R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Harcerska Akcja Letnia
2019-07-02 14:30:40 Artykuł czytany 334 razy


Już za dwa tygodnie ruszy tegoroczna edycja Harcerskiej Akcji Letniej harcerzy ze Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych w Węgrowie, który działa na terenie byłego hufca Węgrów. Szczep zrzesza ponad 100 zuchów, harcerzy i instruktorów. W jego skład wchodzi 5 jednostek organizacyjnych:


• 1 Drużyna Harcerska „GROM” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK,
• 3 Gromada Zuchowa „Pogodne Niedźwiadki”,
• 3 Środowiskowa Drużyna Harcerska „KEDYW”,
• 9 Gromada Zuchowa „Orlęta” im. hm. Aleksandra Kamińskiego,
• 16 Drużyna Starszoharcerska „Szare Płomienie” im. Rotmistrza Witolda Pileckiego,

Kadrę szczepu stanowią Instruktorzy, którzy od ponad 20 lat wychowują młodzież w poszanowaniu wartości i idei, przyświecającym Harcerstwu od 100 lat.

Kilka miesięcy temu przy Szczepie powstał Patrol turystyczny, który ma za zadanie promować wśród młodego pokolenia harcerzy turystykę pieszą. Mimo kilku miesięcy działalności, Patrol może pochwalić się zajęciem pierwszego miejsca na trasie 61 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego – jednej z największych tego typu imprez w Polsce.

- Po dużym sukcesie zeszłorocznej Kolonii Zuchowej, w której wzięło udział 27 osób, w tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę o podobóz harcerski. Tego lata, obóz zostanie zorganizowany w terminie 15-28 lipca, w miejscowości Kurnędz w Harcerskiej Bazie Obozowej „Pilica”, ok 250 km od Węgrowa i weźmie w nim udział 77 zuchów, harcerzy i instruktorów  – powiedział pwd. Grzegorz Jasiurski – Komendant Szczepu.

W trakcie obozu uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach dla zastępowych. Zajęcia odbywać się będą w ramach Szaro-Szeregowej Szkoły Podchorążych „AGRICOLA”. Obrzędowe również będą nazwy zastępów.

W czasie pobytu na obozie uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności z zakresu technik harcerskich, takich jak: pionierka, terenoznawstwo, łączność, szyfry oraz samarytanka.

Program, który przygotowano dla dzieci, pozwoli im poznać i rozwinąć ich wiedzę dotyczącą historii Szarych Szeregów z naciskiem na Powstanie Warszawskie, przyrody, krajobrazu, architektury.

Przedstawimy im sylwetki ludzi ważnych dla historii Polski. Będziemy starać się utrwalić w uczestnikach poczucie dumy z bycia Polakami. Nauczymy je, że Patriotyzm to nie tylko hasło z podręcznika do historii.
Zuchy natomiast w 14 dni odbędą niesamowitą podróż dokoła świata, swym „magicznym” okrętem odwiedzać będą każdego dnia inne kontynenty i nieznane kraje, poznając ich kulturę.

Będzie to również niewątpliwa promocja aktywnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Umożliwimy naszym wychowankom nabycie umiejętności współżycia w zespole w poszanowaniu drugiego człowieka oraz rozbudzenie twórczego myślenia, potrzebę poznawania świata, rozwijania własnych zainteresowań i pasji. Uczestnicy wyrobią w sobie takie cechy jak planowanie, odpowiedzialność, tolerancja, samodzielność, szacunek czy odpowiedzialności za siebie i najbliższych. Zajęcia na obozie organizowane są w oparciu elementy ekologii, ochrony przyrody i ciekawych form korzystania z walorów piękna rodzimej przyrody.

Dzięki naszym staraniom Akcję Letnią naszego Szczepu patronatami honorowymi objęli już Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Patronami Medialnymi są Katolickie Radio Podlasie oraz portal podlasie24.pl.

- Jesteśmy przekonani, że sprostamy pokładanym w nas oczekiwaniom, i że to dopiero początek długoletniej i owocnej współpracy - powiedział Grzegorz Jasiurski.

- Jest nam również niezmiernie miło poinformować, że Samorząd Województwa Mazowieckiego jak i Urząd Miasta Węgrowa zdecydowały się również na finansowe wsparcie naszego obozu, co pokazuje, jak dużym zaufaniem cieszy się nasz Szczep - dodaje Bartosz Krakowski, który wraz z Grzegorzem Jasiurskim odpowiada w Szczepie za pozyskiwanie i współprace z Partnerami.

(informacja prasowa)

KSkib/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Po spietrzeniach
    2019-07-03 02:52:30

    arrow

    Spietrza sie wode na moscie przy ul Zeromskiego a teraz trzeba specjialystycznym sprzetem drzewo usuwac przy schodach na podmieknietym terenie
    Rolnicy maja problem ze zbiorem siana ze swoich terenow na ktorych postepuje podmiekanie

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WĘGRÓW, 01.12

„BAROKOWE ODCIENIE LUTNI I ORGANÓW” W WĘGROWSKIEJ BAZYLICE

więcej »
2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.12

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje