R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

O turystyce w powiecie węgrowskim
2017-09-18 14:31:46 Artykuł czytany 625 razy


II Kongres Turystyczny Powiatu Węgrowskiego odbył się 14 września w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Organizatorem spotkania był samorząd powiatu węgrowskiego we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Bądźmy Razem”. Tematem Kongresu brzmiał: „Dolina Liwca szansą na rozwój turystyki”.


Wydarzenie zgromadziło wielu gości ze świata polityki i turystyki. Nie zabrakło przedstawicieli województwa mazowieckiego czy lokalnych samorządów – miast i gmin powiatu węgrowskiego. Kongres otworzyła wicestarosta powiatu węgrowskiego Halina Ulińska, która przypomniała, jakie działania w ciągu minionego roku podjął  samorząd powiatowy w kierunku rozwoju i promocji turystyki w powiecie. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Jak powiedziała podczas swojego wystąpienia wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Janina Orzełowska nikt nie musi jej promować powiatu węgrowskiego, który według pani marszałek jest piękny i ma wiele urokliwych miejsc wartych pokazania. Powiatem węgrowskim zachwycona jest również członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc,  która problemy turystyczne tego terenu poznała piastując tu stanowisko starosty węgrowskiego. Jak powiedziała Elżbieta Lanc to, co należy teraz zrobić to zachęcić wszystkich, a głównie mieszkańców Warszawy, aby przyjeżdżali do powiatu węgrowskiego, zwiedzali go, a przy okazji zostawiali tu pieniądze, dając zarobić lokalnym twórcom i przedsiębiorcom.

Podczas kongresu turystycznego zebrani goście mieli okazje wysłuchać wystąpień okolicznościowych, które wygłosili: prezes Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem” Ryszard Gajewski, właściciel wypożyczalni kajaków „Liwiec” Piotr Banasik, prowadząca gospodarstwo agroturystyczne „Zwierzyniec” i pole namiotowe w Borzychach Eliza Maciopa oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Korytnickiej dr Mirosław Roguski.  W dalszej części kongresu odbył się występ  zespołów ludowych działających w szkołach prowadzonych przez powiat węgrowski: Zespołu „Zawierucha” z I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, Zespołu „Sadzewiczowa” z ZSP w Łochowie i Zespołu tanecznego z ZSP w Sadownem. Na zakończenie głos zabrał starosta węgrowski Krzysztof Fedroczyk, który podsumował II Kongres Turystyczny Powiatu Węgrowskiego.

Po części oficjalnej  uczestnicy kongresu  mogli skosztować potraw kuchni regionalnej i tradycyjnej przygotowanych przez organizatorów. Warto też dodać, że podczas II Kongresu Turystycznego rozstrzygnięty został  konkurs na „Produkt Turystyczny Powiatu Węgrowskiego”. Oprócz tego zebrani goście mogli obejrzeć wystawę  fotografii autorstwa  Ryszarda Sakowskiego zatytułowaną „Dolina Liwca”, która również została oficjalnie zainaugurowana podczas kongresu.Większe zdjęcia można zobaczyć tutajNBG/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Węgrów

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.02

Gala sportu w Węgrowie już 10 lutego

więcej »
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje