R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Demonstracja przed Starostwem Powiatowym w Węgrowie. Interweniuje policja/AKTUALIZACJA
2020-07-15 16:53:13 Artykuł czytany 4324 razy


Ochrona i policja opuściły teren Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Ostatecznie na sale konkursową wpuszczono obserwatorów. Rozpoczęło się przesłuchanie konkursowe kandydatki na dyrektora ZSP w Łochowie Ewy Sulowskiej.


Przypomnijmy, że do godz. 17.00 żaden z dwóch kandydatów ubiegających się o funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie nie zaprezentował się przed komisją konkursową. Absolwent szkoły w Łochowie, Michał Postek prosił o jawne przeprowadzenie konkursu i wprowadzenie na salę co najmniej trzech obserwatorów. Nie wyrażono zgody na obecność "widowni". Na miejsce wezwano najpierw ochronę, a w budynku Starostwa Powiatowego interweniowała policja.

________________________

O funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie ubiega się dwóch kandydatów. W środę, 15 lipca oboje mieli zostać przesłuchani w ramach prowadzonego konkursu. Procedury konkursowe rozpoczęły się o godz. 10.00. Do godz. 16.00 żadne rozstrzygnięcia w tej sprawie nie zapadły.

Zgromadzeni przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Węgrowie sytuację nazywają „patologią samorządu”, starostowie nie zabrali na razie oficjalnego stanowiska w sprawie.

Od godziny 9.30 na placu przed Starostwem Powiatowym w Węgrowie trwa akcja prowadzona przez uczniów, absolwentów i pracowników szkoły, którzy wyposażeni w plakaty i banery demonstrują swoje poparcie dla pełniącej obowiązki dyrektora placówki - Ewy Sulowskiej. To właśnie ona miała stawić się na przesłuchanie komisji konkursowej o godz. 10.40. Kolejny kandydat – Jacek Niewiadomski, nauczyciel historii z Wyszkowa do konkursu miał przystąpić kilkanaście minut później.
CZYTAJ: Demonstracja społeczności szkolnej z ZSP w Łochowie pod Starostwem Powiatowym w Węgrowie

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ
KSkib [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Cheerleaderka
  2020-07-18 08:55:35

  arrow

  Wychodzi na to, że dyrektorem zostanie Michał. Spokojne poparcie dało by przewagę E.S, bo nie wzbudziło by tylu emocji. A blokowanie przyniesie odwrotny skutek. Szkoda

 • Krycha
  2020-07-17 18:35:35

  arrow

  No cóż nie ma dożywotnich dyrektorów, a prawo przewiduje organizację konkursów, dlaczego jedne szkoły poddają się procedurze a inne nie chcą działać zgodnie z prawem, pan panie Michale organizuje pikiety ale w gminie, gdzie pan jest zastępcą wójta też konkursy są ustawiane. A może chodzi o to, że ... pracuje w lo w Łochowie nie ma stosownego wykształcenia?

 • Sadzewiczówna
  2020-07-17 16:06:38

  arrow

  Co wy najlepszego zrobiliście ? Po tych protestach szanse Pani Ewy spadły do zera. Kto wpadł na taki "wspaniały" pomysł ? Odbyło się przedstawienie i co teraz ?

 • Maryjan
  2020-07-17 13:51:59

  arrow

  Jeśli Pani Sulowska choć w połowie tak dobrze poprowadzi ZSP w Łochowie jak Pan Suchenek to jestem za jej kandydaturą. Obecna władza powiatu pracuje w stylu swego ojca założyciela (ma być po naszemu i morda w kubeł) a zaangażowanie uczniów w sprawy dla nich ważne należy pochwalić jako postawę pro społeczną. Nie chcemy przecież by wyrośli na obojętnych na swoje otoczenie bo takimi władzy łatwo manipulować. A Pan Działacz „z zawodu dyrektor” chyba psuje przekaz młodzieży. Jestem całym sercem za uczniami bo ich słowo i wola powinny być uszanowane a władza, która wyszydza ich zachowanie jawi się jedynie jako nic nie warta zbieranina tępo wykonująca polecenia partyjnych działaczy a w zasadzie działaczki.

 • Krycha
  2020-07-17 12:34:27

  arrow

  Nie ma dożywotnich stanowisk, pan Suchenek też już zbyt długo dyrektorował, nowi ludzie mają nowe pomysły, a prawo jest prawem, Skoro są konkursy na dyrektorów to muszą się odbyc, ale lepiej i klarowniej byłoby , gdyby samorządy mianowały dyrektorów. I tak i tak postawią na swoim, więc po co ta farsa z konkursami. W innych szkołach powiatu zawsze było tak samo w gminach też jest tak samo w gminie, w której pan Postek jest wicewójtem też jest tak samo, jeszcze konkursy nie są ogłoszone, a już wiadomo, kto będzie dyrektorem.

 • głoz z łochowa
  2020-07-17 07:21:12

  arrow

  Już najwyższy czas, aby do tej szkoły wszedł ktoś z zewnątrz i rozbił to towarzystwo często wzajemnej adoracji. Przy p. Suchenku było tam wiele szarych eminencji, które rządziły swoim przełożonym.
  Pani Sulowska nie powinna pozwolić, aby jej "zwolennicy" zorganizowali takie poparcie. Uczniom się nie dziwię - ale nauczyciele, którzy tam stoją pokazali swój poziom! A Pan Postek? no cóż, na każdej sprawie chce ugrać coś dla siebie!

 • Radosław Święs
  2020-07-16 19:48:12

  arrow

  No ja bardzo szanownych przepraszam, ale to co się dzieje to jest po prostu farsa.
  Normalnie widząc młodzież która aktywnie bierze udział w życiu szkoły należała by się pochwała, no ale nam to przecież nie na rękę to wieszajmy na nich psy tak?
  Wyrażamy wsparcie dla Pani Ewy Sułowskiej bo uważamy że na nie zasługuje i szczerze mówiąc to kierowane w naszą stronę pomówienia są po prostu krzywdzące.
  Jesteście tak przeżarci tą swoją polityką że widzicie ją dosłownie wszędzie, mimo że my mamy gdzieś to kto jest z jakiej parti.
  Uwłaczacie nam, umniejszając naszemu prawu do wyrażania publicznie opinii w sprawach dla nas ważnych i dlatego powinniście się wstydzić.

 • 6wspaniałych
  2020-07-16 18:15:03

  arrow

  Skoro starostwo ma czyste ręce, to czemu na nie nie pozwala patrzeć? Co im zależy? Czemu zastrasza ochroną, czy tam policją, baby i smarkaterię, koczującą pod budynkiem. Więc jednak ma coś do ukrycia.Na bank.No i się ośmiesza.

 • Absolwentka
  2020-07-16 12:05:33

  arrow

  Pani Sułowska niech zacznie rzetelnie pracować na lekcjach a nie wiecznie jej nie było

 • Absolwent
  2020-07-16 09:24:21

  arrow

  Panią Sulowską zapamiętałem z tego jak biega w szlafroku po szkole. Takie ma osiągnięcia.

 • Zeto
  2020-07-15 22:58:53

  arrow

  Kochani moi totalni opozycjoniści. Odsuńcie PIS!

 • Boguś
  2020-07-15 22:46:19

  arrow

  "Ambitny" działacz ZSLu organizuje nacisk na Komisję Konkursową i wciąga do tego uczniów. Niech założy sobie prywatną szkołę i tam będzie się realizował jako absolwent.

 • Boguś
  2020-07-15 22:45:18

  arrow

  "Ambitny" działacz ZSLu organizuje nacisk na Komisję Konkursową i wciąga do tego uczniów. Niech założy sobie prywatną szkołę i tam będzie się realizował jako absolwent.

 • absolwent
  2020-07-15 22:11:21

  arrow

  Ludzie, skończcie tą walkę polityczną bo na tym ucierpi szkoła i uczniowie. Pani Ewa jest dobrym, uczciwym człowiekiem oraz świetnym dyrektorem więc zasługuje na szacunek a nie obrażanie i prowokacje.

 • uczeń
  2020-07-15 22:02:50

  arrow

  Śmieszne jest to, że te komentarze piszą osoby, które ze szkołą nie mają nic wspólnego. Może i jesteśmy dziećmi, ale też mamy prawo wyrażać własną opinię, i nikt nikogo nie zmuszał do przyjazdu do Węgrowa. Chcemy, aby w naszej szkole dalej panowała tak świetna atmosfera jak za rządów A. Suchenka, a p. dyr. E. Sulowska jest tego gwarantem. Szkoda natomiast (z całym szacunkiem do p. Niewiadomskiego), że Starostwo na siłę próbuje wsadzić do szkoły "swojego człowieka", próbując jednocześnie upolitycznić do granic możliwości oświatę. Przykrych czasów doczekaliśmy, a podobno historia lubi się powtarzać...

 • Cyrkowiec
  2020-07-15 21:41:43

  arrow

  A niby jaka asysta pasowałaby wicedyrektorce, która świetnie dogaduje się ze swoimi uczniami? Wsparcie jest zawsze mile widziane, wspiera na duchu, zwłaszcza jak pochodzi od osób, które się zna i na codzień widuje.

 • Noelle
  2020-07-15 21:29:56

  arrow

  Te „dzieci” mają też głos. Absurdalne jest, że ktoś mógłby pomyśleć, że którekolwiek „dziecko” stojące z banerem zostaje wykorzystywane.

 • Absolwent bez prawa głosu 😋
  2020-07-15 21:25:49

  arrow

  Do pierwszego komentarza ciężko jest się odnieść, trochę niski poziom, ale skoro tak się sprawy mają no to cóż... Autor stosuje stygmatyzuje społeczność lochowskiego liceum i sam wprowadza politykę. A jeśli chodzi o drugi komentarz. W polskim prawie wpływ na wybór dyrektor szkoła ma przede wszystkim kuratorium i starostwo, rodzice i nauczyciele sami nie mogą wybrać. Pan Jacek na pewno jest dobrym nauczycielem, pedagogiem, osoba kompetentną. Pani Ewa Sulowska całe życie związana jest z łochowksim liceum, tworzyła technikum, była zawsze na dobre i na złe. Szkoła to miejsce, które tworzą ludzie: kadra, pracownicy, uczniowie. Organy podchodzą do tego służbowo. Niektórzy z szanownej komisji być może nie byli nigdy w tej szkole, znają ja tylko z opowieści, raportów i tego co "koledzy" im powiedzą. Pani Dyrekor nadawała tej szkole specyficzny klimat, rodzinną atmosferę. Była i jest jak mama, która zawsze wspiera każdego kto do niej przyjdzie. Zna szkołę, to jest jej drugi dom. Przez wiele lat razem z Panem Suchenkiem z małego liceum zrobili pewnego rodzaju markę, firmę, która znana jest w Polsce, A nawet na świecie. Ona zawsze była z uczniami, więc teraz uczniowie są z nią. O rodzinie się nie zapomina. #EwaSulowskaNaDyrekora 💪

 • Profesor XD
  2020-07-15 21:10:18

  arrow

  Do pierwszego komentarza nie odniosę się bo nie będę się zniżał do poziomu autora. Aczkolwiek jeśli ktoś tu uprawia politykę to na pewno robi to starostwo, które przeprowadza konkurs w taki sposób aby wygrał jedyny słuszny kandydat. Pan Jacek na pewno jest wspaniałym nauczycielem i pedagogiem, który ma predyspozycje do bycia dyrektorem, lecz sprawa toczy się o coś innego. Pani Ewa przez całe życie związana jest z łochowksim liceum, tworzyła technikum, dbała o rozkwit tej placówki. Wprowadzała rodzinną atmosferę, dla wszystkich była jak mama, każdego rozumiała. Odnosząc się do komentarza drugiego powiem tylko, że to uczniowie, nauczyciele, absolwenci tworzą szkołę. Niektórzy przedstawiciele starostwa i kuratorium, osoby które mają największy wpływ na wybór dyrektor być może nigdy nie były w lochowskiej szkole, nie znają jej. Ten konkurs traktują jako kolejny,który trzeba szybko załatwić i mieć z głowy. Pani dyrektor Ewa Sulowska zawsze była wsparciem dla uczniów, więc teraz uczniowie okazują jej wsparcie w tej trudnej walce.

 • Anonim
  2020-07-15 21:09:05

  arrow

  Bardzo dobrze że Pan Postek poprosił o jawne przeprowadzenie, jest szansa że może ten konkurs zostanie rozstrzygnięty uczciwie a szkoła w Łochowie zyska świetnego dyrektora. Jedyny słuszny wybór to Pani Ewa Sulowska.

 • Anonim
  2020-07-15 21:09:05

  arrow

  Bardzo dobrze że Pan Postek poprosił o jawne przeprowadzenie, jest szansa że może ten konkurs zostanie rozstrzygnięty uczciwie a szkoła w Łochowie zyska świetnego dyrektora. Jedyny słuszny wybór to Pani Ewa Sulowska.

 • Anonim
  2020-07-15 21:08:53

  arrow

  Bardzo dobrze że Pan Postek poprosił o jawne przeprowadzenie, jest szansa że może ten konkurs zostanie rozstrzygnięty uczciwie a szkoła w Łochowie zyska świetnego dyrektora. Jedyny słuszny wybór to Pani Ewa Sulowska.

 • Cyrkowiec
  2020-07-15 20:57:44

  arrow

  Wspaniałe wsparcie młodzieży dla swojej pani dyrektor! Brawo kochani! Wsparcie ponad wszystkie zagrywki polityczne

 • T.K.M.
  2020-07-15 20:00:17

  arrow

  Starostwo w Wegrowie wybiera wg klucza partyjnego: mierny, bierny, ale wierny i swój. W podobny sposób pisowcy wymienili dyrektorów w powiecie garwolińskim

 • Miro
  2020-07-15 19:23:19

  arrow

  Polityczny protest???? Łochowiak, pomyśl co piszesz, polityka właśnie pozwala posadzić kogoś kto niestety nie ma żadnego doświadczenia w kierowaniu placówką a szczególnie tą, obserwuję jakie zmiany w niej zachodzą a to zasługa byłego dyrektora i obecnej pełniącej obowiązki dyrektorki. A młodzież .... może właśnie oni powinni mieć głos kogo by chcieli i na pewno nie są dziećmi.

 • Łochowiak
  2020-07-15 18:10:22

  arrow

  Widać jaka mlodzież!
  To wszystko "totalni" wielbiciele PO i KOD, robią z tego sprawe polityczną, Postek niech pilnuje swojego przyczulka PSL-u. Czy wszędzie musi się wepchnąć polityka?! Dzieci trzymajcie z daleka od tego szamba zwanego polityka!

 • liść klonowy
  2020-07-15 17:50:38

  arrow

  Cyrki jakieś, od kiedy uczniowie lub tym bardziej absolwenci wybierają dyrekcję? Żenada... A po zdjęciach zdjęciach widać, że Pani ubiegającej się o to stanowisko taka asysta odpowiada...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Oszczędzanie a promocje w sklepach: co warto o tym...
2020-08-10 13:23:09 Kategoria:

Wbrew pozorom, zakupy żywności to jedna z głównych dziedzin naszego życia, które mogą stać się źródłem oszczędności. Jak wiadomo, oszczędzanie niejedno ma imię....

więcej »
foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


Węgrów

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.08 19:00 - 09.08 00:00

Dni Węgrowa 2020

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje