R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

CHOINKA NOWOROCZNA W GRĘBKOWIE
2018-01-07 09:31:03 Artykuł czytany 458 razy


W klimacie świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, 4 stycznia, w grębkowskiej podstawówce odbyła się Choinka Noworoczna. Kolędy zaśpiewane przez szkolny chór przeniosły wszystkich do Betlejem, do ubogiej stajenki, gdzie w żłóbku na sianie Maryja położyła Jezusa.


Widzowie zebrani na sali gimnastycznej mogli znów poczuć tę przedziwną radość, którą niesie ze sobą cud narodzenia się Boga - Człowieka na ziemi. Uczniowie z oddziału przedszkolnego przy pomocy koleżanek z klasy czwartej wystawili „Jasełka”. Stajenkę ozdobiły świąteczne światełka. W stajence pojawiła się Święta Rodzina. Aniołowie zbudzili „Bosego Pastuszka” wskazując mu drogę do Betlejem. „Ze wschodu na wielbłądach” przyjechali Monarchowie przywożąc nowonarodzonemu cenne dary. Nie zabrakło szkolnych dzieci ze słodyczami, laurkami, serduszkami i słowami piosenki:

Pozdrowiony bądź w Grębkowie Jezusie maleńki.
Pozdrowiony bądź tu w szkole najlepiej, najpiękniej.
Świeci gwiazda nad Grębkowem, tak jak nad Betlejem.
Przychodząc dajesz nam miłość, wiarę i nadzieję.

Dzień Babci i Dziadka przypada 21 i 22 stycznia, ale w grębkowskiej szkole świętuje się go zawsze przy okazji  Choinki Noworocznej. W tym roku dzieci także złożyły w tym dniu swym dziadkom życzenia.

Wierszami i piosenkami wyraziły  im swoją miłość i wdzięczność. A potem odbył się karnawałowy bal.

Wszyscy bawili się wspaniale przy muzyce pop, disco polo i innej. Chętnie brały udział w przygotowanych dla nich konkursach. „Były tańce i swawole, pojedynczo, w parach, w kole”, romantycznie i w podskoku tak jak zawsze, jak co roku na zabawie choinkowej w naszej szkole podstawowej.

Tekst: Agnieszka Kowalczyk
Zdjęcia: Małgorzata Przybyło


DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Węgrów

w lewoMarzec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.03

„Bezpieczne przejście” działania węgrowskich policjantów

więcej »
3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24

WĘGRÓW, 24.03 19:00

Czesław Śpiewa Solo Act w Węgrowie

więcej »
25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje