R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Aktywny i świadomy senior w świecie finansów
2019-02-13 14:04:56 Artykuł czytany 184 razy


Węgrowscy Policjanci przeprowadzili szkolenie z seniorami pn. „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”. Do przedsięwzięcia zostali zaproszeni przedstawiciele z banku Pekao SA w Węgrowie. W spotkaniu wzięło udział łącznie 21 seniorów.


12 lutego w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się kaskadowe szkolenie pn” Aktywny i świadomy senior w świeci finansów” ”. Do przedsięwzięcia zostali zaproszeni przedstawiciele z banku Pekao SA.W spotkaniu wzięło udział 21 seniorów.

Szkolenie rozpoczęła  Oficer Prasowy Jednoosobowego Stanowiska ds. Prasowo – Informacyjnych KPP w Węgrowie sierż. Marta Lewandowska, która przywitała zgromadzonych gości, omówiła harmonogram zorganizowanego szkolenia i przedstawiła zaproszonych prelegentów :  przedstawicielkę Oddziału Banku Pekao SA w Węgrowie Panią Katarzynę Szumowską i Pana Jacka Kucia. Poruszono szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa seniorów, szczególny nacisk kładąc na zagrożenia z zakresu finansów tj. zagrożenia związane z udostępnianiem danych osobowych, korzystaniem z bankomatów i nowoczesnych usług bankowych, a także rozpoznawaniem autentyczności banknotów i monet. Następnie dzielnicowa z węgrowskiej komendy sierż. szt. Monika Księżopolska omówiła  metody oszustw ( na policjanta, na wnuczka, na gazownika, na pracownika socjalnego, na pracownika ZUS-u) i sposoby działania sprawców. Ponadto seniorzy zostali zapoznani z możliwością kontaktu z Policją, poprzez aplikacje „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, zachęcając do ich wykorzystywania w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania .Podczas spotkania zaprezentowano spoty kampanii społecznych związanych z tematyką bezpieczeństwa seniorów również w ruchu drogowym. Kolejnym etapem spotkania  było omówienie i  sposoby postępowania udzielania pierwszej pomocy, którą przedstawili  policjant z Wydziału Prewencji KPP w Węgrowie  sierż. szt. Sebastian Domański wspólnie z  strażakiem z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. ogn. Pawłem Sękiem. Seniorzy podczas szkolenia byli bardzo aktywni.

Celem projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” jest zwiększenie świadomości osób starszych w obszarze finansowym i zasad bezpieczeństwa, zarówno podczas codziennego obcowania z finansami i operacjami z tym związanymi, jak i w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej i takich, na które narażeni są seniorzy.

 

sierż. Marta Lewandowska
[MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.02

156. rocznica Bitwy pod Węgrowem

więcej »
4 5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.02

ŁOCHÓW: CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA ELI

więcej »
11 12 13 14 15

WĘGRÓW, 15.02 18:00

Gala Sportu w Węgrowie

więcej »
16

WĘGRÓW, 16.02

Węgrowskie siatkarki zaczynają play-offy

więcej »
17

WĘGRÓW, 17.02

Węgrowskie siatkarki zaczynają play-offy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje