R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Droga wojewódzka nr 672 zostanie dokończona
2018-10-12 17:26:20 Artykuł czytany 1909 razy


Droga wojewódzka nr 627 łącząca Kosów Lacki z Małkinią została oddana do użytku dwa lata temu. Od ponad półtora roku mówi się o jej przedłużeniu, czyli wybudowaniu dodatkowych kilometrów między Kosowem a Sokołowem Podlaskim. Po stronie samorządu Kosowa, wszystko pod przyszłą inwestycję jest gotowe, problem tkwi w gminie Sokołów Podlaski, która część działek na swoim terenie sprzedała, a pozostałą część posiada w użytkowaniu wieczystym.


Temat nabrał tempa przed wyborami samorządowymi do tego stopnia, że w miniony poniedziałek grupa zaniepokojonych mieszkańców obu gmin zorganizowała pikietę przed sokołowskim Urzędem Gminy. Do tematu powrócono też na dzisiejszej, 12 października sesji Rady Gminy, na której radni jednogłośnie podjęli uchwałę w myśl której gmina przejmie sprzedane wcześniej działki, w zamian za inne grunty użytkowania wieczystego. Tuż po sesji podpisano akt notarialny w tej sprawie. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele osób pikietujących w poniedziałek przed Urzędem.

W ubiegłym tygodniu na antenie Radia Podlasie sprawę wyjaśniał burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak, przypominając, że po stronie samorządu Kosowa wszystko gotowe jest pod przyszłą inwestycje.

- Z tego co wiem, na dzień dzisiejszy, sprzedane osobom prywatnym w 2014 roku użytkowanie wieczyste trzech działek nie zostało przez sokołowską gminę odkupione – mówił burmistrz Słomiak, tłumacząc jednocześnie, że gmina jako użytkownik wieczysty mogłaby bezpośrednio przekazać działki na rzecz Urzędu Marszałkowskiego, wtedy procedura związana z rozpoczęciem inwestycji miałaby szybsze szanse na realizację. - Wiem, że mimo wszystko Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje przetarg na projekt przyszłej inwestycji i jeżeli dojdzie do budowy tej drogi to działki będą już w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego. Szkoda czasu, który upłynął, bo ten jest bezpowrotnie stracony. W maju, na spotkaniu z panem Mariuszem Kozerą z MZDW mieliśmy określony ścisły harmonogram, według którego w ciągu pół roku mieliśmy mieć przygotowany projekt drogi do roboczej akceptacji. W następne półrocze mielibyśmy ostateczne zaklepanie projektu i wtedy Zarząd Dróg Wojewódzkich miał wystąpić do Urzędu Marszałkowskiego o zabezpieczenie środków na wykonanie drogi. W tej chwili to się na pewno nie uda – tłumaczył Jan Słomiak.

Kontynuacja budowy drogi wojewódzkiej nr 627 to wyjątkowo ważna  inwestycja dla powiatu sokołowskiego, która pozwoli odciążyć z natężenia ruchu m.in. Skibniew i Kostki.

- Jestem po rozmowach z panem Kozerą i wiem, że w połowie października miał być przygotowany przetarg na wykonanie dokumentacji. Sama ta procedura ma trwać około trzech lat – na ostatniej sesji Rady Powiatu Sokołowskiego mówił starosta Leszek Iwaniuk, jednocześnie zapewniając, że wierzy w pozytywne rozwiązanie sprawy po stronie gminy Sokołów Podlaski.

W innym wywiadzie na antenie Radia Podlasie, wójt Marcin Pasik wyjaśniał, że osoby, którym gmina sprzedała prawo użytkowania wieczystego do gruntów są zdecydowane na ich przekazanie bądź zamianę na inne. Według wójta problem tkwi w tym, że od miesięcy zabiega o spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w tej sprawie, jednak do tej pory nie doczekał się żadnej odpowiedzi. Odpowiedzi na pytania związane z planami budowy drogi czy przygotowywaniem samego projektu nie dostaliśmy również my. 4 października pisaliśmy w tej sprawie do rzecznika MZDW, jednak do dziś nie uzyskaliśmy maila zwrotnego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Sokołów Podlaski wójt Marcin Pasik wyjaśniał na jakim etapie sprawa jest aktualnie. Przynajmniej jeśli chodzi o kwestie związane z próbą odkupienia bądź zamiany sprzedanych gruntów.

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym mieszkańcom, którzy aktywnie włączyli się w uczestnictwo w proteście - mówił wójt Pasik. -  Jako gmina od lutego 2018 r. kontaktujemy się z Urzędem Marszałkowskim czy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich i nie otrzymaliśmy, aż do dnia protestu, żadnej odpowiedzi. Wielokrotnie podkreślałem, że gmina Sokołów Podlaski przygotowana jest na podpisanie trójstronnego aktu notarialnego. Dawno zawarliśmy porozumienie z uczestnikami wieczystymi działek położonych na terenie Skibniewa. Dopiero z wywiadu w jednym z tygodników regionalnych dowiedzieliśmy się, że MZDW gotowe jest przejąć od nas drogi. Wykorzystaliśmy więc dokumenty, które mieliśmy przygotowane i podjęliśmy stosowną uchwałę o przejęciu tych gruntów w zamian za inne grunty użytkowania wieczystego będące w posiadaniu gminy. W piątek, 12 października, podpisaliśmy akt notarialny. To oznacza, że staliśmy się użytkownikami wieczystymi całych działek i w trybie pilnym wystosowaliśmy pismo do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o przejęcia gruntów leżących na całej długości odcinka planowanej drogi – zapewnia wójt M. Pasik, jednocześnie przekonując, że wielokrotnie rozmawiał z mieszkańcami, którzy byli informowani w jaki sposób gmina chce przekazać działki.

- Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie te grunty jak najszybciej przekazać i obecnie wszystko w rękach Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jestem dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego dostępny i dyspozycyjny 24 godziny na dobę. Mieszkańców chciałbym zapewnić, że ta droga na pewno powstanie - chyba że inaczej zadecydują pracownicy Urzędu Marszałkowskiego i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ze strony gminy nie było sprzeciwu przeciwko wykonaniu tej inwestycji - przekonuje wójt Marcin Pasik.

Udało nam się dziś spotkać z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską, która powiedziała wprost, że lepiej byłoby gdyby gmina była właścicielem działek i zechciała je przekazać, a mimo to Zarząd Województwa będzie dążył do tego aby dokończyć inwestycję. - Nie możemy przejąć działek od osób prywatnych, możemy je przejąć od gminy. Z zasady lepiej byłoby gdyby były własnością gminy, niemniej zdajemy sobie sprawę jak ważna jest ta inwestycja. W tej chwili przygotowany jest przetarg na dokumentację ponieważ chcemy robić tą drogę. I tak czy inaczej ją zrobimy - zakończyła wicemarszałek.KSkib/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Loka
  2018-10-17 07:37:36

  arrow

  Są jeszcze do sprzedania remizy OSP. Wójt z Kurem jako vice znowu będą działać. Podobno Pani Sekretarz wydała zakaz organizowania w wjejskich świetlicach spotkań z kandydatami do wyborów.
  Gdzie jest ta demokracja???Na jakiej podstawie??
  Świetlicami opiekują się mieszkańcy wsi lub OSP

 • ?
  2018-10-16 23:06:47

  arrow

  Panie Wójcie, gdzie są oświadczenia majątkowe za 2017r całej Gminnej swity. Podobno konta spuchły za wiatraki, solary, kamień z nasypu, działki. Ale się nazbierało

 • mieszkaniec gminy
  2018-10-16 22:27:33

  arrow

  Żenada Panie Pasik, skończ waść wstydu oszczędź.

 • Do łobywatel
  2018-10-16 13:21:23

  arrow

  widzę, że człowieku cię olśniło i poprawną polszczyznę znasz.

 • zainteresowany
  2018-10-16 12:09:03

  arrow

  To trzeba było aż pikiety, żeby temat ruszyć. Działa się jak jest bat nad głową. A pan przewodniczący aż wstał taki jest za.

 • Łobywatel
  2018-10-15 21:07:38

  arrow

  To groźba czy obietnica? :)

 • do łobywatela
  2018-10-15 20:40:05

  arrow

  Twój przykład jest wyśmienity, piszesz jak natchniony dobrym duchem , a ten pachołek który Ciebie straszy pracą przy metrze niech zatrzyma to miejsce dla siebie, nie będzie to praca przy biurko z jednym papierkiem no i komputerem bo jakby pisał w imieniu swojego szefunia

 • XYZ
  2018-10-15 20:38:58

  arrow

  ugoda - podpisany dokument, na który zgadzają się prawnie i formalnie strony.
  Akt notarialny – dokument urzędowy potwierdzający dokonanie określonej czynności prawnej

  po sprawie.

 • Do łobywatel
  2018-10-15 20:03:04

  arrow

  I tak będziesz pracować przy budowie metra. Masz to jak w banku.

 • Łobywatel
  2018-10-15 15:34:53

  arrow

  Panie Bogusiu Pan napisze im jeszcze ło wartości tych działek, niech wiedzom ile jest jedna warta, a ile druga. Albo jem pokażmy na przykładzie - ja mam dwa wartburgi 30 letnie co majom razem 8 kół, Pan masz mitsubiuszi co ma 4 koła to siem zamienim i Pan będziesz miał 2 razy tyle coś Pan miał wcześniej i niech wiedzom jak Pan jesteś mondry :)

 • Wyborca
  2018-10-15 14:16:46

  arrow

  9 za 18

 • Obserwator
  2018-10-15 13:45:07

  arrow

  Sprawa kwalifikuje się do Superwizjera w TVN.

 • Wyborca
  2018-10-15 12:35:56

  arrow

  9ha za 18 ha http://zyciesokolowa.pl/pl/639_aktualnosci/4439_gmina_soko_w_odzyska_a_dzia_ki_na_drog_po_torach_jakim_kosztem.html

 • Wyborca
  2018-10-15 11:18:21

  arrow

  Tylko pogratulować zaradności. Gospodarz jakich pozazdrościć.

 • Wyborca
  2018-10-15 11:15:02

  arrow

  Z tego co podają konkurencyjne media za 9 ha wójt i rada gminy oddali 18 ha. Interes życia.Bardzo gospodarni samorządowcy.
  http://zyciesokolowa.pl/pl/639_aktualnosci/4439_gmina_soko_w_odzyska_a_dzia_ki_na_drog_po_torach_jakim_kosztem.html

 • Łobywatel
  2018-10-15 10:10:18

  arrow

  Panie Bogusiu bo wczoraj pisałem już, ale mnie coś nie puścili, to nie wiem czy źle nie klikłem. Ten co mnie do metra w Warszawie chce zatrudnić to łod Pana jest? Ja to bym wolał u Pana w dziale przetarguff pracować. Tam to się chyba chłopaki nie narobiom za dużo, a łopatom mogiem wieczorem u Pana w ogródku popracować, żebyś Pan nie musiał sam swemi rączkami chwastuff wyrywać.

 • Manipulacja
  2018-10-15 09:46:45

  arrow

  W artykule zabrakło podstawowej informacji. Ile dostali ci ludzie w zamian za działki po torowisku. Ogromną powierzchnię w Budach Kupientyńskich...

 • dialog
  2018-10-14 20:47:29

  arrow

  Dlaczego nie można zastosować spec ustawy. To w tym kraju są lepsi i gorsi. Dla jednych można zastosować.CZy to państwo są jacyś ważne osoby z psl .zsl?

 • Pinokio
  2018-10-14 13:40:02

  arrow

  Oj długi ten nos od krętactwa. Stołek pali się pod tyłkiem, to i działać trzeba. A kruszywo z nasypu to wójt odkupi za swoje?

 • Akt notarialny
  2018-10-14 10:59:37

  arrow

  Pan Pasik powiedział: "12 października, podpisaliśmy akt notarialny". Panie Pasik pokaż nam ten akt notarialny. Dane osób fizycznych ktore sprzedały można zamazac, chcemy wiedziec co jest w akcie notarialnym zebyscie znowu nas nie probowali ograć. PANIE PASIK POKAŻ TEN AKT NOTARIALNY!

 • Do łobywatel
  2018-10-14 10:06:47

  arrow

  Już namierzają twoje IP. Roboty będziesz szukać w Warszawie przy budowie metra.

 • Łobywatel
  2018-10-13 22:44:22

  arrow

  Panie Bogusiu to znowu ja. Tylko chciałem powiedzieć, że ten śmieszny kawał to nie muj. Hejtery musi jakieś! Ale ja bym o proboszczu to nigdy nic nie powiedział, pewnie to ten Konfuncjusz co te złote myśli napisuje! Panie Bogusiu bo tak pomachałem dzisiaj łopatom i mnie styki zadziałały i tak sobie pomyślałem, że jakbyś Pan w tem swojem Komitecie Wyborczym miał takcih samych radnych co by od Pana byli zależni, to by było łatwiej nam rzondzić! I tak se myśle, że jakbyśmy se takich kandydatów wzieli, co to mówiom o nich "mierne, ale bierne" to byśmy se mogli wszystko przegłosowywać, żeby to potem problemów z jakimiś kredytami nowymi nie było. Pan se sprawdzi czy te Pana kandydaty to przypadkiem nie majom jakiś swoich pomysłuf, co to nie zgadzajom sie z naszymi.

 • Łobywatel
  2018-10-13 13:37:18

  arrow

  Panie Bogusiu, to co my teraz z chłopakami z Kosowa pod UG mamy krzyczeć? Toć to 3 transparenty przynajmniej musim przemalować! Może niech nam tera Pasik obwodnice wybuduje jak obiecał dawno!? ...A nie toś Pan to obiecał... to może sale gimnastycznom!!? A nie to też Pan ... Pan ruszy tech swoich gończych co by coś wymyśleli bo mnie farba schnie, już puszkie otwarłem.

 • Łobywatel
  2018-10-13 13:37:16

  arrow

  Panie Bogusiu, to co my teraz z chłopakami z Kosowa pod UG mamy krzyczeć? Toć to 3 transparenty przynajmniej musim przemalować! Może niech nam tera Pasik obwodnice wybuduje jak obiecał dawno!? ...A nie toś Pan to obiecał... to może sale gimnastycznom!!? A nie to też Pan ... Pan ruszy tech swoich gończych co by coś wymyśleli bo mnie farba schnie, już puszkie otwarłem.

 • Wyborca
  2018-10-13 13:09:48

  arrow

  Pozdrowienia dla Edzi.

 • Wyborca
  2018-10-13 12:22:15

  arrow

  Uderz w stół,a nożyce się odezwą.

 • >wyborca
  2018-10-12 22:10:41

  arrow

  Twoja idolka to życia redaktorka, tam jest rzetelność, charakterystyczna dla takich małych zakompleksionych jak ty ludzików

 • Daer
  2018-10-12 22:06:18

  arrow

  Sprzedać działki za grosze aby odkupić za miliony. Dlatego właśnie powinna być matura z matmy obowiązkowa

 • Łobywatel
  2018-10-12 21:16:41

  arrow

  A co to za sukces, że papiery majom i dokumenty już na te działki?! Mój Boguś to jest kandydat! On dopiero obiecał, że mu ktoś 800 tys obiecał i już bezstronni ludzie mu piszom, że mamy wspaniały stadion z bieżniom i płytom głównom! To nie chodzi o to żeby było już zrobione, bo to potem celu nie ma! Nawet jedna pani redaktor napisała, że prace na stadionie ruszom lada dzień, a to dopiero obietnica była, że pół pieniendzy dostanie Sokołów! To jak wkońcu dostanie, to co sie będzie działo?! Strzeżcie się producenci kostki brukowej bo nie nadonżycie z produkcjom!!!

 • Wyborca
  2018-10-12 20:49:50

  arrow

  Grunt to rzetelne media.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kiedy warto zamienić zwykły materac na materace...
2020-06-03 14:06:23 Kategoria:

Materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkie osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu. Jednak jest pewna grupa klientów, dla których takie materace są...

więcej »
foto

Sklep internetowy na PrestaShop - dlaczego warto?
2020-06-03 13:33:08 Kategoria:

Sprzedaż w internecie co roku notuje coraz większe rekordy. Nie ma się temu co dziwić - jest to sposób wygodny, bezpieczny i, szczególnie obecnie, często jedyny...

więcej »
foto

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
2020-06-03 13:12:23 Kategoria:

Okulary korekcyjne nie tylko umożliwiają czytanie, bezpieczną jazdę samochodem i wykonywanie wielu codziennych czynności, ale również stanowią ozdobę twarzy. Dzięki...

więcej »
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Katolickie Radio Podlasie Hot16Ch2 /OGLĄDAJCIE/
2020-06-03 10:00:16 Kategoria:

Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, Sokołowski Ośrodek Kultury,Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach, Echo Katolickie i Marcin Sójka zostali nominowani przez...

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje