R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wójt Sadownego Waldemar Cyran na antenie Radia Podlasie
2018-11-19 18:26:00 Artykuł czytany 340 razy


22 listopada po raz pierwszy w nowej kadencji samorządowej spotkają się radni Rady Gminy Sadowne. To jedna z niewielu gmin w regionie w Radzie której nie zasiądzie żaden kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Na 15 radnych, większość, bo aż 13 kandydowało z komitetu wyborczego wyborców Wspólna Droga WWE 2108. Pozostali dwaj radni popierani są przez partię Kukiz'15.


Funkcję wójta gminy Sadowne już po raz drugi będzie pełnił Waldemar Cyran. Wybory samorządowe wygrał w pierwszej turze z wynikiem 74,29 % poparcia mieszkańców, tym samym zostawiając daleko w tyle kandydatkę popieraną przez PiS, Annę Kaszubę i byłego wieloletniego wójta Zdzisława Tracza (KWW Kukiz '15). - Niespełna 75% poparcie, jakie uzyskałem, przy dwóch kontrkandydatach wydawało się niemal niemożliwe – skromnie mówi Waldemar Cyran i tłumaczy, że na ten wynik starał się pracować całą minioną kadencję. - Kampania wyborcza zaczyna się dzień po wyborach. Ja swoją rozpocząłem cztery lata temu i prowadziłem do pierwszej tury wyborów – tłumaczy wójt i to właśnie w tym upatruje swojego sukcesu. Sama kampania prowadzona przez wójta Cyrana na ostatniej prostej przed wyborami nie była nachalna, a jeśli chodzi o Internet ograniczyła się do założenia konta „Wybory Sadowne” na jednym z portali społecznościowych.

Kolejnym sukcesem minionej kampanii można uznać wybór Rady Gminy, w której zasiądzie 13 radnych z komitetu Wspólna Droga WWE 2018, czyli tego, który popierał także wójta Cyrana. - W urzędzie nie zmieni się dużo i wszystko będzie przebiegało według planu, realizowanego już w mijającej kadencji – mówi wójt, dodając, że jego praca na rzecz gminy była na tyle owocna, że kandydaci, którzy cztery lata temu reprezentowali inne komitety wyborcze, w tegorocznym starciu zdecydowali się wystartować w jego drużynie. - Nasi mieszkańcy nam zaufali, bo widzą, że system pracy Rady jest wyjątkowo sprawny i skuteczny – mówi W. Cyran wymieniając kluczowe inwestycje wykonane w 2018 roku. Do tych zaliczyć można m.in. rozbudowę kanalizacji, otwarcie oczekiwanego przez mieszkańców targowiska czy budowę nowego stadionu. Tuż przed wyborami gmina uzyskała dofinansowanie na realizację zadań już w 2019 roku związanych z Odnawialnymi Źródłami Energii.

O pracy wójta, planach na kolejny rok i współpracy z powiatem węgrowskim z Waldemarem Cyranem rozmawiała Karolina Skibniewska.
Wójt Sadownego nie narzeka na dotychczasową współpracę z powiatem węgrowskim i dodaje, że na podobne relacje liczy również w obecnej kadencji samorządowej. Gminę z powiatem łączą nie tylko drogi ale i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z siedzibą w Sadownem. - W Radzie Powiatu zasiada także mieszkaniec Sadownego, Marek Renik. Kto wie, może to on zostanie starostą węgrowskim, a wtedy współpraca z gminą byłaby jeszcze lepsza –  kończy W. Cyran.(zdjęcie dzięki uprzejmości GWiO)
KSkib  [MSz]


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Wyborcy
    2018-11-24 00:12:44

    arrow

    Niech się przyzna jaką brudną kampanię prowadził. Nawet były chłopak jego kontrkandydatki powiedział, że u niego byli. Niech się przyzna co takiego w Sadownem zrobił.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje