R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Małżonka Prezydenta „Qurierem Świętego Mikołaja”
2018-12-07 15:35:58 Artykuł czytany 469 razy


W Stoczku w województwie mazowieckim Mikołajki upłynęły wśród magicznych bożonarodzeniowych opowieści, kolędowania i wymarzonych prezentów. - Dziś przypada jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku: ofiarowujemy sobie prezenty - mówiła Pierwsza Dama podczas spotkania z wychowankami świetlicy socjoterapeutycznej. - Najważniejsze jednak jest obdarowywanie siebie nawzajem obecnością, serdecznością i życzliwością - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda, dodając, że od progu poczuła rodzinną atmosferę panującą w ośrodku. - Bardzo się cieszę, ponieważ to znaczy, że dobrze się Wam razem przebywa i współpracuje - powiedziała.


Małżonka Prezydenta dołączyła do akcji „Qurier Świętego Mikołaja” spełniającej świąteczne marzenia tych dzieci, które z różnych względów nie mogą liczyć na podarunki. W odpowiedzi na listy napisane przez najmłodszych do patrona dzisiejszego święta, jego pomocnicy przygotowali prezenty dla podopiecznych świetlic środowiskowych, wiejskich, socjoterapeutycznych oraz innych miejsc wspierających dzieci borykające się z biedą, problemami alkoholowymi i bezrobociem rodziców, brakiem akceptacji szkolnej i zaległościami w edukacji.

W Stoczku, w podziękowaniu za zaangażowanie „Qurierów Świętego Mikołaja” w przygotowanie wyśnionych upominków dzieci przedstawiły program artystyczny, za który otrzymały zasłużone gromkie brawa. Następnie podopieczni świetlicy rozmawiali o ulubionych bożonarodzeniowych tradycjach, strojeniu choinki, kolędowaniu oraz o świątecznych opowieściach, które przeczytała im Pierwsza Dama. - Czytanie to przede wszystkim świetna przygoda - przekonywała najmłodszych Małżonka Prezydenta. - Można podróżować po całym świecie, spotkać się z Eskimosami i zanurzyć w oceanie nie wychodząc z domu - mówiła, zachęcając do sięgania po książki.

Następnie podopieczni ośrodka pokazali Pierwszej Damie świetlicę, w której spędzając czas po szkole wspólnie się bawią i uczą. Opowiedzieli o swoich pracach plastycznych i kąciku czytelniczym, a także szukali własnych mocnych stron, ponieważ jak zapewniła dzieci Małżonka Prezydenta, każdy z nas ma zalety, które warto pielęgnować i rozwijać.

Organizatorem akcji jest Fundacja Przyjaciółka, która spełnia marzenia również podopiecznych z rodzin zastępczych, ośrodków szkolno-wychowawczych i wszystkich tych miejsc, które dają najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i radość z bycia dzieckiem. Misją organizacji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz wsparcie potrzebujących rodzin.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(KS)
(www.prezydent.pl, fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)


KSkib/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13

WĘGRÓW, 13.12

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

więcej »
14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje