R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

A może archiwum zamiast dyskoteki?
2017-10-06 12:40:19 Artykuł czytany 1228 razy


Powracamy do planów miasta Węgrowa związanych z zagospodarowaniem budynku przy ulicy Gdańskiej 69 w Węgrowie. Jak już informowaliśmy kilka miesięcy temu pojawili się inwestorzy, którzy chcieli wydzierżawić parter budynku i otworzyć tam klub muzyczny. Taki pomysł spotkał się jednak ze sprzeciwem mieszkańców ulicy Gdańskiej. Jak się jednak okazało samorząd miasta Węgrowa ma już inne plany na zagospodarowanie starego obiektu.


Budynek przy ulicy Gdańskiej 69 w Węgrowie to kilkupiętrowy stary obiekt  wymagający remontu albo może nawet zburzenia. W chwili obecnej na piętrach tego budynku swoją siedzibę ma Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Centrum Pomocy Społecznej oraz na parterze  Spółdzielnia Socjalna. Pozostałą część parteru stanowi wielka sala, w której przed laty odbywały się dyskoteki.  Miasto  próbowało oddać ten obiekt w dzierżawę – bezskutecznie. W roku 2017 pojawili się inwestorzy  z propozycją reaktywacji dyskoteki. Wygląda jednak na to, że kilka miesięcy negocjacji nie przyniosły efektów, bo jak się okazało miasto ma już inny pomysł na zagospodarowanie „rejonu”. Cała sprawa wypłynęła na wrześniowej sesji Rady Miejskiej Węgrowa, a o plany związane z budynkiem władze miasta zapytała radna Iwona Rejmuza.
- Ile spotkań odbyło się z inwestorami? Czy inwestorzy ponieśli jakieś koszty, robili kosztorys czy cokolowiek innego?  Teraz jak już wiemy, że Rejon 69 zostanie przeznaczony na archiwum dla Urzędu Miasta i Urzędu Skarbowego to kiedy miasto planuje remont, jakie koszty będą tego remontu? , pytała Iwona Rejmuza.

Choć z wypowiedzi radnej brzmiało, że większość osób wie o planach miasta, to dla niektórych te informacje były dość zaskakujące. Okazało się, że burmistrz Węgrowa  w porozumieniu z Naczelnik Urzędu Skarbowego w Węgrowie mają zamiar stworzyć w budynku rejonu archiwum dla obu urzędów.  Jednak jak powiedział na sesji burmistrz Krzysztof Wyszogordzki   jak na razie to tylko wstępne plany.

- Przystąpimy do wyceny ile by kosztowała sprawa przeróbki tego lokalu na archiwum wspólne z Urzędem Skarbowym. Jeżeli rzeczoznawcza przyjdzie i oceni, że taniej byłoby pobudować nowe to będziemy się zastanawiać, powiedział Krzysztof Wyszogrodzki.

Włodarz Węgrowa  odniósł się też do zamierzeń inwestorów

- Kwota, którą podano od tak chyba z sufitu do mnie na remont tego pomieszczenia jest na pewno za mała i musimy wziąć swojego rzeczoznawcę, który to rzetelnie oceni (…) Tam to jest tak ten budynek zniszczony, zagrzybiony, że nie wiadomo czy Sanepid pozwoliłby tam przebywać ludziom. Dlatego będziemy musieli ponieść koszty i zrobić ocenę do czego się nadaje. Pomyśleć to można różne rzeczy, zrobić dyskotekę… Ale pamiętajmy, że tam mają przebywać ludzie i pewne normy obowiązują (…), powiedział burmistrz.

Wygląda więc na to, ze  przyszłość budynku przy ul. Gdańskiej 69 w Węgrowie jest nadal nieznana. Z tego co udało się nam ustalić inwestorzy otrzymali od Urzędu Miasta w Węgrowie odmowę w sprawie dzierżawy budynku, a to oznacza, ze dyskoteki tam nie będzie.  Pomysł z archiwum wydaje się bardziej realny, ale jak na razie wszystko jest w fazie szacowania kosztów i sprawdzenia czy taka inwestycja w ogóle się opłaca.NBG/ Węgrów   [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • sw
  2017-10-07 12:29:36

  arrow

  A gdzie w takim razie dyskoteka ?

 • pomysł
  2017-10-06 12:49:33

  arrow

  Pomysł na pewno lepszy niż dyskoteka.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Węgrów

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.02

Gala sportu w Węgrowie już 10 lutego

więcej »
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje