R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

II Rodzinna Gra Miejska „Moje Niepodległe Miasto”
2018-06-12 10:49:42 Artykuł czytany 837 razy


10 czerwca na terenie Sokołowa Podlaskiego została przeprowadzona II Rodzinna Gra Miejska „Nasze Niepodległe Miasto", kolejne przedsięwzięcie realizowane w ramach 100-lecia Niepodległości. Organizatorami gry byli: Urząd Miasta Sokołów Podlaski, Sokołowski Ośrodek Kultury, Hufiec ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim oraz Miejskie Przedszkole nr 4 Leśna Kraina, a Szefową Gry nauczyciel przedszkola i phm. Katarzyna Nawacka.


Celem tego przedsięwzięcia było między innymi przypomnienie o miejscach pamięci patriotycznej żołnierzy walczących o wolność Sokołowa Podlaskiego; rozbudzenie zainteresowania historią lokalną, promocja aktywności fizycznej. Współzawodnictwo i integracja rodzin, budowanie więzi z małą Ojczyzną, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

W II Rodzinnej Grze Miejskiej wzięło udział 12 patroli, w większości rodzinnych, chociaż zgłosiły się też reprezentacje szkół i grupy znajomych. Uczestnicy przedsięwzięcia mieli możliwość aktywnej integracji, sprawdzenia wiedzy, predyspozycji, umiejętności i ciekawego spędzenia niedzielnego popołudnia. O godzinie 12.00 wszystkie patrole, kibicujący im znajomi oraz organizatorzy spotkali się przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury. Po powitaniu, wysłuchania pieśni „Szara piechota” w wykonaniu 5-letniego Antka zucha z Leśnej Krainy i wylosowaniu poszczególnych punktów patrole wyruszyły w miasto. Około 15.00 uczestnicy zmagań powrócili zmęczeni ale szczęśliwi i na gorąco dzielili się swoimi wrażeniami z gry. O godzinie 15.30 ogłoszono wyniki. I miejsce zdobył patrol „Cichociemni” (Edyta Połosa z rodziną), II - „Rydze” (Adam Rydzewski z rodziną), III - „Małkus TEAM” (Elżbieta Małkus z rodziną).  Wszystkie patrole otrzymały wspaniałe upominki, natomiast zwycięzcy puchary i nagrody, które ufundowali i w kolejności miejsc wręczyli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński oraz Komendantka Hufca  ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim hm. Bożenna Hardej.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację gry i pomogli w jej przeprowadzeniu, w tym: Nadleśnictwu Sokołów, które zorganizowało jeden z punktów gry na którym, za wykonanie zadania wszyscy otrzymali pamiątkowy medal; Komendzie Państwowej Straży Pożarnej, która zapewniała atrakcje na terenie swojej jednostki; Komendzie Powiatowej Policji, gdzie każdy uczestnik gry mógł zapoznać się z podstawowym wyposażeniem radiowozu oraz harcerzom, którzy zapewnili zadania na poszczególnych punktach.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


I.P.

DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SOKOŁÓW, 02.12

O El Greco. Spotkanie z Izabellą Galicką i Katarzyną Kowalską

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

SOKOŁÓW, 09.12

Róbmy swoje, czyli Wojciech Młynarski znany i mniej znany

więcej »
10 11 12 13

SOKOŁÓW, 13.12

„Ekwador i Galapagos” na SUTW

więcej »
14 15 16

SOKOŁÓW, 16.12

18. Jarmark Bożonarodzeniowy w Sokołowie Podlaskim

więcej »
17 18

SOKOŁÓW, 18.12

XVIII Powiatowe Prezentacje Gry na Ligawkach

więcej »
19

SOKOŁÓW, 19.12

Spotkanie opłatkowe sokołowskich seniorów

więcej »
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

SOKOŁÓW, 31.12

Sylwestrowy Maraton Filmowy

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje