R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Naprawimy to, co zostało zniszczone” - przedstawiciele PiS spotkali się z mieszkańcami Węgrowa
2019-09-21 09:35:09 Artykuł czytany 614 razy


Wicepremier rządu, Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Węgrowa. Wizyta miała na celu zaprezentowanie dotychczasowych działań i osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości oraz zachęcenie węgrowian do pójścia na zbliżające się wybory parlamentarne. Inicjatorką spotkania, które odbyło się 20 września w Węgrowskim Ośrodku Kultury była wicemarszałek Senatu, Maria Koc. Przedstawicielom rządu towarzyszyli również kandydaci na posłów - Maciej Górski, Anna Kaszuba oraz Dorota Skrzypek.


- Potrzebna jest mobilizacja, potrzebne jest to abyśmy wszyscy poszli do wyborów” – witając zgromadzonych mówiła wicemarszałek Senatu. Argumentując swoje słowa Maria Koc zwróciła uwagę na politykę Prawa i Sprawiedliwości prowadzoną w ciągu ostatnich czterech lat, zaznaczając, że to właśnie obecnej partii rządzącej udało się pomnożyć potencjał Polski i pokazać, że polaków stać na wielkie dzieła. - Wybory, które odbędą się 13 października są niezwykle ważne. Najważniejsze po '89 roku (…). Musimy iść dalej tą drogą, abyśmy mogli w szybkim tempie gonić kraje Europy Zachodniej, jeśli chodzi o standard i jakość życia. To jest naszym głównym celem – dostatnia Polska. Tylko w takiej Polsce młodzi ludzie zechcą mieszkać, pracować i zakładać rodziny (…). Wszystko co czynimy jest po to, aby pomnażać majątek Polski – mówiła M. Koc, jednocześnie dodając, że w ciągu ostatnich ośmiu lat 262 mld zł „wyciekło” z systemu podatkowego. - Te pieniądze wyciekały z polskiego budżetu na prawo i lewo. 600 cystern z nielegalnym paliwem wjeżdżało codziennie na teren Polski (…). Orlen przez 8 lat wypracował niecałe 3 mld zł zysku. Za rządów PiS przez 3,5 roku było to 21 mld zł. Jeśli się ukróciło złodziejstwo, jeśli się uszczelniło system podatkowy, jeśli się dba się o rozwój gospodarczy, takie są efekty – tłumaczyła wicemarszałek Koc.

  POSŁUCHAJ
  


-Jesteśmy pierwszym rządem, który wypełnił swoje obietnice wyborcze – mówił do mieszkańców Węgrowa, wicepremier Jacek Sasin. - Polska jest jedna i Polacy są tacy sami, niezależnie gdzie mieszkają, czy w jakim otoczeniu żyją. Przez 26 lat to nie było takie oczywiste (…). My koncentrujemy swoje działania pro rozwojowe w takich mniejszych ośrodkach. Tworzymy programy dla mniejszych miast, takich jak chociażby Węgrów – tłumaczył Jacek Sasin, zwracając uwagę na program dotyczący dofinansowania dróg samorządowych, odtwarzania połączeń komunikacyjnych, posterunków policji czy urzędów pocztowych. - Tylko w tym roku ponad 6 mld zł trafiło do polskich gmin (…). Mamy pieniądze na kolejne lata, po to aby te programy kontynuować. Chcemy iść dalej tą drogą i w następnej kadencji zaproponować duże programy po 2 mld zł na infrastrukturę medyczną i kolejne 2 mld na program, który będzie kierowany do mniejszych szkół – wyliczał J. Sasin dodając, że wiele jest jeszcze w Polsce do zrobienia, bo jak mówił - nie da się w ciągu kilku lat naprawić wszystkiego co zostało niszczone przez ponad 20 lat.

POSŁUCHAJ


Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
KSkib/ Węgrów  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

WĘGRÓW, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »
7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.01

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.01

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.01

Z kolędą przez Mazowsze

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje