R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kolejna nagroda dla „Strefy Pociech” z Sokołowa Podlaskiego
2018-08-06 17:37:20 Artykuł czytany 539 razy


9 lipca w Łosicach odbyło się wręczenie bonów dla zwycięskich organizacji w konkursie "decydujesz-pomagamy" organizowanym przez Tesco. Jednym z laureatów konkursu została fundacja „Strefa Pociech” z Sokołowa Podlaskiego.


Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów, skupionych wokół kilku sąsiadujących ze sobą sklepów Tesco. W pierwszej fazie programu organizacje społeczne i aktywni mieszkańcy zgłaszali swoje inicjatywy poprzez internetową platformę. Kolejno, komisja oceniła projekty pod kątem przygotowania merytorycznego, potencjału powodzenia i wniesienia trwałych zmian w otoczeniu. Wybrane przez komisję projekty poddawane były głosowaniu klientów Tesco. Ci, w otwartym głosowaniu wybierali – ich zdaniem – najlepsze i najpotrzebniejsze inicjatywy dla ich regionu.
- Z edycji na edycję coraz więcej mieszkańców chce angażować się w działania na rzecz swojego otoczenia. Tym razem do programu zgłosiło się ponad 800 organizacji. Klienci Tesco oddali łącznie ponad 6 milionów głosów na projekty z całej Polski. Z dumą patrzymy na to, jak społeczność skupiona wokół programu się rozrasta. Mamy poczucie, że działamy
w najlepszy z możliwych sposobów – słuchamy społeczników – rzeczników regionów i odpowiadamy na ich potrzeby – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Wsparcie dla regionów
W IV edycji wprowadzone zostały korzystne zmiany. Tym razem Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.
- Zwycięskie inicjatywy są bardzo różnorodne – dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, ale także działań na rzecz zwierząt, środowiska naturalnego czy pielęgnowania lokalnych tradycji oraz wielu innych istotnych aspektów funkcjonowania poszczególnych społeczności – opowiada Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która jest partnerem merytorycznym programu.
W IV edycji programu klienci sklepów Tesco oddali łącznie 6 146 598 głosów na projekty społeczne. Najwięcej żetonów do urn wrzucili mieszkańcy województwa śląskiego, oddając tym samym 1 045 772 głosów na projekty dla swojego regionu.

Realne potrzeby, realne wsparcie

Od 2016 roku odbyły się cztery edycje programu „Decydujesz, pomagamy”. W ciągu dwóch lat Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło 815 projektów społecznych, które w otwartym głosowaniu wybrali klienci sklepów. Łącznie do aktywnych mieszkańców trafiło 3 325 000 złotych na realizację lokalnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia. Jesienią tego roku odbędzie się kolejna – już V edycja programu.
Fundacja „Strefa Pociech” z Sokołowa Podlaskiego dzięki glosom mieszkańców / lokalnych społeczności zdobyła drugie miejsce. Projekt na który Fundacja otrzymała dofinansowanie to „STREFA - DLA CIEBIE, DLA RODZINY”  integrujący społeczności lokalne oraz wspierający rozwój kompetencji informatycznych, technicznych, ale także społecznych, dzieci. W jego ramach zostanie zakupiony sprzęt do zajęć ROBOTYKA DLA SMYKA. Planowany jest cykl takich zajęć  w Fundacji Strefa Pociech w Sokołowie Podlaskim

Strefa Pociech zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach nagrodzonego projektu oraz innych działań aktualnie realizowanych przez fundację. Szczegóły,  informacje i zapisy
 www.strefapociech.pl
https://www.facebook.com/FundacjaStrefaPociech
https://www.facebook.com/KlubMamSokolowPodlaskiLZ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

SOKOŁÓW, 05.01

Koncert Noworoczny w SOK!

więcej »
6

SOKOŁÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Kosowie Lackim

więcej »

SOKOŁÓW, 06.01 10:30

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim

więcej »
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

SOKOŁÓW, 20.01

Jasełka w MGOK w Kosowie Lackim

więcej »
21 22 23 24 25

SOKOŁÓW, 25.01

I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos małego serca” w Bielanach

więcej »
26 27
28 29 30

SOKOŁÓW, 30.01

Walne w Podlasiu

więcej »
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje