R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kronika Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie
2018-11-19 14:15:41 Artykuł czytany 463 razy


W okresie od 12 do 18 listopada na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 8 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 4 pożary i 4 miejscowe zagrożenia.


12 listopada –  Morzyczyn Włościański, gm. Sadowne – pożar budynku inwentarskiego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Morzyczyn Włościański, strażak kierujący działaniami stwierdził, że pożarem objęta jest w  całości drewniana stodoła połączona z murowaną oborą. Obiekty kryte eternitem bez doprowadzonej energii elektrycznej, brak zagrożenia dla innych budynków. Na miejsce przybył zastęp OSP Sadowne. Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 3 prądów wody, jeden w obronie murowanej dobudowanej obory a 2 w natarciu na palącą się stodołę. Następne przybywające jednostki OSP (Morzyczyn Włóki, Sadowne, Sokółka , Zalesie) i JRG PSP Ostrów Maz. podały kolejne prądy wody w natarciu na palące się budynki. Działania te doprowadziły do lokalizacji pożaru. Na miejsce przybył zastęp JRG PSP  Węgrów, który wsparł działania. Następnie przystąpiono sukcesywnie do usuwania ze stodoły płodów rolnych na okoliczną łąkę wraz z przelewaniem ich wodą (pomagali sąsiedzi przy pomocy ciągnika rolniczego z ładowaczem i przyczepą). Przeprowadzono też prace rozbiórkowe nadpalonych elementów konstrukcyjnych stodoły. Działania te doprowadziły do całkowitego ugaszenia pożaru.

15 listopada –  Jasiorówka, gm. Łochów – pożar sadzy w budynku mieszkalnym


Do  KP PSP w  Węgrowie wpłynęła informacja dotycząca pożaru sadzy w przewodzie kominowym, w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Na miejsce zdarzenia dotarł zastęp OSP Łochów. Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynikało, iż piec C.O. został wygaszony w późnych godzinach wieczornych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przy pomocy sita kominowego i soli ugaszono pożar sadzy. Równolegle do prowadzonych działań monitorowano stan powietrza w budynku na obecność tlenku węgla nie stwierdzając jego obecność. Po przekazaniu miejsca zdarzenia działania zakończono.

15 listopada –  Węgrów ul. Polna – awaria gazociągu

W wyniku prac ziemnych uległa uszkodzeniu przez koparkę rura gazu ziemnego  znajdująca się w ziemi przy parkingu osiedlowym. Ok. 50m dalej znajdował się budynek mieszkalny wielorodzinny oraz po drugiej stronie drogi posesje z dwoma budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi. Z uszkodzonej rury w wykopie wydobywał się gaz ziemny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu drogowego razem z policją oraz wyznaczeniu strefy zagrożenia. Sprawiono 3 kurtyny wodne (od strony budynków) w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się gazu oraz prowadzono działania mające na celu znalezienie zaworów odcinających w tej nitce gazociągu. Jednocześnie wspólnie z policją rozpoczęto powiadamianie i ewakuację mieszkańców budynków znajdujących się w pobliżu. W trakcie tych czynności znaleziono zawory odcinające gaz i zakręcono je, co spowodowało zatrzymanie uwalniania gazu do atmosfery. Po tej czynności przerwano ewakuację mieszkańców budynków. Na miejsce przybyło Pogotowie Gazowe które przejęło dalsze działania przy uszkodzonym gazociągu.

17 listopada –  Wyszków, gm. Liw – pożar w budynku mieszkalnym

Po dojeździe na miejsce zdarzenia OSP Ruchna, a następnie JRG PSP Węgrów- KDR stwierdził, że pali się na częściowo na parterze, pierwszym piętrze oraz poddaszu w murowanym budynku mieszkalnym krytym blachą (pożar wewnętrzny, otwarty). W wyniku rozpoznania  ustalono, że wszystkie osoby zamieszkujące budynek opuściły go przed przyjazdem służb. Strażacy w aparatach powietrznych  wprowadzili  do wewnątrz budynku 2 linie gaśnicze oraz podali 1 prąd wody z zewnątrz. Z informacji uzyskanych od właścicielki wynikało, że jedynie parter jest użytkowaną częścią budynku (tam też powinna znajdować się butla LPG). Rota znajdująca się na parterze wyniosła butlę z gazem propan-butan (nie poddana działaniu temperatury). Działania gaśnicze  doprowadziły do lokalizacji pożaru. Po dokładnym przerzuceniu tlących się elementów znajdujących się w obiekcie i przelaniu ich wodą działania gaśnicze zakończono. Ze względu na brak możliwości dalszej eksploatacji budynku dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Węgrowie powiadomił o tym fakcie władze Urzędu gminy Liw. Przybyłe na miejsce przedstawicielki Ośrodka Pomocy Społecznej gminy Liw poinformowały o zapewnieniu noclegu i możliwości pomocy mieszkankom obiektu. Po przewietrzeniu i przewentylowaniu budynku sprawdzono go za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego, nie stwierdzając dodatkowego zagrożenia. Na tym działania zakończono.

18 listopada –  Miedzna  – Wypadek drogowy

Po dojeździe na miejsce zdarzenia (droga w stronę Woli Orzeszowskiej) zastępu OSP Miedzna, kierujący działaniami ratowniczymi strażak stwierdził, że samochód osobowy dachował i znajduje się na kołach w poprzek drogi. Dwie osoby jadące znajdowały się na zewnątrz pojazdu (przytomne - jedna osoba leżała w rowie), nie było innych służb, droga nieprzejezdna. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. W międzyczasie dojechał zastęp JRG PSP Węgrów, którego dowódca przejął dowodzenie (zastęp JRG wsparł działania OSP) oraz ZRM, którego lekarz przejął koordynację działań medycznych. Na miejsce przybyła również policja. Dalsze działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i pomocy policji w zabezpieczeniu ruchu drogowego. Przybyły kolejny ZRM przejął 2 osobę poszkodowaną. Po odjeździe z miejsca zdarzenia ZRM, zastęp JRG przekazał miejsce zdarzenia policji i wrócił do bazy. Na miejscu pozostał OSP Miedzna na prośbę policji w celu pomocy w zabezpieczeniu ruchu drogowego.

KSKib [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

I Bieg Flagi w Łochowie

więcej »
3

WĘGRÓW, 03.05

3 Maja w Węgrowie

więcej »
4

WĘGRÓW, 04.05 10:00

Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »
5
6 7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.05 10:00

Liw: Otwarcie Parku Kulturowo-Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.05 11:00

15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.05 13:00

Obchody 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie

więcej »
16 17 18

WĘGRÓW, 18.05

Noc Muzeów w podziemiach parafii klasztornej w Węgrowie

więcej »
19

WĘGRÓW, 19.05 12:00

Odsłonięcie Pomnika 100-lecia Niepodległości Polski w Ruchnie

więcej »
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.05

Koncert „Dla Matki”

więcej »

WĘGRÓW, 26.05 12:00

Parafialny Dzień Dziecka w Grębkowie

więcej »
27 28

WĘGRÓW, 28.05 16:00

Konferencja „Prawa konsumenta w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości”

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje