R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jubileusz Miejskiego Koła Diabetyków
2017-03-15 14:21:38 Artykuł czytany 1185 razy


W sokołowskim Urzędzie Miasta trwa spotkanie członków, działaczy i sympatyków Miejskiego Koła Diabetyków.


Przybyli na uroczystość przedstawiciele władz miasta i osoby związane z MKD spotkali się po to aby uczcić jubileusz 20-lecia istnienia koła.

To wyjątkowa okazja do złożenia podziękowań za wieloletnią działalność koła, zrzeszającego osoby chore ma cukrzycę.

Po części oficjalnej, prowadzonej przez prezesa koła Andrzeja Kublika, zaplanowano wręczenie odznaczeń tym, którzy w sposób wyjątkowy przyczynili się i przyczyniają do ciągłego rozwoju koła. Obecnie koło zrzesza ponad 100 osób.

Miejskie Koło Diabetyków w Sokołowie Podlaskim od 20-tu lat pomaga osobom chorym na cukrzycę. Obecnie zrzesza ponad stu członków, którzy spotykają się na różnego rodzaju wykładach i prelekcjach. Celem organizacji jest nie tylko edukacja ale i wzajemne wsparcie. Na szczęście, jak mówi prezes koła Andrzej Kublik – czasy się zmieniają, a społeczeństwo staje się bardziej uświadomione. Sokołowskie Koło zrzesza ponad stu członków ale według statystyk w całym mieście na cukrzycę choruje około 2 tysiące osób. Od kilkunastu lat diabetycy mają swoją siedzibę w Urzędzie Miasta. Dzięki temu, członkowie organizacji mają nieograniczony dostęp do materiałów biurowych i zupełnie nieodpłatnie korzystają z urzędowych pomieszczeń. Burmistrz miasta, Bogusław Karakula jednoczy się z cukrzykami, bo sam od wielu lat zmaga się z chorobą. - To wyjątkowo podstępna choroba, która często nie daje o sobie znaku. Ważne jest aby mieć wsparcie innych osób ale też wiedzieć, że należy zwrócić się o pomoc. Podczas minionego jubileuszu obchodów 20-lecia działalności Koła wręczono złote i srebrne odznaczenia dla zasłużonych dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wśród nich znaleźli się – Bogusław Karakula, Piotr Żebrowski, Jolanta Pierzchelewska-Zabielska, Lucyna Choma (odznaczenie odebrał syn Michał Choma), Andrzej Kublik i Henryka Połosa. Poza tym specjalnym medalem „Za zwycięstwo nad cukrzycą” uhonorowano osoby, które zmagają się z chorobą od ponad trzydziestu lat. Medale odebrali - Jadwiga Banasiuk, Stefan Borkowski, Stanisław Celiński, Barbara Cybul, Eugeniusz Głowacz, Marian Pomarański, Henryka Paplińska, Hanna Wycech i Teresa Uszyńska. W Polsce żyje ponad 2 mln chorych leczących się na cukrzycę oraz kilkusettysięczna grupa osób, która nie ma świadomości tej choroby i nie podejmuje leczenia. Tymczasem wczesne wykrycie oraz stosowanie odpowiednich terapii może pomóc w uniknięciu groźnych powikłań


KSkib   [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
SPONSOR GALERII

foto

Ponton Racing 2018
2018-02-26 15:52:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Halo! Nie śpimy! Tylko się budzimy z zimowego snu, bo… Już 23 marca (piątek) w Parku Wodnym Siedlce po raz drugi wystartuje Ponton Racing, czyli wyścigi pontonów...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoMarzec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SOKOŁÓW, 01.03

Kosów Lacki pamięta o Żołnierzach Wyklętych

więcej »
2 3 4
5 6

SOKOŁÓW, 06.03

Działania SMOG na terenie powiatu sokołowskiego

więcej »
7 8

SOKOŁÓW, 08.03

Kino w szpilkach

więcej »
9

SOKOŁÓW, 09.03

Konferencja: Niepodległość na Podlasiu

więcej »
10 11

SOKOŁÓW, 11.03

IV Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

więcej »
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje