R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz dziękuje za lata spędzone na stanowisku wójta gminy Repki
2018-11-09 12:20:29 Artykuł czytany 2736 razy


Po po 22 latach na stanowisku wójta gminy i w sumie 24 latach pracy w urzędzie gminy, przyszedł czas na pożegnanie i podsumowanie pracy na rzecz społeczności lokalnej. Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz odchodzi z Urzędu po przegranej w pierwszej turze wyborów samorządowych, zostawiając gminę rozwiniętą i nowoczesną, z poczuciem dobrze wypełnionego obowiązku. Jednocześnie twierdzi, że kampania prowadzona przez jej przeciwników była nieczysta i opierała się na kłamstwie.


Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na nią i na radnych popieranych przez jej komitet. - Dziękuję za uczciwą ocenę mojej osoby i pracy, którą dane mi było wykonywać przez 24 lata dla naszej gminy. To Państwo nie ulegliście bezpardonowej i krzywdzącej nagonce dobrej zmiany. Prowadziłam merytoryczną i spokojną kampanię, przedkładając nasze dokonania i plany na przyszłość na zebraniach wiejskich w każdej wsi – mówi wójt Repek.

Wójt zaznacza, że to dzięki jej pracy i roztropności radnych gmina prężnie się rozwija. - Nasza infrastruktura jest powodem do dumy i satysfakcji dla mieszkańców. Zawsze pamiętaliśmy o potrzebach ludzi i tworzeniu jak najlepszych warunków życia w naszej gminie. To był sens i cel mojej pracy, bo uważam, że sprawy materialne są ważne, ale zawsze najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby – tłumaczy K. Mikołajczuk-Bohowicz i dodaje, że ma poczucie dobrze wypełnionego czasu na stanowisku wójta i robiła wszystko co w jej mocy aby móc wykorzystać możliwości jakie Polsce dało wejście do Unii Europejskiej. - Dane mi było pracować i współpracować z administracją rządową i samorządową ze wszystkich opcji politycznych. Od 2004 r. pracowałam w Komitecie Monitorującym Regionalny Program Operacyjny na Mazowszu, byłam Członkiem Konwentu Wójtów i Burmistrzów Mazowsza, aktywnie pracowałam na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych i szeregu instytucji, których działalność była ważna dla naszych mieszkańców – przypomina wójt, dodając, że dla przyszłych władz samorządowych zostawia  do kontynuacji projekty, na które mieszkańcy czekają. Mowa m.in. o kontynuacji programu budowy instalacji solarnych i fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych i budynku Urzędu, o pozytywnie ocenionym projekcie wymiany pieców, przygotowanym budynku dla seniorów, złożonych już wnioskach drogowych, czy modernizacji oczyszczalni, która jest w trakcie realizacji.

Decyzję większości mieszkańców gminy, którzy zdecydowali w wyborach o zmianie na stanowisku wójta gminy, Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz przyjmuje z pokorą ale zaznacza, że jest jej przykro, ponieważ, jak mówi - ludzie ulegli politycznej nagonce. - Wiem, że kampania wyborcza ma swoje prawa, jednak posługiwanie się kłamstwem, nieszczęściem i insynuacją jest niegodne, zwłaszcza osób aspirujących na stanowisko wójta czy radnego. Dla mnie ogromną wartością jest szacunek dla drugiego człowieka, ponieważ nigdy cel nie może uświęcać środków, a jak powiedział wielki Polak Władysław Bartoszewski: „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.” To zdanie dedykuję wszystkim, którzy sięgając po władzę, zapominają, że „warto być przyzwoitym”.
Według dotychczasowej wójt Repek, polityczni mocodawcy kandydatów z PiS zwykle pojawiają się w gminie Repki przy okazji wyborów. - Bardzo szkoda, że politycznej aktywności nie przejawiają w konkretnych działaniach na rzecz mieszkańców – twierdzi wójt i za przykład podaje drogę krajową nr 62. - Problem stanu technicznego drogi krajowej 62 jest nierozwiązany od lat. Pan senator Waldemar Kraska pełni swoją funkcję czwartą kadencję, Pan minister Krzysztof Tchórzewski szóstą. Panowie czy nie jest Wam wstyd obarczać odpowiedzialnością za stan tej drogi moją osobę? Wójt odpowiada za stan dróg gminnych, a nie zaniechania administracji rządowej. Moje dokonania w gminie Repki są bezdyskusyjne i ludzie to niewątpliwie docenią – zapewnia.

Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz ma na swoim koncie wiele tytułów, które świadczą o jej pracy i zaangażowaniu. W 2005 roku została Wójtem Roku w plebiscycie organizowanym przez Telewizję Polską, z kolei w 2011 roku uhonorowano ją wpisem do Złotej Księgi Przyjaciół Radia Podlasie. To właśnie za pomocą naszej rozgłośni wójt dziękuje za minioną 22 - letnią kadencję.

POSŁUCHAJ


KSKib [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • A
  2018-11-13 16:56:26

  arrow

  A dzięki komu macie tyle w gminie?

 • do pytka
  2018-11-13 16:00:01

  arrow

  masz rację nawet jak nic nie ogarnie w 5 lat, to już mamy tak dużo, że nic gminy nie minie, a reszta gmin z powiatu to i za 10 lat nas nie dogoni

 • pytek
  2018-11-13 14:41:02

  arrow

  A może ktoś wie kiedy poprzednia wójt nauczyła się rządzić? A może samorodek? od dziecka OMNIBUS!!!. Przysłowie ludowe mówi - Nie nauczy się kaczka pływać jak w tył... wody nie nabierze. No ludzie dajcie szansę, bo będzie trzeba wynaleźć eliksir długowieczności dla tych co się przyzwyczaili do rządzenia!!!

 • ?????
  2018-11-12 20:38:56

  arrow

  Może ktoś wie kiedy nowa zaczyna,mam interes.

 • Ali
  2018-11-12 20:35:09

  arrow

  Dobrze wszyscy wiecie że pani nie ma doswiadczenia wiec bedzie ciezko.

 • Karski
  2018-11-12 18:06:31

  arrow

  Obserwując świńskiego biznesmena z naszej gminy można zauważyć na czym polega wdzięczność za miliony otrzymane z unii, dzięki komu możecie się domyśleć, a teraz pierwszy krytykant PSL i tych którzy go ustawili, Ale cap był , jest i będzie capem tak do samego końca swojego zafajdanego żywota .

 • Wolny głos
  2018-11-12 15:23:30

  arrow

  Uważam, że Pani Wójt zrobiła bardzo wiele dla społeczności gminy Repki i za to należą się słowa szacunku. Ale ten tekst cytuję - Pan senator Waldemar Kraska pełni swoją funkcję czwartą kadencję, Pan minister Krzysztof Tchórzewski szóstą. Panowie czy nie jest Wam wstyd obarczać odpowiedzialnością za stan tej drogi moją osobę? - TRĄCI HIPOKRYZJĄ. A ile kadencji miał Poseł - Minister w wielu rządach RP Pan Marek Sawicki? I tu mój szacunek się kończy. Jednak polityka, a nie dobro społeczne, wzięła górę.

 • czarli
  2018-11-12 11:50:38

  arrow

  Do A.
  Chodzenie po domach to najlepsza reklama i przekonywanie wyborców do swych racji.Nie widzę w tym nic złego.Można porozmawiać przy małej czarnej o problemach w gminie.

 • Fasola
  2018-11-12 11:44:26

  arrow

  Nie płacz Ewka
  bo tu miejsca brak
  na Twe babskie łzy...
  Pani Wójt przegrała bo PSL jest w odwrocie,cofa się i nie kąsa nawet i tak będzie jeszcze długo.Likwidowanie małych gospodarstw,oddawanie w dzierżawę ziemi,ucieczka młodych do miast,nieopłacalność produkcji rolnej,na małych gospodarstwach zostają ludzie w wieku przedemerytalnym, potem emerytura a z ziemią do widzenia ślepa Genia.Na PSL głosują ludzie z wielkich gospodarstw a tych jest mało,do sejmu za rok PSL się nie prześlizgnie,nie osiągnie 5procent a szkoda..Czy tego Ludzie z PSL nie widzą?
  Ostatni krzyk
  łabędzia nuta
  I dalej nic w teatrze lalek
  Ogólnie mówiąc laikis brutal
  poza tym wszystko doskonale...

 • do A
  2018-11-11 22:14:28

  arrow

  Chodzenie po wsiach i spotkania z mieszkańcami nie są zabronione. nie chciało się zabiegać o głosy i teraz ma pretensje i zdziwiona że przegrała.
  Różnica na korzyść nowej pani wójt była duża, choć caryca zwoziła swoich na wybory, klęska na caałym froncie.

 • z gminy
  2018-11-11 16:46:45

  arrow

  rozumiem, że pierwsza prośba do rady nowej wójt to będzie znaczna obniżka pensji, a do końca roku uda się wyremontować drogi

 • A
  2018-11-11 16:12:42

  arrow

  Bezczelność to jak nowa pani wojt po wioskach chodziła i O glosy prosiła. A jeśli chodzi o ten milion to to jest tylko km drogi. A gm. Bielany ma z podatków milion od firmy axan

 • Nowy
  2018-11-11 13:15:56

  arrow

  To wojt ma remontować drogi krajowe?

 • ASSS
  2018-11-11 09:36:27

  arrow

  Bezczelność!
  Może starczy 24 lata przy korycie! Emeryturę ma taką, że wy szaraczki możecie sobie pomarzyć.
  Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny, a ta pani straciła trochę kontakt z rzeczywistością.
  Wielka sztuka rządzić gminą w której jest ponad milion złotych w roku z ropociągu. Ciekaw co by "wójt roku" pokazała np. w Ceranowie czy Bielanach.

 • Nowy
  2018-11-10 23:51:46

  arrow

  Do wacka. A to nie senator kraska jest w obozie który rządzi tym krajem i rozdaje pieniadze na drogi? To nie on powinien załatwić pieniadze na drogę dla swoich wyborców?

 • Wacus
  2018-11-10 23:44:46

  arrow

  Co ma droga krajowa go wójta.moze jeszcze byscie chcieli autostrade. Porownajcie stan drog w gm.repki do dróg w gm. Jabłonna czy sabnie

 • Wacek
  2018-11-10 19:59:58

  arrow

  Szkoda że pani wójt nie wspomniała o swoim partyjnym koledze, który był ministrem przez tyle lat a w sprawie drogi nie pomógł, oj szkoda

 • Wyborca
  2018-11-10 11:01:46

  arrow

  Nowa pani wojt powinna sobie obniżyć swoje pobory.bo widac jej wyborcom nie podoba się ze poprzedniczka zarabiala tak dużo.

 • Pracownik
  2018-11-10 10:37:51

  arrow

  Do aj wraj A co dokonał senator PiS? Oprócz oczywiście wywiadów w radiu podlasie (Co to trzeba zrobic)

 • zdziwiona
  2018-11-10 08:07:37

  arrow

  Ciągłe dyskusje nad zarobkami P.Wójt. Czegoś nie rozumiem.Czy nowo wybrana będzie pracować bez wynagrodzenia-społecznie,czy za połowę tej kwoty co zarabiała Wójt do tej pory???

 • Obywatel
  2018-11-09 23:27:07

  arrow

  Nie jest tajemnicą ze p.wojt prowadził minister Sawicki. A kto poprowadzi nowa p. Wojt?

 • aj waj
  2018-11-09 22:49:37

  arrow

  Źadne znaki na niebie nie wskazywały, że na gminę Repki spodnie taki kataklizm. Nie wiedząc dlaczego poddani obywatele wypowiedzieli posłuszeństwo mega,giga specjalistce wszech nauk i utytuowanej przez audiotele (wójt roku - rozgrzane komputery i telefony w PSL owskich urzędach) menadżerce, o haryzmie - gdzie nie byłam i czego nie wiem. Aż szkoda , że nie zdążyła wybudować sobie piramidy.

 • Kaska
  2018-11-09 22:47:49

  arrow

  Drugiej takiej niestety nie będzie! Myślę, że 5 lat nowa wójt będzie się wdrażała w funkcjonowanie urzędu i otwierała nie swoje inwestycje..może pis pomoże ale też szczerze w to wątpię! Strasznie mi przykro z powodu odejścia z urzędu p.Krysi! Jedna na milion zdecydowanie!

 • Marek
  2018-11-09 21:29:51

  arrow

  Drogi,solary,woda chodniki to wszystko na plus.Brak melioracji w rodzinnej miejscowosci to duzy minus
  Pytanie kto tego dokona?

 • Obiektywnie
  2018-11-09 21:19:19

  arrow

  Trzeba przyznać obiektywnie,że Pani Wójt była dobrym gospodarzem gminy, coś jednak zawiodło, niektórzy twierdzą ,że umiejętności interpersonalne.

 • Anonim
  2018-11-09 21:17:48

  arrow

  Do qa mi tam nie żal że tyle zarabiala bo bo cos robiła dla tej gminy .

 • Polak
  2018-11-09 20:51:02

  arrow

  Kampania żałosna.zeby chodzic po domach .
  ZALOSNE

 • Tubylec
  2018-11-09 20:44:57

  arrow

  Może i duzo zarabiala ale i robiła. Patrzcie na sąsiednie gminy mało mniej zarabiają A nic nie robia

 • Przykro
  2018-11-09 20:27:48

  arrow

  Jeśli to prawda co ludzie mówią w jaki sposób nowa wójtowa zdobyła swój stołek to nie wróżę jej zbyt wielu sukcesów. Gdyby Polacy umieli docenić demokrację i jak Amerykanie mieli frekwencje na poziomie 80% takie działania nie miałyby prawa zaistnieć. Szkoda dobrej Pani wójt która tyle dla ludzi zrobiła. Wszystkiego najlepszego Pani Krystyno!

 • Do III
  2018-11-09 20:17:06

  arrow

  Usciśliliśmy informację, mam nadzieję :)

 • qa
  2018-11-09 20:01:37

  arrow

  Nieczysta kampania,a może prawda o zarobkach pani wójt otworzyła ludziom oczy?

 • zofia
  2018-11-09 19:17:45

  arrow

  Szkoda, takiego wójta życzyłaby sobie każda Gmina w Polsce, nie potrafiliście docenić,będziecie ubolewać ale będzie już za późno

 • Boryna
  2018-11-09 17:05:29

  arrow

  "Dla mnie ogromną wartością jest szacunek dla drugiego człowieka, ponieważ nigdy cel nie może uświęcać środków, a jak powiedział wielki Polak Władysław Bartoszewski: „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.” To zdanie dedykuję wszystkim, którzy sięgając po władzę, zapominają, że „warto być przyzwoitym”.
  Tak Pan Bartoszewski wypowiada się o Polakach "motłoch, bydło, dyplomatołki, nekrofilia polityczna". Doprawdy jakim trzeba być człowiekiem żeby sobie przypisać cechy człowieka prawego przywołując Pana Bartoszewskiego jako "wielkiego Polaka". To wstyd i hańba.

 • Do cenzorów
  2018-11-09 15:14:08

  arrow

  Gdzie taczkowy wpis?

 • m.m
  2018-11-09 14:41:15

  arrow

  wielki szacunek dla odchodzącej Wójt...….tyle zrobiła dla mieszkańców....

 • Do mieszkaniec
  2018-11-09 14:35:40

  arrow

  Nowa pani wójt może pokaże dobre pomysły a zapewne karać nikogo nie będzie...😏

 • Rudnik
  2018-11-09 13:32:29

  arrow

  Dziękujemy Pani Wójt, obecnie wybrana władza w gminie na starcie pokazała jak się walczy o stołek nieuczciwą drogą, ale oni biorą przykład z góry szczególnie od...

 • Tubylec
  2018-11-09 13:18:54

  arrow

  Pewnie nic bo co można zrobić bez kontaktów.

 • Lokal
  2018-11-09 13:16:39

  arrow

  Brawo wreszcie! Już dawno powinna być wywieziona na taczce!

 • Mieszkaniec
  2018-11-09 13:12:18

  arrow

  Zobaczymy co nowa pani wojt pokarze.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
foto

Idealne firany do salonu nowoczesnego. Jakie wybrać?
2020-05-28 12:40:41 Kategoria:

Firany to niezwykłe ozdoby i praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu. Pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze i sprawić, że...

więcej »
foto

Projekt „Wsparcie samodzielności społecznej osób z...
2020-05-28 11:15:05 Kategoria:

Czas pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 stanowi duże wyzwanie dla naszego zdrowia psychicznego. Osoby chorujące na różne schorzenia często bywają poddawane stygmatyzacji i...

więcej »
foto

Fotowoltaika dla mieszkańców Białegostoku
2020-05-28 08:40:46 Kategoria:

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) w naszym kraju rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nowych kanałów dofinansowań o charakterze ogólnopolskim, jak...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

1 czerwca - specjalny program na antenie Katolickiego...
2020-05-29 18:45:00 Kategoria:

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca o godz. 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego....

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje