R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Maria Koc: Nadrabiamy zaległości
2018-04-25 12:58:35 Artykuł czytany 441 razy


Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc była gościem środowego wydania audycji O Tym Się Mówi na antenie Katolickiego Radia Podlasie. Rozmowa była w znacznej części poświęcona ostatniej wizycie szefa polskiego Rządu w Węgrowie i tematyce tam poruszanej.


Senator Koc podkreśliła, że to było dobre spotkanie, podczas którego zgromadzeni mieli okazję usłyszeć wiele informacji dotyczących najbliższych posunięć władzy. Zaznaczyła, że proponowany przez Prezesa Rady Ministrów Program – tzw. „Piątka Morawieckiego” to kolejny krok na drodze do rozwoju całego Kraju. Wskazała tu na planowane obniżenie składki na ZUS, gwarantowane emerytury dla matek wychowujących czwórkę i więcej dzieci, ułatwienia dla osób z problemami motorycznymi i pieniądze na wyprawki dla każdego dziecka.

Pytana, czy, zwłaszcza ten ostatni program, to nie jest tylko „kiełbasa wyborcza”, senator Koc zdecydowanie zaprzeczyła. Jak powiedziała, jest to element polityki prorodzinnej Państwa, którego pierwszą odsłoną było 500+. Jak tłumaczyła, 300 złotych na wyprawkę dla każdego ucznia, w znaczącym stopniu ułatwi wejście w każdy nowy rok szkolny rodzinom. Dodała, że to kolejny przykład inwestowania w rodziny i w młode pokolenie, bez którego nasz kraj może czekać nieciekawy scenariusz demograficzny.

Marcin Jabłkowski pytał również o sytuację osób niepełnosprawnych, po głośnych ostatnio (i jeszcze niezakończonych – przyp. red.) protestach w Parlamencie. Maria Koc powiedziała, że jest to duży problem, z którym nie da się poradzić ad hoc. Przypomniała, że Prawo i Sprawiedliwość rządzi od dwóch i pół roku i przez ten czas udało się naprawić wiele zaległości poprzedników, ale jeszcze nie wszystkie. Zapewniła jednocześnie, że prace nad stosownymi ustawami już trwają, i także osoby niepełnosprawne doczekają się niedługo rozwiązań, które ułatwią im życie.MJi/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Węgrów

w lewoMaj 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05 17:00

227. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Węgrowie. Program obchodów

więcej »
3 4 5

WĘGRÓW, 05.05

Grębków: III Marsz Nordic Walking

więcej »
6
7 8

WĘGRÓW, 08.05

Debata historyczna w Węgrowie

więcej »
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje