R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Interwencje jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu węgrowskiego
2019-02-18 15:09:43 Artykuł czytany 244 razy


W okresie od 10 do 17 lutego na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano 17 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 6 pożarów i 11 miejscowych zagrożeń.


10.02.2019 - Zieleniec gm.  Sadowne – pożar domu letniskowego

Do SK KP PSP w Węgrowie przyszło telefoniczne zgłoszenie dotyczące pożaru niezamieszkałego budynku w pobliżu torów kolejowych w Zieleńcu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia OSP Sadowne KDR zgłosił pożar drewnianego domu letniskowego krytego papą, który w całości objęty był pożarem. Z informacji uzyskanych od sąsiadki wynikało, że budynek był niezamieszkały i prawdopodobnie w środku nikt nie przebywał. Zadania pierwszych zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykręceniu bezpieczników prądowych oraz podaniu 3 prądów wody w natarciu na pożar z zewnątrz (brak możliwości wejścia do środka ze względu na stopień rozwinięcia pożaru). Na miejsce zdarzenia przybył zastęp JRG PSP, który przejął dowodzenie. W chwili dojazdu zastępów  pożarem w całości objęte jest poddasze oraz około połowa domu na parterze.

11.02.2019 – Kozołupy gm. Stoczek- Pożar samochodu

Po przybyciu zastępu OSP Stoczek strażacy stwierdzili, że na drodze powiatowej (między Miednikiem a Kozołupami) doszło do pożaru samochodu osobowego. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia zastępu OSP, samochód był objęty w całości pożarem, osoby jadące opuściły pojazd. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód. Działania te doprowadziły do lokalizacji pożaru.

12.02.2019 –Węgrów – zasłabnięcie mężczyzny(pomoc ZRM)

Ze względu na brak wolnych karetek pogotowia ratunkowego, 2 zastępy JRG PSP zostały zadysponowane do udzielenia pomocy przedmedycznej osobie, która zasłabła w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że w mieszkaniu znajduje się mężczyzna bez funkcji życiowych. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Jednocześnie ratownicy zastępu JRG PSP zabezpieczyli lądowisko dla LPR. Po około 15 minutach od rozpoczęcia resuscytacji na miejsce przybyli ratownicy LPR z lekarzem, który przejął koordynację działań medycznych. Dalsze działania ratowników polegały na pomocy ZRM w prowadzeniu resuscytacji oraz pomocy w zniesieniu poszkodowanego do karetki po odzyskaniu przez niego funkcji życiowych (zabrany do szpitala w Węgrowie przez przybyły ZRM z Węgrowa).


14.02. 2019 – Sadowne DK 50 – kolizja dwóch pojazdów

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp OSP Sadowne i zastępy JRG Węgrów i JRG Ostrów Maz. Przybyły na miejsce zastęp OSP Sadowne w wyniku rozpoznania stwierdził że: doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Pojazdami podróżowało łącznie dwie osoby które samodzielnie opuściły pojazdy. Jeden z kierujących uskarżał się na ból w okolicy szyjnej kręgosłupa. Zastęp zabezpieczył pojazdy poprzez odłączenie akumulatorów i oznakowanie terenu działań. Równocześnie poszkodowanemu udzielono przeprowadzono badanie urazowe nie stwierdzając obrażeń zagrażających życiu. Poszkodowanemu ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa. Następnie przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

14.02.2019 – Kałęczyn gm. Stoczek – karetka zakopała się podczas dojazdu do pacjenta

SK KP PSP w Węgrowie otrzymało informację od ratownika medycznego że Zespół Ratownictwa Medycznego ugrzązł na drodze podczas dojazdu do pacjenta. Przybyły na miejsce zastęp OSP Stoczek wydobył przy pomocy wyciągarki ambulans na utwardzoną część drogi. ZRM udał się dalej po chorego a zastęp OSP wrócił do bazy.

15.02.2019 – Majdan gm. Stoczek – mężczyzna zasłabł w samochodzie


Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Stoczek,  po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że samochód osobowy stoi na skarpie rowu przy drodze powiatowej. Kierowca siedział wewnątrz pojazdu (mężczyzna ok. 60-70 lat, przytomny , blady pod wpływem zdarzenia), nie było innych służb, droga była przejezdna. Działania zastępu OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu przy pomocy klinów schodkowych, odłączeniu akumulatora oraz ewakuowaniu mężczyzny z pojazdu i udzieleniu  kwalifikowanej pierwszej. Przybyły w dalszej kolejności ZRM przejął  działania medyczne (poszkodowany po przebadaniu odmówił przewiezienia do szpitala). Prawdopodobna przyczyna zdarzenia – niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


16.02.2019 – Turna gm. Korytnica – pożar garażu


Na osiedlu budynków wielorodzinnych, z jednego z segmentów garażowych znajdującego się w ciągu budynku garażowego wydobywał się dym (obiekt murowany, bez otworów okiennych, zamknięte drzwi). Działania zastępu JRG polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono prąd elektryczny poprzez bezpieczniki. Następnie po otwarciu drzwi, do środka wprowadzona została rota zabezpieczona w sprzęt ochrony dróg oddechowych z prądem wody. W środku panowało duże zadymienie, podano prąd wody na palące się materiały wyposażenia garażu (w tym skutery). Doprowadziło to do lokalizacji pożaru. Kolejne przybywające zastępy OSP i JRG wsparły działania. Przystąpiono do stopniowego usuwania nadpalonych materiałów na zewnątrz i przelewania wodą. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenie, sprawdzono też sąsiednie segmenty garażowe czy pożar się do nich nie rozprzestrzenił. Prawdopodobna przyczyna – nieostrożne obchodzenie się z piecykiem grzewczym.

16.02.2019 – Łazy  gm. Łochów – pożar budynku mieszkalnego

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy OSP oraz JRG. Dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony z uwagi na lokalizację budynku - brak zewnętrznych oznak pożaru, dojazd drogą gruntową, rzadko uczęszczaną. Na miejsce zdarzenia jako pierwszy przybył zastęp OSP Pogorzelec. Strażacy po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzili pożar w jednym z pomieszczeń w parterowym budynku mieszkalnym. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączenie instalacji elektrycznej) oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar. Prawdopodobną przyczyną pożaru było składowanie materiału palnego przy piecu kaflowym.

Dariusz Maciąg, P PSP Węgrów

źródło: KSKib [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.07

Folk Festiwal w Węgrowie

więcej »

WĘGRÓW, 07.07 11:00

Folk Festiwal w Węgrowie. Poczuj ducha tradycji!

więcej »
8 9 10 11 12

WĘGRÓW, 12.07

Carte Blanche w ramach Kina Plenerowego

więcej »
13

WĘGRÓW, 13.07

Dni Łochowa z zespołem Dżem

więcej »

WĘGRÓW, 13.07

Festiwal Kultury Indian Ameryki Północnej w Węgrowie

więcej »
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje