R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzień Pracownika Socjalnego w powiecie węgrowskim
2018-11-17 14:34:19 Artykuł czytany 1563 razy


Pomagają najbiedniejszym. Jeżdżą do podopiecznych. Wyciągają rękę do tych, którzy są na samym dnie – mowa o pracownikach Ośrodków Pomocy Rodzinie i Ośrodków Pomocy Społecznej. Pracują w ciężkich warunkach, a pensje mają na poziomie swoich podopiecznych, jednocześnie uważają, że ich praca jest niedoceniana, a wymagania w stosunku do nich coraz większe.


Temat poruszono podczas obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Węgrowie, który odbył się 16 listopada w sali weselnej „U Ojdanów”. Wydarzenie zgromadziło pracowników oraz przedstawicieli wszystkich instytucji związanych z niesieniem wsparcia oraz pomocy rodzinom w ciężkiej sytuacji. 
Jak powiedziała na antenie Radia Podlasie Jadwiga Snopkiewicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – służby socjalne są jak pogotowie ratunkowe do zadań specjalnych. Pracownik socjalny niesie pomoc ludziom, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach, nie tylko związanych z problemami materialnymi, ale także psychicznymi, emocjonalnymi czy duchowymi. 


Karolinie Skibniewskiej o swojej pracy, codziennych wyzwaniach i problemach z jakimi borykają się pracownicy socjalni powiedziały: Jadwiga Snopkiewicz - dyrektor PCPR w Węgrowie, Agata Kuć – konsultant prawny w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Węgrowie i Sylwia Domrzała-Kurtiak - starszy inspektor ds. pieczy zastępczej. 


 

Spotkaniu towarzyszył koncert Marleny Uziębło, która zaśpiewała piosenki m.in. z repertuaru Hanki Ordonównej i Marleny Dietrich. 

Ustanowienie 21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego jest szczególnym wyrazem uznania dla grupy zawodowej pracowników socjalnych i pomocy społecznej. Święto obchodzone jest w Polsce od 27 lat. 
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

KSkib
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje