R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rekordowy WOŚP w Powiecie Sokołowskim
2019-01-19 09:42:00 Artykuł czytany 509 razy


133 tysiące złotych – to wstępna kwota zebrana przez Powiatowy Sztab w Sokołowie Podlaskim i Powiecie. 20 tysięcy – za tyle wylicytowane zostało ZŁOTE SERDUSZKO – jedno z kilkunastu jakie trafiło w tym roku do sztabów (pozostałe licytowane są telefonicznie i w studiu telewizyjnym).


Ponad 400 wolontariuszy na terenie całego powiatu sokołowskiego, którzy nie patrząc na zmienną tego dnia pogodę kwestowało na ulicach swoich miejscowości. Ponad 100 osób dobrego serca, którzy przekazali coś na organizację 27. Finału WOŚP lub na licytacje, które w tym roku odbyły się na allegro, fb oraz orkiestrowej scenie. To tylko kilka liczb składających się na piękny sukces minionej niedzieli w powiecie sokołowskim. Mieszkańcy całego powiatu udowodnili po raz kolejny, że POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE, a oni mają wielkie serca i wspólnie zagrali dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Impreza główna, dzięki uprzejmości sokołowskiego starosty Elżbiety Sadowskiej oraz dyrekcji szkoły Małgorzaty Baranowskiej odbywała się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. Kwesta uliczna odbywała się jednak nie tylko w Sokołowie, ale też Niecieczy (odpowiedzialna Beata Jówko), Skibniewie (Edyta Smolik), Kosowie Lackim (Agnieszka Winnicka), Repkach (Urszula Terlikowska), Nowej Wsi (Katarzyna Komosa), Ceranowie (Katarzyna Piątkowska), Bielanach (Danuta Księżopolska), Jabłonnie Lackiej (Sławomir Ołtarzewski), Sabniach (Jolanta Oksięciuk). Pieniądze zbierali uczniowie oraz harcerze.

Na wszystkich, którzy odwiedzali Halę Sportową czekało wiele atrakcji, w tym m.in.: sklepik z gadżetami WOŚP, prezentacja sprzętu zakupionego przez Fundację WOŚP dla sokołowskiego szpitala, (co roku do Sokołowa trafia sprzęt o wartości większej niż zbieramy podczas poszczególnych finałów). Był też smaczny bigos, dmuchańce dla dzieci i fotolustro, pokaz Sokołowskich Klasyków oraz pokaz ratownictwa medycznego.

Przez cały dzień można było oddawać krew w ambulansie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Krew oddało 57 osób i dzięki temu zebrano około 26 litrów krwi.

O godzinie 12.30 wystartował 6 Bieg „Policz się z cukrzycą”, w którym udział wzięło blisko 70 biegaczy. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, pakiety upominkowe, a zwycięzca w kategorii powyżej 12 roku życia otrzymał ser.

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 6 na czele z Elżbietą Lech oraz uczniowie z Jabłonny Lackiej z panią Marzeną Toczyską – nie zawiedli i licznie przybyli na bieg. W kategorii do 12 roku życia: I miejsce zajął Mateusz Mularzuk, II – Julia Toczyska, III – Julia Żółkowska, IV – Sandra Kiełczykowska, a V – Mateusz Chruścicki. W kategorii powyżej 12 roku życia: najlepszy okazał się Piotr Domański, II miejsce zajął Jakub Woźniak, III – Mateusz Czarkowski, IV – Bartosz Wyszomirski a V – Kamil Oleszczuk i Mateusz Jaszczuk.
Podczas koncertów posłuchać można było Kapeli Wuja Krzycha, zespołu Szara Band prowadzonego przez Bogusława Kwiatkowskiego, zespołu Prowokacja Pawła Woźniaka, obejrzeć piękny występ młodych tancerzy z grup tanecznych: JDC Kamila Brewczuka oraz HHDF z SOK. Na orkiestrowej scenie wystąpiła Orkiestra OSP Sokołów Podlaski, zaśpiewali także: CARO –młoda, dobrze zapowiadająca się wokalistka, uczennica Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach, Freestyle oraz zespół POWER BOY.

Podczas 27 Finału sokołowskie przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 i 3, Miejskiego  Przedszkola nr 4 Leśna Kraina, Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka, Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka i Niepublicznego Przedszkola Akademia Puchatka wzięły udział w quizie na temat WOŚP wykazując się bardzo dużą wiedzą. Całą imprezę prowadził Sylwek Kozłowski.

W czasie finału odbyła się konferencja prasowa, na której obecni byli m.in. przedstawiciele Powiatu Sokołowskiego: Ryszard Domański – wicestarosta oraz Jacek Odziemczyk – przewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Deja – dyrektor sokołowskiego szpitala, strażacy ochotnicy, harcerki z 22DH z Jabłonny Lackiej, które przez cały dzień pomagały w Hali Sportowej podczas koncertów, wolontariusze i ratownicy medyczni.

W skład tegorocznego sztabu weszli: Mieczysław Bogaj, Paweł i Katarzyna Hilaruk, Katarzyna Kruszewska, Maria Miłkowska, Anna Kożuchowska-Kurylak, Ryszard Niewiadomski, Mirek Wycech, Konrad Kosel, Kamil i Emilia Róźańscy, Sylwia i Daniel Skonieczni, Joanna Rosłan, Klaudia Wantusiak, Jarek Sciechowski, Magdalena Miłkowska, Michał Wierzbicki, Krzysztof Sapieja.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(www.powiat-sokolowski.pl)

KSkib/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

SOKOŁÓW, 04.04 18:00

„Opowiemy Ci o Japonii”

więcej »
5

SOKOŁÓW, 05.04 18:00

Krzysztof Zanussi w Sokołowie Podlaskim

więcej »
6 7

SOKOŁÓW, 07.04 15:00

Smykofonia: „Minuty i sekundy”

więcej »
8 9 10

SOKOŁÓW, 10.04

Kolejna rocznica Katastrofy Smoleńskiej

więcej »
11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27

SOKOŁÓW, 27.04 10:00

Sokołów Podlaski: 25 lat Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »
28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje