R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Robert Gołaszewski: Małe szanse na tunel
2018-02-16 10:44:31 Artykuł czytany 1399 razy


Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowej audycji O Tym Się Mówi. Rozmówca Radia Podlasie odpowiadał na pytania związane z inwestycjami drogowymi, które wywołują protesty wśród mieszkańców.


Robert Gołaszewski powiedział, że samorząd angażuje się w rozmowy pomiędzy inwestorem przejścia przez tory, a mieszkańcami, ale sam nie jest stroną w tej sprawie. Jak podkreślił, inwestorem jest spółka kolejowa i to ona ostatecznie podejmuje decyzję co do wyboru rozwiązania drogowego. Burmistrz Łochowa przypomniał, że PKP PLK wybrała wariant wiaduktu, który będzie tańszy w budowie i utrzymaniu i obecnie wszystkie kroki inwestora zmierzają do zrealizowania tej koncepcji. Jak powiedział, szanse, że kolej zmieni zdanie i wybuduje pożądany przez część mieszkańców tunel jest niewielka.

Marcin Jabłkowski pytał również o planowaną budowę obwodnicy Łochowa. Burmistrz, odnosząc się do tej kwestii zaznaczył, że samych przeciwników budowy obwodnicy jest niewielu. Sporo znajdzie się za to osób, które chcą innego, niż proponowane obecnie warianty przebiegu trasy. Jak podkreślił – rozumie takie podejście, ponieważ nikt nie chciałby, żeby droga przebiegała przez jego prywatne tereny.

Jednocześnie zaznaczył, że prace planistyczne są na tak niezaawansowanym etapie, że mówienie o ostatecznej koncepcji przebiegu jest przedwczesne. Burmistrz Gołaszewski wyraził zadowolenie z wczesnego rozpoczęcia dyskusji, gdyż, jak powiedział, pozwoli to wybrać trasę, która będzie odpowiadała większości zainteresowanych. Zaznaczył jednak, że znalezienie rozwiązania satysfakcjonującego wszystkich będzie bardzo trudne, jeżeli w ogóle możliwe.MJi/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Irka
    2018-02-20 21:26:53

    arrow

    hihi Pan chyba raczy żartować xD jak to gmina nie jest stroną w sprawie? Czyli spółka PKP może sobie robić na jej terenie co jej się żywnie podoba? jaja se robi gościu, myśli, że ludzie jak pelikany wszystko łykną.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13

WĘGRÓW, 13.12

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

więcej »
14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje