R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Festyn Otwórz Oczy po raz trzeci w Łochowie
2019-09-12 08:01:56 Artykuł czytany 188 razy


Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Jacy? Tacy?” nie zwalnia tempa i już po raz trzeci zorganizowało w Łochowie Festyn Integracyjny - „Otwórz Oczy”, podczas którego prowadzona była zbiórka pieniędzy na warsztaty i terapię dla podopiecznych Stowarzyszenia. Wśród gości, którzy zaszczycili przybyłych swoim udziałem byli: poseł na Sejm RP Daniel Milewski, Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, dyr. SOSW w Węgrowie Hanna Kasperowicz, radni powiatowi, radni gminy Łochów.


W tym roku wyjątkowo imprezę rozpoczęła Msza Święta w intencji niepełnosprawnych, po której uczestniczy liturgii przeszli w „Marszu dla życia” z kościoła w Łochowie na plac targowy.

Po występie scholi dziecięcej z  Parafii Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, zebranych przywitały Prezes Stowarzyszenia Monika Jabłonowska i Wiceprezes Dominika Martoń – Jaroszewska. Następnie głos zabrali patroni honorowi festynu: Daniel Milewski, Marek Renik i Robert Gołaszewski.

W części artystycznej wystąpili: Wiktoria Jabłonowska, Karolina Mrowińska, Maja Kalinowska, Szkoła Tańca Latino Fever, Mateusz Łukasiewicz i Anna Kalinowska z WTZ Sokołów Podlaski, Wiktoria Solka i Maja Jabłonowska ze Stowarzyszenia „Sponia” w Węgrowie wraz z Łukaszem Krysikiem, Cheerleaders z SP nr 3 w Łochowie, Michalina i Gabriela Szelest, Studio tańca „Next Level”, Karolina Kosyła, zespoły Bachus i WSB. Gościem specjalnym imprezy była finalistka programu The Voice Kids – Nela Zawadzka, która jeszcze długo po koncercie rozdawała młodym fanom autografy.

Podczas festynu zorganizowany został konkurs plastyczny z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich dla Łochowa. Na stoisku firmy Styropmin dzieci kolorowały głowę łosia i należy tu dodać, iż każda praca została nagrodzona.

Swoje stoiska zaprezentowały organizacje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi: WTZ  Jaworek, WTZ Sokołów Podlaski, Stowarzyszenie DOM Środowiskowy Dom Samopomocy w Miedznej, Wspólnota „ Drabina Jakubowa” z Brańszczyka, Przedszkole Terapeutyczne dla dzieci z autyzmem „ Mój Świat” z Łochowa, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna.
 
Anna i Gerard Kurzec z Łochowa, Klub Myszki Norki, Sport i korektywa Agnieszka Wojtkowska z Wyszkowa oraz gospodarze czyli stowarzyszenie „Jacy? Tacy?”. Atrakcje dla dzieci przygotowali również: Lecimy w kulki, OSP Pogorzelec i OSP Łochów. Najodważniejsi mogli przejechać się motorami z klubu Mad Moose.

Podczas festynu działał także punkt informacyjny o FAS, a ze sceny specyfikę tej choroby przybliżył terapeuta Marcin Miller.

Dzięki współpracy z Komisariatem Policji w Łochowie chętni mogli oznakować swoje rowery, czyli otrzymać specjalną naklejkę z kodem zawierającym numer identyfikacyjny.

Zarząd Stowarzyszenia pragnie podziękować darczyńcom, dzięki którym festyn mógł się odbyć.

- Wielkie podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszy, bez których nie udałoby się zorganizować tej imprezy. Dziękujemy także wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji naszej imprezy - piszą organizatorzy.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

(Magdalena Donoch, Stowarzyszenie „Jacy? Tacy?”. Fot. Krzysztof Prochacki)

KSkib/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »

Węgrów

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

WĘGRÓW, 06.02

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów

więcej »
7 8

WĘGRÓW, 08.02

Spotkanie autorskie z Danielem Góralem

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje