R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

A jednak będzie wiadukt
2018-01-19 11:18:41 Artykuł czytany 1115 razy


Powracamy do sprawy budowy wiaduktu nad przejazdem kolejowym w Łochowie. Jak już informowaliśmy, część mieszkańców Łochowa nie zgadza się, aby za oknami ich domów pojawił się wiadukt i uważają, że lepszym rozwiązaniem będzie w tym miejscu budowa tunelu. Inwestor jest jednak innego zdania.


W ostatnim czasie w Łochowie odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie. Uczestniczyli w nim mieszkańcy, których działki bezpośrednio sąsiadują z inwestycją, jak również przedstawiciele PKP,  reperentanci wykonawcy, radni Rady Miejskiej w Łochowie oraz władze samorządowe. Jak powiedział burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, podczas spotkania rozmawiano o samym rowziązaniu wiaduktu, które spowoduje pewne nieudogodnienia, zwłaszcza dla mieszkańców ulicy Wyszkowskiej. Poruszony został także temat ewentualnych odszkodowań za utratę wartości nieruchomości, jednak tymi sprawami zajmuje się już wojewoda mazowiecki.  Jak powiedział włodarz Łochowa podczas spotkania nie zbarakło także głosów mówiących o tym, że lepszy zamiast wiaduktu będzie tunel.

- Niekórzy uważają, że tunel byłby lepszym rozwiązaniem. Ja powtarzam, że nie ma idealnych rozwiązań. Czy to wiadukt, czy tunel ma swoje wady i zalety. Główną intencją inwestora było to, aby nie ingerwać w prywatne grunty i generalnie wiadukt mieści się prawie w granicah pasa drogowego GDDKiA - powiedział Robert Gołaszewski.

Wiadukt, choć może nie wszystkim mieszkańcom Łochowa się podoba jest już raczej opcją pewną, przynajmniej ze strony inwestora. - Wydaje mi się, że to już wybrzmiało na tym ostatnim, że PKP realizuje to rozwiązanie w formie wiaduktu, chociaż mieszkańćy mówią też, że będą protestować (...) - dodał Robert Gołaszewski.

PKP twierdzi, że ma podpisaną już umowę z wykonawcą zadania. Prace w terenie związane z budową wiaduktu nad przejazdem kolejowym w Łochowie mają rozpocząć się pod koniec lata bieżącego roku.

NBG/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • X
  2018-01-22 09:18:31

  arrow

  Mieszkańcy gminy to nie tylko ci co mieszkają w tym newralgicznym miejscu, ale też tysiące innych. Wiecznie zalewany tunel to też nieciekawe rozwiązanie

 • Wyborca PIS
  2018-01-20 21:37:47

  arrow

  Gołaszewski robił kampanie na torach i na torach najbliższa kampanie przegra. To jego wina! Mieszkańcy nie byli informowani o planach! Jak tak to z Kocową i wszystkimi innymi kolegami jeździ i się pokazuje a gdzie byli Ci decydenci jak trzeba było przyjechać i powiedzieć
  : słuchajcie mamy dwa rozwiązania takie i takie. No ale po co pytać jak pan burmistrz decyzje podjął sam?!?!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.02

156. rocznica Bitwy pod Węgrowem

więcej »
4 5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.02

ŁOCHÓW: CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA ELI

więcej »
11 12 13 14 15

WĘGRÓW, 15.02 18:00

Gala Sportu w Węgrowie

więcej »
16

WĘGRÓW, 16.02

Węgrowskie siatkarki zaczynają play-offy

więcej »
17

WĘGRÓW, 17.02

Węgrowskie siatkarki zaczynają play-offy

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje