R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pracowite lato w Sokołowie Podlaskim
2019-07-11 07:04:17 Artykuł czytany 2619 razy


W planowaniu, przygotowaniu, realizacji, w trakcie odbioru, po rozliczeniu – podczas wakacji sokołowscy samorządowcy mają co robić. Szczegółowy raport z prowadzonych działań, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim odczytał burmistrz Bogusław Karakula. Lista zadań była długa.


Wnioski w realizacji

Trwa kontynuacja budowy Parku Przemysłowego na terenach dawnej Cukrowni, I etap z termomodernizacją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Wartość zdobytego dofinansowania to 4 mln 872 tys. zł. Prace zakończą się wraz z końcem br. Zostały złożone kolejne wnioski o płatności z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Kolejny projekt będący w trakcie realizacji i także współfinansowany w RPO to „Sokołowski Tygiel Kulturalny”. Dofinansowanie wysokości 1 mln 368 tys. zł pozwoli na remont pomieszczeń w Centrum Informacji Historycznej o Sokołowie Podlaskim i regionie, potencjale turystycznym, związanym z historią Wielkiego Gościńca Litewskiego. Kolejne częściowe wnioski o płatność zostały złożone.
Rozpoczęła się termomodernizacja placówek oświatowych. Dofinansowanie wysokości 1 mln 611 tys. zł z RPO będzie przeznaczone na termomodernizację SP nr 4 (dwóch budynków ), SP nr 6, Przedszkola Miejskiego nr 2 , nr 3 i Żłobka Miejskiego. Termin zakończenia – październik 2020 r.
Nadal trwają prace przy przebudowie boiska na Stadionie Miejskim przy ul. Lipowej. Dofinansowanie wysokości 820 tys. pochodzi z programu Sportowa Polska Ministerstwa Sportu i Turystyki i pozwoli na pokrycie części prac.

W realizacji jest też program „Lokalny animator sportu” z Programu Orły Sporty. Zajęcia z dziećmi zostały dofinansowane kwotą 10 tys. 800 zł.

Złożone wnioski
1 marca br. miasto złożyło wniosek do programu Otwarte Strefy Aktywności OSA z Rządowego programu małej infrastruktury sportowo rekreacyjnej. Minister podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania na budowę aż pięciu stref w wariancie rozszerzonym. Dofinansowanie wyniesie 250 tys. zł.
Władze miasta odwołały się od decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o nieprzyznaniu dofinansowania do projektu „Kompleksowa renowacja pomnika ks. Stanisława Brzóski wraz z otoczeniem”. Wniosek na projekt wart 300 tys. zł jest teraz w trakcie ponownej oceny.
W styczniu br. Sokołów Podlaski otrzymał od wojewody mazowieckiego dofinansowanie do konserwacji systemu alarmowego i na zakup wyposażenia dla potrzeb akcji kurierskich.

Z WFOŚiGW otrzymano 17 tys. 213 zł na wymianę pokryć dachowych z płyt azbestowo cementowych, w ramach „Programu usuwania i unieszkodliwiania azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.
Na ocenę czekają wnioski, w tym złożony do Urzędu Marszałkowskiego – chodzi o zabezpieczenie budynku 1-G na terenie Parku Przemysłowego i złożony do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – na organizację wystawy stałej „Wielki Gościniec Litewski stacja Sokołów Podlaski”.
Do wojewody został złożony również wniosek o wsparcie przebudowy ul Bartoszowej, od ul. Wojska Polskiego do ul. Św. Huberta. Kolejny wniosek został złożony do Urzędu Marszałkowskiego, chodzi o dotację na budowę placu sportowo-rekreacyjnego obok stadionu przy ul. Lipowej i o dofinansowanie doposażenia pracowni informatycznej w jednej ze szkół podstawowych.

Do MEN miasto skierowało wniosek o zakup wyposażenia w pomoce dydaktyczne warte 73 tys. zł dla SP nr 4.

W przygotowaniu są już kolejne wnioski planowane do złożenia. Dotyczą dofinansowania budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Lazurowej, Projektowanej i Chabrowej.
W SOK powstaje Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego. Na terenie Parku Przemysłowego trwa remont dawnego magazynu cukru, pakowni cukru i turbinowni.

Rozpoczęło się opracowanie dokumentacji projektowej budowy sieci wodociągowej kanalizacji sanitarnej i deszczowej pomiędzy ul. Ząbkowską i Kosowską a także w ul. Projektowanej na odcinku od ul. Św. Huberta.

Już zakończone


Powstała dokumentacja na budowę oświetlenia ulicznego w ul. Św. Anny, Św. Franciszka, Wysokiej, Szmaragdowej, Perłowej i Szafirowej, odcinek Miłej i placu ks. Brzóski.
Prace zakończyły się także przy budowie odcinka ks. Bosco, budowie oświetlenia Makowej Wrzosowej, drodze wewnętrznej od ul Świerkowej i Miłej, Węgrowskiej.

Niebawem kolejne przetargi. Przed nami przetarg na termomodernizację Miejskiego Przedszkola nr 3, Żłobka Miejskiego oraz budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 (dawnego Gimnazjum nr 1); budowy sieci wodociągowej w ul. Projektowanej, od ul. Żytniej,; remontu pomieszczeń w Przedszkolach Miejskich nr 2 i 5, sal lekcyjnych na piętrze SP nr 1.

Przygotowujemy się do opracowania dokumentacji kosztorysowo projektowej termomodernizacji budynku Podlaskiego Młodzieżowego Centrum Sportowo Rekreacyjnego przy ul Bulwar.
www.sokolowpodl.pl

KSKib [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Gargamel
    2019-07-12 10:34:18

    arrow

    Na zdjęciu Smerf Pracuś, Smerfetka Finansjetka i Smerf Mądrala.
    Zapracowani że hoho.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SOKOŁÓW, 01.02 10:00

Turniej tenisowy w Kosowie Lackim

więcej »
2
3 4 5

SOKOŁÓW, 05.02

Marek Piekarczyk akustycznie

więcej »
6

SOKOŁÓW, 06.02

I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”

więcej »

SOKOŁÓW, 06.02

Spotkanie z twórczością Wiesławy Kwiek

więcej »
7 8 9
10 11 12 13

SOKOŁÓW, 13.02

Promocja nowego biuletynu - U nas na Podlasiu

więcej »
14

SOKOŁÓW, 14.02

Cykl spotkań z ks. Robertem Grzybowskim – „SOLNICZKA”

więcej »
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27

SOKOŁÓW, 27.02

Spotkanie autorskie z Joanną Godecką

więcej »
28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje