R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grębkowie
2018-10-15 09:14:03 Artykuł czytany 213 razy


12 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grębkowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Relację z tego wydarzenia nadesłała Pani Agnieszka Kowalczyk.


Był piątek 12 października 2018 roku. Uczniowie klasy pierwszej z grębkowskiej podstawówki wyglądali tego dnia wyjątkowo pięknie: dziewczynki były ubrane w białe bluzeczki, czarne lub granatowe spódniczki, chłopcy mieli na sobie białe koszule i czarne spodnie. Na głowach dzieci pojawiły się niebieskie birety, a bluzki i koszule ozdobiły biało - czerwone kotyliony. Na buziach pierwszaków malowała się radość, podniecenie , czasami stres i lęk. O godzinie 12. 15 rozpoczęła się najważniejsza w ich dotychczasowym życiu uroczystość: Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej Im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie. W pięknie udekorowanej sali  gimnastycznej pojawili się zaproszeni przez dzieci goście: Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Grębkowie ks. dziekan Marek Zalewski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie Wanda Miszczak, Dyrektor ZOJO Agnieszka Kosiorek, szkolna pielęgniarka Elżbieta Boruc, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, nauczyciele, dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grębkowie. Po krótkim powitaniu wszystkich zebranych przez dyrektor Grażynę Sawicką, na salę w rytmie poloneza Ogińskiego wkroczyli pierwszoklasiści, stanęli na scenie i  piosenkami, recytowaniem wierszy, tańczeniem kujawiaka, odśpiewaniem wszystkich czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”, udowodni, że nadają się na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Grębkowie. Aktu pasowania dokonała Dyrektor przy pomocy wychowawców i opiekunów dzieci: Stanisławy Siennickiej, Irminy Szymczakowskiej i Agnieszki Kowalczyk. Na koniec uczniowie wyciągając prawe dłonie w stronę szkolnych sztandarów ślubowali posłuszeństwo, miłość, wierność szkole, rodzicom, wychowawcom i swojej Ojczyźnie – Polsce.

Po uroczystości, dzieci, goście, nauczyciele udali się na przygotowany przez rodziców poczęstunek, a później na dyskotekę , a na  opuszczonej sali gimnastycznej wydawało się, że jeszcze słychać słowa refrenu zaśpiewanej przez pierwszaków piosenki:

Mamy tutaj swój dziecięcy, mały świat,
Który będzie drugim domem osiem lat,
Mamy książki i zeszyty,
Pedagogów znakomitych
Do nauki, do zabawy także też…

Tekst: Agnieszka Kowalczyk
Zdjęcia: Weronika KowalczykWiększe zdjęcia można zobaczyć tutaj

DJ


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • realista
    2018-10-15 14:35:47

    arrow

    Nareszcie profesjonalna dziennikarka ! Dzięki Redakcjo!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WĘGRÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3
4 5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.03

Turniej Strażaków OSP Powiatu Węgrowskiego w Halową Piłkę Nożną

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20

WĘGRÓW, 20.03

Minister Henryk Kowalczyk odwiedzi Węgrów

więcej »
21 22

WĘGRÓW, 22.03 16:00

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie

więcej »
23 24

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »
25 26 27 28

WĘGRÓW, 28.03 11:00

Węgrów - miasto wielu kultur i religii... Otwarcie ekspozycji muzealnej

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje