R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pierwszy wywiad z nowym burmistrzem Węgrowa
2018-11-06 16:36:38 Artykuł czytany 2042 razy


Nauczyciel historii i radny Rady Powiatu Węgrowskiego z 12-letnim stażem – Paweł Marchela, bo o nim mowa, to nowy burmistrz Węgrowa, wybrany większością głosów mieszkańców w drugiej turze wyborów samorządowych. Jakie plany na najbliższą przyszłość ma burmistrz elekt?


Jak sam powiedział na antenie Radia Podlasie - zamierza kontynuować rozpoczęte w obecnej kadencji inwestycje i prowadzić szeroki dialog z mieszkańcami. To oni mają wskazać, czego w mieście brakuje. Wiceburmistrza jeszcze nie wybrał ale nie wyklucza, że taki będzie.

 Paweł Marchela zdobył niemal 68% - owe poparcie mieszkańców Węgrowa. W drugim już starciu o fotel burmistrza, kandydat Komitetu Wspólna Droga WWE 2018 rywalizował z Zofią Paczóską, popieraną przez Prawo i Sprawiedliwość. -  To wsparcie jakie dostałem, to ogromny kredyt zaufania jaki dali mi mieszkańcy (…) Teraz trzeba wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności i działać – mówi P. Marchela dodając, że po to startował w wyborach aby oddać miastu cząstkę siebie. - Tę, którą miasto dało mi. Taki był mój zamiar, to chciałem realizować. Wierzę, że uda mi się przekonać wszystkich przeciwników i oponentów żebyśmy pracowali na rzecz rozwoju miasta. Zgodnie z tym, co każdy obiecał w swoich programach. Innej sytuacji nie dopuszczam – tłumaczy.

Nowy burmistrz ma zamiar dokończyć rozpoczęte w obecnej kadencji inwestycje i to dla niego priorytet. Dużą uwagę przykłada również do infrastruktury drogowej czy budowy ścieżek rowerowych. Za sukces poprzednich władz uznaje m.in. rewitalizację Rynku Mariackiego, co jak mówi – daje możliwość wychodzenia z kolejnymi projektami już poza centrum miasta. Burmistrz zamierza pochylić się także nad budową hali sportowej czy basenu, o którym mówi się od dawna. - Na pewno żadne decyzje nie będą podejmowane pochopnie, w taki sposób aby zostawiać komuś bagaż trudny do udźwignięcia – twierdzi P. Marchela. - Duże inwestycje wymagają konsultacji i zgody  społecznej. Niewątpliwie, przy ważnych projektach, opinia mieszkańców będzie potrzebna.

Nawiązując do tegorocznej kampanii wyborczej prowadzonej w mediach społecznościowych, Paweł Marchela zauważa, że mieszkańcy w swych wypowiedziach poruszali wiele kwestii i zwracali uwagę na wiele spraw. - Udział w wyborach pokazuje, że tak naprawdę mieszkańcy poczuli się gospodarzami swojego miasta. My jesteśmy tylko od zarządzania ich pomysłami, a później realizacji. Często nasze wizje się ze sobą pokrywają i myślę, że to będzie klucz do sukcesu. Wymienianie na tym etapie nazw ulic, którym potrzebny jest remont  nie jest konieczne. Węgrowianie najlepiej wiedzą, które ulice trzeba przebudować, której szkole potrzebny jest remont czy gdzie chcieliby widzieć plac zabaw – twierdzi burmistrz.

Wywiadu z nowym burmistrzem można posłuchać TUTAJ

Paweł Marchela dementuje pojawiające się głosy, że związany jest z którąś z opcji politycznych. Jak tłumaczy nigdy do żadnej nie należał, poza tą, którą nazywa swoim miastem – Węgrowem. - W każdym ugrupowaniu są dobre pomysły, często to my ludzie niewłaściwie realizujemy pewne działania. Wielokrotnie to podkreślałem, że nie widzę powodu żeby człowiek, który jest sympatykiem PiS czy jakiejkolwiek innej opcji politycznej, nie głosował za rozwojem miasta. Nie wyobrażam sobie, żeby któryś radny mógł podnieść rękę i zagłosować przeciwko inwestycji, która służy mieszkańcom – podkreśla burmistrz i dodaje, że spory wliczone są w politykę lokalną ale, jak mówi – ważne aby to były spory merytoryczne, czy dyskusje, które wnoszą coś do sprawy i prowadzą do konstruktywnych zmian.
W wywiadzie na antenie Radia Podlasie Paweł Marchela nawiązał również do wyboru wiceburmistrza  miasta, którego jak mówi nie wybrał ale przyznaje, że taki będzie. - W najbliższym czasie będę chciał zaprezentować osobę, która będzie piastowała tę funkcję. Rozważam kilka wariantów. Najpierw chciałbym skonsultować to z tymi osobami, zobaczyć jak zderza się nasz sposób patrzenia na współpracę, na to co według mnie jest koniecznością w rozwoju miasta. Jeżeli nasze porozumienie będzie korzystne dla miasta, to podejmę decyzję, która zaowocuje tym, co i mi leży na sercu – aby była to osoba, która będzie wartością dodaną dla miasta.

Na pytanie, czy pod uwagę brana jest opcja, w której fotel wiceburmistrza przypadnie wicestaroście powiatu węgrowskiego w mijającej kadencji - Halinie Ulińskiej czy byłemu burmistrzowi Węgrowa - Jarosławowi Grendzie – Paweł Marchela odpowiada, że nie chce na tym etapie wymieniać nazwisk. - Najzwyczajniej w świecie, o stanowiskach z nikim jeszcze nie rozmawiałem – zapewnia.

fot.  archiwum prywatne

KSKib [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Sąsiad
  2018-11-12 18:30:22

  arrow

  Pan Greda na vice burmistrza

 • Mieszkaniec
  2018-11-11 22:45:00

  arrow

  Dajcie człowiekowi trochę czasu na przemyślenie swoich planów, jeszcze nie jest burmistrzem, a niektórzy by chcieli, aby już coś robił... Trzeba było pytać w kampanii o plany. A nawet gdyby coś powiedział, to lała by się zapewne fala krytyki, bo niektórym wszystko nie pasuje... Ci komentatorzy w gorącej wodzie kapani mogli sami startować, wygrać, to pewnie tydzień temu już wszystko by nam powiedzieli... Spokoju i cierpliwości życzę co niektórym.

 • Tapir
  2018-11-11 22:31:00

  arrow

  Gratuluję nowemu burmistrzowi i czekam na konkrety!bo dotychczas nie dopatrzyłem się programu działania p.Marcheli. Chyba nie jest tajemnicą jakie ma plany działania na rzecz miasta. Chciałbym wiedzieć, co zamierza nowy burmistrz miasta

 • Wyborca
  2018-11-11 21:16:00

  arrow

  Do : Zawiedziony i Miś
  Ta sama osoba was atakuje po trupach do celu Niestety ciezko oderwać sie od stołka

 • Wyborca
  2018-11-11 21:15:58

  arrow

  Do : Zawiedziony i Miś
  Ta sama osoba was atakuje po trupach do celu Niestety ciezko oderwać sie od stołka

 • Obserwator
  2018-11-11 11:03:44

  arrow

  Zostało kilka dni do objęcia stanowiska,a p. Marchela samymi ogólnikami sypie. Oj coś mi się wydaje,że mieszkańcy będą żałować swojego wyboru.

 • @ Miś obiektywu
  2018-11-10 23:44:43

  arrow

  Miś - naucz się najpierw poprawnie pisać, a potem pisz... Twój komentarz to totalny wstyd i kompromitacja... Co to za Polak, co nie umie pisać po polsku...

 • Miś obiektywu
  2018-11-10 19:28:40

  arrow

  oby nie Vice Starosta na Vice Burmistrza katastrofa barwne opowieści znów będziemy słuchać co nic z tego dobre nie wyniknie dla zwykłego wegrowiaka
  A może by i vice mógł zostać rodowitym wegrowiakiej z korzeniami

 • Miś obiektywu
  2018-11-10 19:27:45

  arrow

  oby nie Vice Starosta na Vice Burmistrza katastrofa barwne opowieści znów będziemy słuchać co nic z tego dobre nie wyniknie dla zwykłego wegrowiaka
  A może by i vice mógł zostać rodowitym wegrowiakiej z korzeniami

 • Zawiedziony mieszkaniec
  2018-11-07 13:47:33

  arrow

  DO: do zawiedzionego, przecież ja nie napisałem, że p. Ulińska jest nie miła, co do jej skuteczności to też pozostawia wiele do życzenia, ale uderz w stół a nożyce się odezwą.... przykre i tu też chodziło o stołki...

 • Śmiech na sali
  2018-11-07 09:40:45

  arrow

  Ta "Wspólna droga" to oczywiście sami "bezpartyjni". Głupich nie sieją.

 • Hehe
  2018-11-07 08:48:37

  arrow

  Pan Paweł Marchela KWW Wspolna Droga WWE 2018, a pani Jadwiga o której piszesz to przypadkiem.nos po to startowała z własnego komitetu żeby potem szybko się do wygodniejszej opcji przypisać?

 • do zawiedzionego
  2018-11-06 20:27:00

  arrow

  Gdzie pan Paweł powiedział, że weźmie p. Ulińską? to są domysły i plotki! wiedziałam, normalnie wiedziałam, że tak będzie! ludzie wybiorą, a potem każdą decyzję będą negować! takie to polskie! Pani Ulińska nie musi być miła ani nie musi się każdemu podobać, ona ma być skuteczna i merytoryczna i z pewnością taka jest.

 • obserwator
  2018-11-06 20:15:31

  arrow

  normalny człowiek...brawo

 • Zawiedziony mieszkaniec
  2018-11-06 19:38:03

  arrow

  To chyba jakiś żart z tą pseudo lalką barbie na fotel wice!!!! Panie Pawle trzeba było być uczciwym i powiedzieć nam przed wyborami o tej pani a nie teraz wyciąga ją pan z kapelusza, żenada wszyscy jesteście tacy sami

 • X
  2018-11-06 18:00:35

  arrow

  Gratulacje, a teraz chętnie popatrzę na "współpracę" z opcją większościową w radach gminy i powiatu. Już lecę po popcorn. Bedzie się działo, to bardziej niż pewne!

 • gosc1234
  2018-11-06 17:24:25

  arrow

  Wszystko pięknie... Wspaniała wizja rozwoju Miasta i współpracy...tylko jest jedno pytanie. Skoro Pan Burmistrz jest apolityczny (nie zależny od nikogo) to czemu nie startował z własnego komitetu tak jak Pani Snopkiewicz, Pan Wyszogrodzki czy Pan Kulik, tylko Pan Marchela wystartował z komitetu PO/PSL?

 • Arsen
  2018-11-06 16:43:34

  arrow

  właściwy Człowiek na właściwym miejscu!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WĘGRÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3
4 5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.03

Turniej Strażaków OSP Powiatu Węgrowskiego w Halową Piłkę Nożną

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20

WĘGRÓW, 20.03

Minister Henryk Kowalczyk odwiedzi Węgrów

więcej »
21 22

WĘGRÓW, 22.03 16:00

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie

więcej »
23 24

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »
25 26 27 28

WĘGRÓW, 28.03 11:00

Węgrów - miasto wielu kultur i religii... Otwarcie ekspozycji muzealnej

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje