R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Międzynarodowy Dzień Seniora z Ordonką
2019-12-03 09:11:10 Artykuł czytany 205 razy


26 listopada w Węgrowie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora odbył się niezwykły koncert piosenek Hanki Ordonówny „Na Pierwszy Znak…”. Zebrani w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury wysłuchali opowieści o życiu jednej z największych artystek przedwojennej Polski.


Zainspirowana barwną historią życia gwiazdy sceny i kina okresu międzywojennego, Anna Przybysz wspólnie z zespołem Ordonka Palace zabrała wszystkich w muzyczno-sentymentalną podróż, wykonując wiele niezapomnianych przebojów, w tym kilka wspólnie z publicznością. Odtwórczyni roli Hanki Ordonówny  przypomniała brzmienie piosenek w stylu Ordonki, a także opowiedziała o zawikłanym losie gwiazdy polskiej estrady z dawnych lat. W trakcie odbywającego się koncertu aktorka niezwykle widowiskowo a także w pełnej humoru i radości życia opowieści zaprezentowała dorobek artystyczny Ordonki, jak też w skrócie przedstawiła najważniejsze fakty z jej zawiłego życiorysu, przepełnionego troską o losy Ojczyzny.

Pozostając w klimacie 20-lecia międzywojennego uczestnicy koncertu mogli także obejrzeć niezwykłą wystawę „KRESY NIEUTRACONE” przygotowaną przez Fundację Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP” we współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Na zakończenie Starostwo Powiatowe w Węgrowie przygotowało dla wszystkich bezpłatny kiermasz książek, a także słodki poczęstunek i kanapki wykonane przez społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie.

Organizatorami wydarzenia były Senator RP Maria Koc i Starosta Węgrowski Ewa Besztak, przy pomocy Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej reprezentowanego przez Prezesa Artura Konrad i kustosza klasztoru i ekspozycji muzealnej w Węgrowie Marka Sobisza.

Podczas uroczystości Senator Maria Koc odebrała podziękowania od Prezesa Stowarzyszenia Łagierników za swoją wieloletnią działalność na rzecz Polaków na Kresach.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(www.powiatwegrowski.pl)

KSkib/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

WĘGRÓW, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »
7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.01

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.01

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.01

Z kolędą przez Mazowsze

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje