R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ponad 2,5 mln dla węgrowskiego szpitala
2019-05-16 12:18:59 Artykuł czytany 340 razy


Ocieplenie ścian i dachu, wymiana okien i drzwi, montaż paneli fotowoltaicznych czy wymiana lamp na ledowe – to tylko niektóre z prac, które zostaną wykonane w ramach termomodernizacji szpitala powiatowego w Węgrowie. Inwestycja została dofinansowana w kwocie ponad 2,5 mln zł. Ma przynieść oszczędności i sprawić, że szpital stanie się placówką proekologiczną.


Szpital powiatowy w Węgrowie znalazł się w gronie niemal 800 placówek na terenie kraju, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak tłumaczy Marek Ryszka pełniący obowiązki prezesa zarządu NFOŚiGW w Warszawie – celem finansowania tego typu projektów jest przede wszystkim poprawa jakości powietrza w Polsce.

Jednym z ważnych aspektów wykonania termomodernizacji w SP ZOZie jest w pewnością aspekt finansowy. Inwestycja w przyszłości ma zaowocować sporymi oszczędnościami. - Na pewno rachunki za prąd będą niższe, co jest bardzo istotne jeśli chodzi o utrzymanie szpitala  – mówi wicemarszałek Senatu Maria Koc. - Szpital w Węgrowie znajduje się w piątce najlepszych szpitali powiatowych w Polsce. - Bardzo się z tego cieszymy i jesteśmy dumni. Dobrze wyposażony, niezadłużony szpital to także bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – dodaje M. Koc.

Realizacja projektu rozpoczęła się niemal dwa lata temu wymianą szpitalnego ogrzewania, remontem kotłowni i zakupem nowego pieca gazowego. Teraz, jak przekonuje dyrektor szpitala Artur Skóra wykonane zostaną prace, na które placówce brakowało funduszy. - Przyszedł dobry czas na realizację proekologicznych działań, które z dobrem pacjenta mają sporo wspólnego. Środków nie starczało na wszystko ale dzisiaj zajmujemy się ekologią bardziej i ekonomia w tym wszystkim jest równie ważna. Bez pieniędzy właściwie nic dobrze zrobić się nie da. Nowsze ogrzewanie oparte jest na piecu gazowym, a w razie awarii czy znacznych spadków temperatury uzupełniane jest piecem olejowym. To ogrzewanie droższe ale bardziej przyjazne środowisku – mówi Artur Skóra.

Poza dociepleniem budynku szpitala planowana jest również wymiana instalacji wodnej i elektrycznej oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachu. - Zakładamy wybudowanie instalacji o mocy ok. 32 kW. Tak, żeby w większości pokrywała nasze zapotrzebowanie. To będą panele słoneczne o powierzchni 200 m2 – tłumaczy dyrektor Skóra.

Koszt inwestycji wyliczono na około 3 mln zł. Całość ma zostać wykonana jeszcze w tym roku.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

KSkib [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SOKOŁÓW, 01.05

Majówka w Kosowie Lackim

więcej »
2 3

SOKOŁÓW, 03.05

Majówka w Kosowie Lackim

więcej »

SOKOŁÓW, 03.05 12:30

Święto Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

więcej »
4 5

SOKOŁÓW, 05.05

Majówka w Kosowie Lackim

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

SOKOŁÓW, 19.05

Park’n’Roll & Motoserce

więcej »
20 21

SOKOŁÓW, 21.05

Spotkanie autorskie i promocja ksiązki Agnieszki Dydycz

więcej »
22 23 24 25 26
27 28 29

SOKOŁÓW, 29.05

Dzień Działacza Kultury i Drukarza z Wacławem Kruszewskim

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje