R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Raport kadencji 2015-2018 przedstawiony na konferencji z dziennikarzami
2018-10-11 09:22:52 Artykuł czytany 274 razy


Konferencja przedstawiająca raport mijającej kadencji samorządowej zorganizowana została przez starostę Krzysztofa Fedorczyka w środę, 10 października. Udział w spotkaniu podsumowującym działania inwestycyjne powiatu wzięli przedstawiciele lokalnych i regionalnych mediów oraz część samorządowców wchodzących w skład powiatowego komitetu koalicyjnego „Jedność” – wicestarosta Halina Ulińska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta oraz członek Zarządu Rady Powiatu Andrzej Kruszewski.


Raport Kadencji 2014-2018, to nic innego jak bilans dokonań samorządu powiatu węgrowskiego, będący skróconym podsumowaniem działalności samorządu w latach 2014-2018 i uwypukleniem spraw najistotniejszych. W raporcie znalazły się informacje zarówno o finansach powiatu, inwestycjach drogowych, edukacji kulturze i promocji, pracach konserwatorskich przy zabytkach, ochronie zdrowia i bezpieczeństwie, pomocy społecznej oraz rynku pracy.

- Uważam kadencję za wyjątkowo udaną. To co się dokonało w ciągu ostatnich czterech lat jest większym osiągnięciem niż osiem lat poprzedniej koalicji – mówił starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk.

Największą część wydatków budżetowych powiatu stanowi oświata, wychowanie i edukacyjna opieka wychowawcza. W latach 2015-2018 władze powiatu przeznaczyły na ten cel nieco ponad 126 mln zł.

Do najważniejszych inwestycji powiatowych starosta zaliczył m.in. 102 km wyremontowanych dróg i 5 km nowych chodników. - Na cały proces inwestycyjny wydaliśmy 65 mln, z czego na same drogi poszło prawie 57 mln. - wyliczał K. Fedorczyk, dodając, że dumnym można być np. z inwestycji realizowanych we współpracy z samorządem miejskim, tj. budowy ronda przy ul. Mickiewicza i ul. Zwycięstwa w Węgrowie czy budowy tzw. małej obwodnicy Węgrowa – czyli drogi od Klimowizny do Ruchny. Za kluczową inwestycję (współfinansowaną ze środków RIT) uznano przebudowę 28 km drogi od Paplina przez Górki, Korytnicę, Wielądki do Roguszyna i dalej od Roguszyna przez Czerwonkę, Wierzbno aż do Starego Dworu. - Innym znaczącym zadaniem była budowa kampusu domów dziecka w Kaliskach. Sporo pomogliśmy też kulturze i oświacie, szczególnie nastawialiśmy się na oświatę związaną z węgrowskim internatem, który chcemy w przyszłości reaktywować. To czterolecie uważam udane także w kwestii ochrony zabytków. Pomagaliśmy ochronie zdrowia, gdzie duży wkład powiat włożył w oddanie do użytku bloku operacyjnego – wymieniał starosta.

Do zadań, których nie udało się wykonać w mijającej kadencji Krzysztof Fedorczyk zaliczył np. elewację starej zabytkowej części budynku LO w Węgrowie. - Straciliśmy również dużo czasu na bezowocnych rozmowach w dwóch kwestiach wymyślonych przez radnych PiS, czyli w kwestii sprzedaży Pałacu w Julinie czy zakupu budynku po byłym gimnazjum gminy Liw.

Na zakończenie spotkania starosta ocenił również dotychczasową współpracę z gminami na terenie powiatu węgrowskiego z jednym wyjątkiem, jak zaznaczył – czyli z gminą Wierzbno, która nie partycypowała w kosztach przebudowy dróg powiatowych na terenie swojej gminy.
KSkib/ Węgrów  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WĘGRÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3
4 5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.03

Turniej Strażaków OSP Powiatu Węgrowskiego w Halową Piłkę Nożną

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20

WĘGRÓW, 20.03

Minister Henryk Kowalczyk odwiedzi Węgrów

więcej »
21 22

WĘGRÓW, 22.03 16:00

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie

więcej »
23 24

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »
25 26 27 28

WĘGRÓW, 28.03 11:00

Węgrów - miasto wielu kultur i religii... Otwarcie ekspozycji muzealnej

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje