R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dożynki Powiatowo-Gminne w Miedznie
2020-09-15 11:21:12 Artykuł czytany 393 razy


Powiat Węgrowski i Gmina Miedzna byli organizatorami Dożynek Powiatowo-Gminnych 2020, które odbyły się 13 września w sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Miedznie.


W podziękowaniu za tegoroczne plony delegacje rolników z terenu powiatu węgrowskiego z przygotowanymi wieńcami dożynkowymi uczestniczyły w Dożynkach Powiatowo-Gminnych, które w tym roku odbyły się w Miedznie. Uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą w intencji rolników z terenu naszego powiatu, której przewodniczył dziekan węgrowski, ks. prał. Leszek Gardziński, homilię  wygłosił ks. kan. Jarosław Górski, Proboszcz parafii w Miedznie. Podczas mszy poświęcono wieńce dożynkowe przygotowane przez delegacje z Gminy Wierzbno i Stoczek, a także przez sołectwa: Gruszczyno (gm. Stoczek), Poszewka (gm. Miedzna), Ocięte (gm. Sadowne) i Zawady (gm. Liw). Po zakończonym nabożeństwie, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus złożyli podziękowania na ręce kapłanów, wręczając ornat i bukiet kwiatów.

Druga część wydarzenia rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie Starostowie Dożynek Państwo Monika i Marek Pankiewiczowie z Wrzosek przekazali na ręce gospodarzy piękny bochen dożynkowy. Z uwagi na trwającą pandemię, nie było tradycyjnego łamania się chlebem. Przygotowane w koszach zapakowane pieczywo, podarowane przez lokalne piekarnie, rozdały uczestnikom dożynek druhny ZHP.

Podczas oficjalnych przemówień słowa do zebranych skierowali: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc. Uczestnicy dożynek wysłuchali także listów lokalnych parlamentarzystów. List Senator RP Marii Koc odczytał Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, list Posła na Sejm RP Macieja Górskiego – dyrektor biura poselskiego Maciej Robak. Wicestarosta Marek Renik odczytał list ks. bp dr Antoniego Pacyfika Dydycza.

Aby docenić trud pracy rolniczej, Starostwo Powiatowe w Węgrowie we współpracy z gminami i miastami z terenu powiatu, wystąpiło do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o nadanie odznaczeń dla szczególnie wyróżniających się rolników. Medale „Za zasługi dla rolnictwa”, które zostały uroczyście wręczone podczas tegorocznych dożynek, otrzymali: Bogdan Dejnarowicz z Węgrowa, Maciej Ksionek z Witanek, gm. Liw, Marcin Laskowski z Nojszewa, gm. Korytnica, Robert Konarski z Kózk, gm. Grębków,  Teresa Sawicka Flak ze Stoczka, gm. Stoczek i Grzegorz Borkowski z Miedzny, gm. Miedzna.

Na zakończenie dożynek na placu przy Sanktuarium odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Liw z międzynarodowym repertuarem, w którym wystąpiły dwie solistki: Maja Szczepanik i Nela Zawadzka. Orkiestra uświetniła także oprawę liturgiczną dożynkowej mszy świętej. W ramach wydarzenia w godzinach popołudniowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedznie odbył się koncert patriotyczny realizowany przez Stowarzyszenie Skarbiec w Miedznie i Parafię Podwyższenia Krzyża w Hajnówce.

W uroczystościach dożynkowych udział wzięli: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Pani Anna Kaszuba,  dyrektora Biura Posła na Sejm RP Macieja Górskiego Pan Maciej Robak, dyrektor Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Siedlcach Pani Agnieszka Kiljańczuk, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie Pani Joanna Bala, Dziekan Węgrowski ks. Prałat Leszek Gardziński, Proboszcz Parafii w Miedznej ks. kanonik Jarosław Górski, Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk i Krzysztof Onaszkiewicz, Członek Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego: Anna Mytkowska, Łukasz Komorowski i Adam Strąk; Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, samorządowcy z terenu powiatu, Dyrektor Oddziału MODR w Siedlcach Józef Jan Romańczuk, kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Węgrowie Bożena Kisielińska, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Węgrowie Artur Salach, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie Adam Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy Miedzna Maciej Batorowicz wraz z Radnymi, Sekretarz Gminy Miedzna Anna Gorczyca i pracownicy Urzędu Gminy w Miedznie, Andrzej Minarczuk Prezes Zarządu OSM w Kosowie Lacki, Mariusz Sobieski przedstawiciel Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatowych i gminnych, sołtysi z terenu powiatu węgrowskiego, media a także przedstawiciele sponsorów i mieszkańcy gminy Miedzna.

Z uwagi na trwającą pandemię, stoiska informacyjne z materiałami promocyjnymi przygotowały tylko instytucje związane z rolnictwem, a także organizatorzy, w tym: ARiMR w Węgrowie, placówka terenowa KRUS w Węgrowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie i Powiat Węgrowski.

Organizatorzy Dożynek Powiatowo-Gminnych 2020 w Miedznie składają podziękowania sponsorom i podmiotom, które wsparły organizacyjnie wydarzenie.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(www.powiatwegrowski.pl)

KG/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Co wyróżnia pralki Smeg?
2020-10-23 14:16:58 Kategoria:

Wybierając pralkę, klienci kierują się wieloma względami praktycznymi – istotne są jej funkcje, załadunek, a w przypadku niewielkich łazienek także odpowiednie...

więcej »
foto

Jakie studia wybrać, by zostać ministrem? Dowiesz się...
2020-10-23 12:30:48 Kategoria:

– Jestem przykładem człowieka, który robił właściwie wszystko – mówi o sobie na nowej platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl) Jacek...

więcej »
foto

Jak zostać sportowcem, lekarzem lub dziennikarzem
2020-10-21 17:17:04 Kategoria: Wybierz kategorie

Medycyna to studia długie i ciężkie, lecz uczą wielu aspektów. Jeśli ktoś chce mieć kontakt z ludźmi, nie tylko pomagać, ale też widzieć satysfakcję na twarzy...

więcej »
foto

Buty snowboardowe dla początkujących - Poradnik
2020-10-19 09:24:37 Kategoria:

Snowboard to sport praktycznie dla każdego, przyciągający każdej zimy coraz więcej osób. Wielu z nas chce spróbować jazdy na jednej desce dla odmiany od nart, inni...

więcej »
foto

Bliżej Unii Europejskiej. Cykl audycji na antenie KRP
2020-10-14 13:21:06 Kategoria:

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zaprasza na cykl audycji poświęconych Unii Europejskiej. Dowiemy się w nich o bieżących sprawach poruszanych w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:Węgrów

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.10

Wystawa na Rynku Mariackim w Węgrowie

więcej »
4

WĘGRÓW, 04.10

Mazowsze w Koronie - Beethoven w Węgrowie

więcej »
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.10

Mistrzostwa Polski w kick-boxingu Węgrów 2020

więcej »
11

WĘGRÓW, 11.10

Mistrzostwa Polski w kick-boxingu Węgrów 2020

więcej »
12 13 14 15 16 17

WĘGRÓW, 17.10 06:30

Hubertus Węgrowski /zapowiedź/

więcej »
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje