R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczyste otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej
2019-10-08 08:17:11 Artykuł czytany 440 razy


2 października w szpitalu powiatowym w Węgrowie odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej pracowni z tomografem komputerowym. Sprzęt został zakupiony m.in. dzięki finansowemu wsparciu z funduszy europejskich w ramach projektu „Poprawa jakości świadczeń zdrowotnych SPZOZ w Węgrowie poprzez doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny”. W ramach projektu węgrowski szpital zakupił także nowy aparat USG oraz wyposażenie do pracowni endoskopowej.


Po obejrzeniu zmodernizowanych pracowni i nowego wyposażenia, zebrani uczestniczyli w konferencji dotyczącej podsumowania projektów dofinansowanych z UE przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Gospodarz spotkania – dyrektor węgrowskiego SP ZOZ Artur Skóra opowiedział o zakrojonym na szeroką skalę programie inwestycyjnym realizowanym przez szpital m.in. o: kompleksowej termomodernizacji szpitala (ramach tego projektu wspartego finansowo przez NFOŚiGW zmodernizowano szpitalną kotłownię wymieniając piece węglowe na gazowe i olejowe, ocieplono budynek, wymieniono sieć co i wodną oraz oświetlenie wymienionego na ledowe). Szpital ma w planach także zamontowanie paneli fotowoltaicznych wytwarzających energię elektryczną.

W uroczystości udział wzięli m.in. Posłowie na Sejm RP Daniel Milewski i Czesław Mroczek, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik wraz z Członkami Zarządu Powiatu: Tadeuszem Kotem, Arturem Lisem i Radnymi, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i Wiceburmistrz Halina Ulińska, przedstawiciele samorządów gminnych oraz zaproszeni goście. Zmodernizowaną pracownię i nowy tomograf poświęcił kapelan szpitala ks. Jacek Wentczuk. Wstęgę przecięli: poseł Czesław Mroczek, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski, starosta Ewa Besztak, poseł Daniel Milewski oraz dyrektor Artur Skóra.

Wydarzenie to zbiegło się z jubileuszem 35-lecia pracy dyrektora węgrowskiego SPZOZ Artura Skóry. Przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik i Członkowie Zarządu Powiatu Artur Lis i Tadeusz Kot podziękowali dyrektorowi za zaangażowanie wkładane w wykonywanie obowiązków służbowych a przede wszystkim za poświęcenie i oddanie dla pacjentów.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
(www.powiatwegrowski.pl)
KSkib  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

WĘGRÓW, 06.10

Filharmonia w Węgrowie

więcej »
7 8

WĘGRÓW, 08.10 18:00

Węgrów: Koncert Patriotyczny Fundacji TAK DLA RODZINY /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
9 10 11 12 13
14 15 16 17

WĘGRÓW, 17.10

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kempą

więcej »
18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

WĘGRÓW, 27.10

113-lecie Orkiestry Dętej OSP w Liwie

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje