R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Klub Senior+ z siedzibą w Czerwonce już odebrany
2019-12-10 08:04:24 Artykuł czytany 282 razy


Klub Senior+ to nowe miejsce na mapie gminy Sokołów Podlaski, powstało specjalnie dla jej mieszkańców w jesieni życia, znajduje się w budynku po byłej szkole podstawowej.


W obecnych czasach, gdy zanikają kontakty sąsiedzkie a badania statystyczne wskazują na duże osamotnienie osób starszych i występujące coraz częściej stany depresyjne, Klub Seniora będzie doskonałym miejscem do stworzenia im warunków do aktywnego, produktywnego i miłego spędzania wolnego czasu – mówi Wójt Gminy Sokołów Podlaski – Janusz Kur.

Do tej pory w Gminie Sokołów Podlaski brakowało miejsca, gdzie ludzie, którzy przepracowali całe swoje życie mogliby spotkać się, aby wspólnie cieszyć się tym, że są seniorami, dzielić się doświadczeniami, a także wspominać wspólne lata młodości. Brakowało miejsca, w którym osoby starsze mogłyby realizować swoje pasje, poszerzać zainteresowania, uczyć się czegoś nowego, czy po prostu spędzić miło czas w towarzystwie przyjaznych im osób. Jak podkreśla Wójt Gminy Sokołów Podlaski: W osobach starszych drzemie ogromny potencjał, wiele potrafią, a ich doświadczenie życiowe należy wykorzystywać, bo chętnie się nim dzielą. W Gminie Sokołów Podlaski w wieku powyżej 60 r. ż. jest aż 1530 osób, co stanowi ponad 24,86% jej mieszkańców. Pomysł utworzenia Klubu dla Seniorów nie jest więc wyssany z palca.

Planuje się, że placówka będzie czynna dwa razy w tygodniu. W klubie będą odbywać się spotkania okolicznościowe, prelekcje i spotkania autorskie, warsztaty, gry towarzyskie, terapia zajęciowa, poradnictwo, spotkania kół zainteresowań i wiele innych ciekawych zajęć.

Celem nadrzędnym Klubu Senior+ jest wsparcie seniorów (osób nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+), ich aktywizacja społeczna, zdrowotna, edukacyjna i integracja wewnątrz- i międzypokoleniowa. Projekt jest wyjściem naprzeciw ich potrzebom. W miejscu tym seniorzy będą mogli aktywnie uczestniczyć w szeregu zajęć: socjalnych, edukacyjnych, kulturalno-oświatowych, z aktywności ruchowej, aktywizujących społecznie. Działania Klubu "Senior+" realizowane będą we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami.

Założeniem jest, że w jednych zajęciach uczestniczyć będzie 15 osób, zaś samych uczestników projektu może być wielu. Rekrutacja rozpoczęła się już w listopadzie. Informacje na ten temat dostępne są w siedzibie GOPS, na stronie internetowej Urzędu Gminy, w Gazecie Podlasia, na fanpage Urzędu: https://www.facebook.com/gminasokolowpodl/, w gminnych Ośrodkach Zdrowia oraz bibliotekach. Przekazywane są również przez ogłoszenia parafialne, pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokołowie Podlaskim.

Budynek dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Klubie zaplanowane zostało już pierwsze spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono 19 grudnia br. o godz. 13.00. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich seniorów, którzy do tej pory zgłosili chęć udziału w projekcie, jak również tych, którzy decyzji tej jeszcze nie podjęli. 19 grudnia każdy niezdecydowany będzie mógł zapoznać się z ideą projektu i przystąpić do niego.


(www.gminasokolowpodl.pl)
KSkib  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Mieszkaniec
    2019-12-11 19:59:55

    arrow

    Wszystko ok, tylko szkoda, że ten klub nie został umiejscowiony na parterze szkoły, tylko na piętrze, ciekawe, jak te osoby niepełnosprawne wdrapią się na piętro, windy tam nie ma, pewnie będą wnoszone przez pana wójta.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Narty Head dla każdego – przegląd najpopularniejszych...
2020-01-23 13:25:35 Kategoria:

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu, warto zwrócić uwagę na narty Head. Marka ma w swojej ofercie modele dla każdego, które zachwycają zarówno w testach, jak i...

więcej »
foto

Sprawdź, w jaki sposób możesz wykonać prezent...
2020-01-23 10:58:53 Kategoria:

Decoupage, scrapbooking, quilling - skądś znasz nazwy technik tworzenia ozdób handmade, ale nie wiesz, czym się różnią? Chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego...

więcej »
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

SOKOŁÓW, 05.01

Koncert Noworoczny ze Stanisławą Celińską!

więcej »
6

SOKOŁÓW, 06.01 10:30

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim

więcej »
7 8 9 10 11 12
13 14

WĘGRÓW, 14.01 15:00

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15 16 17

SOKOŁÓW, 17.01

Poezja i muzyka w Kosowie Lackim

więcej »
18 19

SOKOŁÓW, 19.01 18:00

Koncert Karnawałowy w Sokołowskim Ośrodku Kultury

więcej »
20 21 22

SOKOŁÓW, 22.01

„Pan T” w DKF „Zbyszek”

więcej »
23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje