R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dni Węgrowa 2020
2020-08-10 16:28:48 Artykuł czytany 638 razy


8 sierpnia Węgrów obchodził swoje święto. Dzień ten ustanowiony uchwałą Rady Miejskiej w listopadzie 1995 roku dla upamiętnienia wyzwolenia miasta przez Armię Krajową rozpoczyna obchody Dni Węgrowa.


W sobotę 8 sierpnia mieszkańcy mogli, w zaciszach własnych domów, oglądać koncert „Starej Kuźni”, który transmitowany był w lokalnej telewizji kablowej, a także w Internecie. Po koncercie na stadionie miejskim przy ul. Powstańców odbyły się dwa seanse filmowe w ramach Wakacyjnego Kina Plenerowego – „Nietykalni” oraz „Praktykant”.

Koncert oraz pokazy filmowe obyły się w ramach projektu "Profilaktyczna Scena Węgrowa 2020" realizowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego przez Fundację By The Way.

W niedzielę, 9 sierpnia  kolejny dzień obchodów rozpoczęła się Msza święta w Bazylice Mniejszej w intencji ojczyzny i mieszkańców Węgrowa pod przewodnictwem ks. proboszcza prałata Leszka Gardzińskiego, homilię wygłosił ks. Marek Matusik. Uroczystą mszę uświetniła Miejska Orkiestra Dęta z Węgrowa.

Zarówno przed liturgią jak i po niej pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty upamiętniając  pamięć o bohaterach akcji „Burza”.

Kwiaty złożyli między innymi: Senator Maria Koc, Posłowie Maciej Górski i Grzegorz Woźniak, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Węgrowie – Starosta Ewa Besztak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Przedstawiciele Samorządu Miasta Węgrowa: Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Zofia Paczóska, Radni Rady Miejskiej Węgrowa Radosław Łuszczyński i Leszek Piotrowski, Przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej: Prezes Wiesław Ratajski, major Bogdan Ilczuk i Edmund Królak, delegacja Harcerzy, Węgrowskie Koło Ligii Kobiet Polskich, Radny Rady Powiatu Węgrowskiego Jarosław Grenda, Radny Rady Miejskiej Węgrowa Andrzej Grabek i Janusz Laskowski, przedstawiciel Klubu Czarni Węgrów Mariusz Witkowski.

Następnie w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Węgrowa, której otwarciu towarzyszyło odśpiewanie przez wszystkich uczestników hymnu. Gości przywitała przewodnicząca Rady Miejskiej Zofia Paczóska i wiceprzewodnicząca Jolanta Roguska.

Podczas uroczystości senator Maria Koc złożyła życzenia mieszkańcom Węgrowa, a następnie wręczyła pamiątkowego Orła Senatu RP prezesowi węgrowskiego obwodu Światowego Związku Żołnierzy AK kapitanowi Wiesławowi Ratajskiemu oraz majorowi Bogdanowi Ilczukowi. Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela przybliżył historię wyzwolenia Węgrowa, złożył życzenia kombatantom Armii Krajowej i mieszkańcom. Życzenia dla mieszkańców złożyli także poseł Maciej Górski i poseł Grzegorz Woźniak.

W tym szczególnym dniu tytułem „Honorowy Obywatel Węgrowa” uhonorowany został pochodzący z Węgrowa ks. Jacek Ponikowski prowadzący ośrodek dla niewidomych mężczyzn w Niepołomicach.

Tytuł „Zasłużony Obywatel Węgrowa” przyznany został pośmiertnie Tadeuszowi Ryczkowskiemu, wieloletniemu Radnemu Rady Miejskiej Węgrowa, nauczycielowi, działaczowi w dziedzinie sportu, który odebrała małżonka Krystyna Ryczkowska.

Odznaką „Za zasługi dla Węgrowa” zostali wyróżnieni:


Jacek Tarapata - rolnik
Janusz Laskowski - przedsiębiorca
Sławomir Zarzycki – przedsiębiorca, rolnik
Paweł Kuć – nauczyciel, trener, sportowiec
Grzegorz Biernat – radny Rady Miejskiej wielu kadencji, rolnik
Alicja Maria Jagodzińska - lekarz
Henryk Giers – działacz i trener sportowy
Krystyna Świerczewska – nauczycielka 

Stanisław Mielniczek – emerytowany inspektor nadzoru budowlanego, wieloletni radny Rady Miejskiej.
Statuetka „Za zasługi dla Węgrowa” została przyznana dwóm organizacjom: Węgrowskiemu Kołu Ligi Kobiet Polskich – najstarszej organizacji pozarządowej na terenie miasta, zrzeszającej około 120 kobiet oraz Fundacji „By The Way”, zajmującej się m.in. ochroną zdrowia psychicznego i prowadzeniem klubu MDM (Miejsce Dla Młodych).

Po zamknięciu uroczystej sesji w części artystycznej wystąpiły utalentowane uczennice: Karolina Bajer, Amelia Kowal, Paulina Kresa, Dominika Składanowska i Zuzanna Zabadała. Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela podziękował dziewczętom za piękny występ wręczając dyplomy i upominki.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(www.wegrow.com.pl)

KG/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Człowiek Zakneblowany
  2020-08-12 16:41:24

  arrow

  Nie ma żadnej pandemii, o czym świadczy ilość zgonów. Jest tylko terror pandemiczny, za co odpowiedzialny jest nasz rząd,który traci w moich oczach coraz bardziej… Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i sterowalność ludźmi. Łukaszenka odmówił wzięcia pieniędzy za wprowadzenie pandemii. A nasz rząd?
  Jak widzę tych ludzi w maseczkach, to się płakać chce z tej głupoty… To symboliczny znak zakneblowania ust. Jeśli ktoś się boi wirusa, to niechby sobie nosił, nawet może z domu nie wychodzić, ale dlaczego wszystkim się to narzuca?
  Podobnie ze szczepionką, dajmy ludziom wolny wybór, który gwarantuje godność.

 • Malkow
  2020-08-11 21:52:06

  arrow

  Przepraszam,ale muszę wtrącić, że jednak to lekka kpina z ochrony- w czasie pandemi.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


Węgrów

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

WĘGRÓW, 04.10

Mazowsze w Koronie - Beethoven w Węgrowie

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje