R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Międzynarodowy Dzień Seniora z Ordonką
2019-12-03 09:11:10 Artykuł czytany 202 razy


26 listopada w Węgrowie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora odbył się niezwykły koncert piosenek Hanki Ordonówny „Na Pierwszy Znak…”. Zebrani w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury wysłuchali opowieści o życiu jednej z największych artystek przedwojennej Polski.


Zainspirowana barwną historią życia gwiazdy sceny i kina okresu międzywojennego, Anna Przybysz wspólnie z zespołem Ordonka Palace zabrała wszystkich w muzyczno-sentymentalną podróż, wykonując wiele niezapomnianych przebojów, w tym kilka wspólnie z publicznością. Odtwórczyni roli Hanki Ordonówny  przypomniała brzmienie piosenek w stylu Ordonki, a także opowiedziała o zawikłanym losie gwiazdy polskiej estrady z dawnych lat. W trakcie odbywającego się koncertu aktorka niezwykle widowiskowo a także w pełnej humoru i radości życia opowieści zaprezentowała dorobek artystyczny Ordonki, jak też w skrócie przedstawiła najważniejsze fakty z jej zawiłego życiorysu, przepełnionego troską o losy Ojczyzny.

Pozostając w klimacie 20-lecia międzywojennego uczestnicy koncertu mogli także obejrzeć niezwykłą wystawę „KRESY NIEUTRACONE” przygotowaną przez Fundację Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP” we współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Na zakończenie Starostwo Powiatowe w Węgrowie przygotowało dla wszystkich bezpłatny kiermasz książek, a także słodki poczęstunek i kanapki wykonane przez społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie.

Organizatorami wydarzenia były Senator RP Maria Koc i Starosta Węgrowski Ewa Besztak, przy pomocy Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej reprezentowanego przez Prezesa Artura Konrad i kustosza klasztoru i ekspozycji muzealnej w Węgrowie Marka Sobisza.

Podczas uroczystości Senator Maria Koc odebrała podziękowania od Prezesa Stowarzyszenia Łagierników za swoją wieloletnią działalność na rzecz Polaków na Kresach.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(www.powiatwegrowski.pl)

KSkib/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WĘGRÓW, 01.12

„BAROKOWE ODCIENIE LUTNI I ORGANÓW” W WĘGROWSKIEJ BAZYLICE

więcej »
2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.12

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
8
9 10 11 12

WĘGRÓW, 12.12

XVIII Konkurs Gry na Ligawce w Łochowie

więcej »
13

WĘGRÓW, 13.12

Węgrów: Dzień Integracji z Osobami z Niepełnosprawnością

więcej »
14

WĘGRÓW, 14.12

W Węgrowie i Czerwonce Liwskiej wystąpią artyści z Polski i Ukrainy

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.12

W Węgrowie i Czerwonce Liwskiej wystąpią artyści z Polski i Ukrainy

więcej »
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28

WĘGRÓW, 28.12

Koncert kolęd

więcej »
29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje