R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rodziny zastępcze w powiecie sokołowskim
2020-06-02 16:48:00 Artykuł czytany 857 razy


30 maja każdego roku w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Jest to święto wszystkich tych, którzy stali się rodziną dla dzieci przyjmując je do swojego życia i domu, dając bezpieczeństwo i opiekę, której nie mogli zapewnić im biologiczni rodzice. To też święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i wsparcie u rodziców zastępczych.


Ze względu na istniejącą sytuację w kraju, Powiat Sokołowski postanowił chociaż w sposób symboliczny wyrazić swoje uznanie dla rodziców zastępczych, którzy podjęli się tak trudnej misji i wypełniają ją z poświęceniem.

W dniu 30 maja 2020 r. weszła w życie Uchwała Nr XV/106/2020 Rady Powiatu Sokołowskiego z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodziny zastępczej zawodowej oraz prowadzących rodzinny dom dziecka. Zgodnie z treścią art. 85 ust. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, rodzinie zastępczej zawodowej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka przysługuje wynagrodzenie nie niższe niż kwota 2 000,00 złotych miesięcznie. Korzystając ze swoich uprawnień Rada Powiatu Sokołowskiego podjęła decyzję o podwyższeniu tego wynagrodzenia do wysokości nie niższej niż 2 600,00 złotych brutto miesięcznie.

W związku z powyższym, w dniu 1 czerwca 2020 r., w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim Starosta Elżbieta Sadowska podpisała aneks do umowy z Państwem Hanną i Andrzejem Stokowskimi na prowadzenie rodzinnego domu dziecka, w zakresie zmiany wysokości przysługującego wynagrodzenia. Państwo Stokowscy od 1 września  2019 r. prowadzą rodzinny dom dziecka, w którym obecnie przebywa sześcioro dzieci. Docelowo w rodzinnym domu dziecka może przebywać ośmioro dzieci.

W dniu 1 czerwca 2020 r. została również podpisana umowa na pełnienie funkcji zawodowej rodziny zastępczej przez Państwa Justynę i Pawła Sawickich. Państwo Sawiccy od stycznia 2017 r. pełnili funkcję niezawodowej rodziny zastępczej. Pod ich opieką pozostaje w chwili obecnej troje małych dzieci w wieku od 1 miesiąca do 1 roku.

Starosta gratulowała Państwu Stokowskim i Państwu Sawickim, życzyła sił i wytrwałości oraz dalszych sukcesów w pełnieniu przez Nich jakże ważnej misji, której się podjęli.

W Powiecie Sokołowskim obecnie, poza w/w zawodową rodziną zastępczą i rodzinnym domem dziecka, funkcjonuje 41 rodzin zastępczych (26 rodzin spokrewnionych i 15 niezawodowych), w których wychowuje się 49 dzieci (33 w rodzinach spokrewnionych i 16 w niezawodowych).

Szanowni Rodzice Zastępczy,

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, wszystkim Rodzicom Zastępczym, w tym szczególnym dniu, składamy podziękowania za zaangażowanie w wychowanie powierzonych dzieci i zapewnienie im spokojnego i szczęśliwego dzieciństwa. Dziękujemy za trud i poświęcenie, za troskliwą opiekę, którą Państwo zapewniacie każdego dnia swoim podopiecznym. Jednocześnie życzymy niespożytych sił, cierpliwości, zrozumienia, inspiracji i wytrwałości w pełnieniu swojej misji. Mamy nadzieję, że nie tylko od święta doświadczacie takiego dobra, jakie sami okazujecie każdego dnia dzieciom powierzonym Waszej pieczy.
Niech uśmiech i zaufanie dziecka dodaje Państwu sił do podejmowania codziennego wysiłku i wytrwałości w wypełnianiu tej ważnej roli.

Nie zapominamy też o dzieciach, które świętują dzisiaj Dzień Dziecka. Życzymy Wam jak najwięcej miłości i szczęścia, które pozwolą zapomnieć o tych nie najlepszych momentach i szczerze cieszyć się beztroską dziecięcych lat. Spełnienia marzeń.

Z wyrazami szacunku
Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska wraz z Zarządem Powiatu
Przewodniczący Rady Jacek Odziemczyk wraz z Radą Powiatu
Dyrektor PCPR Katarzyna Surowska wraz z Pracownikami

Samorząd powiatu sokołowskiego zachęca również mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych dla dzieci, które takiego wsparcia potrzebują. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do biura Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim, gdzie otrzymają informacje i wsparcie w procesie kwalifikacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Żródło: PCPR Sokołów Podlaski
KG/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Sokołów Podl.

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje