • magister medycyny
    2018-11-10 09:53:43

    arrow

    gratuluję, mam nadzieję, że współpraca z innymi ośrodkami medycznymi będzie się doskonale układała. Mam tu na myśli co najmniej siedmiopiętrowy szpital w Łukowie (z lądowiskiem dla helikopterów na dachu) oraz z obiecanym w 2014r miasteczkiem medycznym w Garwolinie. Autorem obietnic był pan J. (to tak dla przypomnienia)

  • bebek
    2018-11-09 23:05:31

    arrow

    Pisowcy mają schizofrenię polityczną na 100%. Wpierw psioczą na członkostwo Polski w UE i starają się społeczeństwu przedstawiać tę organizację międzynarodową w czarnych barwach, a następnie chwalą się jw., że uzyskali dofinansowanie na poziomie 80% od tej "okropnej i szkodzącej naszemu państwu" UE?!
    Czy jeszcze ktoś wierzy w tę ich intelektualne ubóstwo?

  • M
    2018-11-09 22:49:48

    arrow

    Najlepsza jest p.Marta..dziś słów pochwały nie szczędziła dla Pana senatora! A gdybyśmy się tak cofnęli kilka miesięcy wstecz... Hahaha. Oj polityki nieznane są koleje twoje!

  • bebek
    2018-11-09 21:39:06

    arrow

    Pisowcy mają schizofrenię polityczną na 100%. Wpierw psioczą na członkostwo Polski w UE i starają się społeczeństwu przedstawiać tę organizację międzynarodową w czarnych barwach, a następnie chwalą się jw., że uzyskali dofinansowanie na poziomie 80% od tej "okropnej i szkodzącej naszemu państwu" UE?!
    Czy jeszcze ktoś wierzy w tę ich intelektualne ubóstwo?

  • Pacjent
    2018-11-09 20:46:23

    arrow

    Kampania już minęła a burmistrz to raczej nie jest organem nadzorczym dla szpitala.

  • Burmiszcz
    2018-11-09 20:22:13

    arrow

    Skoro środki zabezpieczył powiat to co tu robi Karakula? On niech może na stadion zacznie zbierać drobniaki, a nie sie podpina pod budżet, który zabezpieczył PSL

  • mieszkaniec
    2018-11-09 20:14:00

    arrow

    Szpital to Powiat, jak upadek to nie ja, jak coś pozytywnego to mer pierwszy wypina pierś.W tym czasie winien pilnować budowy boiska.

  • Oddzial
    2018-11-09 18:48:11

    arrow

    Bardzo fajnie tylko oddział to nie wszystko w Sokolowie brakuje Lekarzy a nie oddziału .

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kiedy warto zamienić zwykły materac na materace...
2020-06-03 14:06:23 Kategoria:

Materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkie osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu. Jednak jest pewna grupa klientów, dla których takie materace są...

więcej »
foto

Sklep internetowy na PrestaShop - dlaczego warto?
2020-06-03 13:33:08 Kategoria:

Sprzedaż w internecie co roku notuje coraz większe rekordy. Nie ma się temu co dziwić - jest to sposób wygodny, bezpieczny i, szczególnie obecnie, często jedyny...

więcej »
foto

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
2020-06-03 13:12:23 Kategoria:

Okulary korekcyjne nie tylko umożliwiają czytanie, bezpieczną jazdę samochodem i wykonywanie wielu codziennych czynności, ale również stanowią ozdobę twarzy. Dzięki...

więcej »
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Katolickie Radio Podlasie Hot16Ch2 /OGLĄDAJCIE/