R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Klub Senior+ z siedzibą w Czerwonce już odebrany
2019-12-10 08:04:24 Artykuł czytany 304 razy


Klub Senior+ to nowe miejsce na mapie gminy Sokołów Podlaski, powstało specjalnie dla jej mieszkańców w jesieni życia, znajduje się w budynku po byłej szkole podstawowej.


W obecnych czasach, gdy zanikają kontakty sąsiedzkie a badania statystyczne wskazują na duże osamotnienie osób starszych i występujące coraz częściej stany depresyjne, Klub Seniora będzie doskonałym miejscem do stworzenia im warunków do aktywnego, produktywnego i miłego spędzania wolnego czasu – mówi Wójt Gminy Sokołów Podlaski – Janusz Kur.

Do tej pory w Gminie Sokołów Podlaski brakowało miejsca, gdzie ludzie, którzy przepracowali całe swoje życie mogliby spotkać się, aby wspólnie cieszyć się tym, że są seniorami, dzielić się doświadczeniami, a także wspominać wspólne lata młodości. Brakowało miejsca, w którym osoby starsze mogłyby realizować swoje pasje, poszerzać zainteresowania, uczyć się czegoś nowego, czy po prostu spędzić miło czas w towarzystwie przyjaznych im osób. Jak podkreśla Wójt Gminy Sokołów Podlaski: W osobach starszych drzemie ogromny potencjał, wiele potrafią, a ich doświadczenie życiowe należy wykorzystywać, bo chętnie się nim dzielą. W Gminie Sokołów Podlaski w wieku powyżej 60 r. ż. jest aż 1530 osób, co stanowi ponad 24,86% jej mieszkańców. Pomysł utworzenia Klubu dla Seniorów nie jest więc wyssany z palca.

Planuje się, że placówka będzie czynna dwa razy w tygodniu. W klubie będą odbywać się spotkania okolicznościowe, prelekcje i spotkania autorskie, warsztaty, gry towarzyskie, terapia zajęciowa, poradnictwo, spotkania kół zainteresowań i wiele innych ciekawych zajęć.

Celem nadrzędnym Klubu Senior+ jest wsparcie seniorów (osób nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+), ich aktywizacja społeczna, zdrowotna, edukacyjna i integracja wewnątrz- i międzypokoleniowa. Projekt jest wyjściem naprzeciw ich potrzebom. W miejscu tym seniorzy będą mogli aktywnie uczestniczyć w szeregu zajęć: socjalnych, edukacyjnych, kulturalno-oświatowych, z aktywności ruchowej, aktywizujących społecznie. Działania Klubu "Senior+" realizowane będą we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami.

Założeniem jest, że w jednych zajęciach uczestniczyć będzie 15 osób, zaś samych uczestników projektu może być wielu. Rekrutacja rozpoczęła się już w listopadzie. Informacje na ten temat dostępne są w siedzibie GOPS, na stronie internetowej Urzędu Gminy, w Gazecie Podlasia, na fanpage Urzędu: https://www.facebook.com/gminasokolowpodl/, w gminnych Ośrodkach Zdrowia oraz bibliotekach. Przekazywane są również przez ogłoszenia parafialne, pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokołowie Podlaskim.

Budynek dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Klubie zaplanowane zostało już pierwsze spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono 19 grudnia br. o godz. 13.00. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich seniorów, którzy do tej pory zgłosili chęć udziału w projekcie, jak również tych, którzy decyzji tej jeszcze nie podjęli. 19 grudnia każdy niezdecydowany będzie mógł zapoznać się z ideą projektu i przystąpić do niego.


(www.gminasokolowpodl.pl)
KSkib  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Mieszkaniec
    2019-12-11 19:59:55

    arrow

    Wszystko ok, tylko szkoda, że ten klub nie został umiejscowiony na parterze szkoły, tylko na piętrze, ciekawe, jak te osoby niepełnosprawne wdrapią się na piętro, windy tam nie ma, pewnie będą wnoszone przez pana wójta.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Na co zwrócić uwagę podczas wypożyczania samochodu?
2020-09-18 11:50:38 Kategoria:

Wiele sytuacji w życiu zmusza nas, by wynająć samochód. Powodem może być opłakany stan własnego auta po wypadku lub też po prostu chęć odbycia dalekiej wycieczki bez...

więcej »
foto

Botki do spódnicy - Podpowiadamy jakie wybrać
2020-09-18 11:42:08 Kategoria:

Botki znane są w modzie damskiej od końca XIX wieku. Panie już wtedy nosiły botki na płaskiej podeszwie lub sznurowane, a w kolejnych dekadach obuwie to przeszło...

więcej »
foto

Farmaceuta to nie tylko sprzedawca leków
2020-09-14 14:12:39 Kategoria:

Najbardziej w ostatnim czasie popularne sklepy? Chyba można zaryzykować twierdzenie, że apteki. I o ile oczywiście nie powinno się spłaszczać pojęcia samej apteki do...

więcej »
foto

Modowe perełki i najlepsze ceny
2020-09-12 00:09:00 Kategoria: Wybierz kategorie

Powoli do naszych szaf wkraczają już jesienne płaszcze, kamizelki i botki. Wiemy gdzie znajdziecie oryginalne ciuszki i dodatki do jesiennych stylizacji w najlepszych cenach!

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z piosenkami zespołu Giant Rooks
2020-09-07 16:01:55 Kategoria: Wybierz kategorie

Debiutancki album „Rookery" niemieckiej grupy Giant Rooks będzie prezentowany w tym tygodniu na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoWrzesień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17

SOKOŁÓW, 17.09

Tony Halik. Tu byłem - w Kinie Sokół

więcej »
18

SOKOŁÓW, 18.09 18:00

Wieczór Miłosierdzia z ks. Rafałem Jarosiewiczem

więcej »
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje