R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Piknik w Węgrowie /ZDJĘCIA/
2019-06-11 14:00:20 Artykuł czytany 606 razy


W bieżącym roku szkolnym przypada 100-lecie powstania szkoły podstawowej w Węgrowie. Ponieważ pierwsza placówka oświatowa mieściła się przy ulicy Kościuszki, w związku z tym splendor i obowiązek organizacji obchodów tej rocznicy przypadł Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, która mieści się właśnie przy ulicy Kościuszki. Oficjalne obchody odbędą się we wrześniu.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


W ramach obchodów 100-lecia powstania szkoły w Węgrowie w 9 czerwca  2019 r. na terenie placówki zorganizowano Piknik RODZINNIE, ZDROWO I BEZNAŁOGOWO. Po oficjalnym otwarciu Pikniku przez dyrektora Szkoły Krzysztofa Litkę, sceną zawładnęli laureaci szkolnego przeglądu TALENT 2019, którzy zaprezentowali swoje umiejętności: wokalne, plastyczne, instrumentalne i taneczne oraz szkolne czirliderki. Aktorzy ze szkolnych kół teatralnych wystawili trzy przedstawienia: „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna” i „O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku”.  Z zaciekawieniem oglądano również pokaz szkolnego iluzjonisty oraz mistrza w układaniu kostki Rubika.

W przerwach między występami rozstrzygnięto konkurs na film lub prezentację: "MOJA SZKOŁA, A W NIEJ…” W wyznaczonym terminie dostarczono 2 filmy i 5 prezentacji. Najwyżej ocenione prace zostały nagrodzone i zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Nagrody w tym konkursie ufundowała Miejska Komisja ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Węgrowie.

Ponadto rozstrzygnięto, ogłoszony przez „Fundację JAK PIES Z KOTEM”, konkurs plastyczny. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji do wiersza M. Siekierskiej „Historia prawdziwa”. Inspiracją dla autorki była prawdziwa historia suczki, która – dzięki Fundacji znalazła nowy dom.                                               
W konkursie wzięło udział 65 uczniów, których prace można podziwiać na Facebooku Fundacji lub Szkoły. Wolontariusze Fundacji zaprezentowali ciekawy pokaz z udziałem psich wolontariuszy.

Inne atrakcje Pikniku:

•    Rozgrywki sportowe: wyścig hulajnóg, bieg w worku, wyścig RAKIETĄ NA KSIĘŻYC, przeciąganie liny, wyścig LATAJĄCY DYWAN, wyścig BRACI SYJAMSKICH, dwa ognie usportowione
•    Konkursy i rozgrywki umysłowe: bingo w języku angielskim, medyczne zagadki, zagadki i łamigłówki dotyczące bezpieczeństwa na drodze
•    Zajęcia warsztatowe: robienie korali, zakładek, kwiatków, malowanie po chuście animacyjnej…
•    „FOTOBUDKA”
•    Towarzyskie rozgrywki szachowe
•    MISTRZ KIEROWNICY – bicie rekordu okrążenia ( symulacja komputerowa)
•    Loteria fantowa
•    Malowanie twarzy
•    Spotkanie z dietetykiem: „Śmieciowe jedzenie, czemu nam smakuje? Jak odżywiać się zdrowiej?”
•    Towarzyskie rozgrywki szachowe
•    Pomiar cukru i ciśnienia krwi
•    Pokaz udzielania pierwszej pomocy
•    Pokazy wozów: strażackiego, policyjnego, wyścigowego
•    Ciasta, soki, ciepłe przekąski
•    WATA CUKROWA I POPCORN dla dzieci za darmo!!!  

Podczas Pikniku swoje stoiska promocyjne wystawili: Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie oraz Bank Pekao SA.
Aby upamiętnić100-lecie powstania szkoły w Węgrowie posadzono drzewo, które mamy nadzieję, że będzie rosło przez następne 100 lat. Ponadto dokonano  wkopania kapsuły czasu, którą nauczyciele wspólnie z uczniami wypełnili materiałami zawierającymi informacje dotyczące naszej Szkoły i dzisiejszej Imprezy oraz różnymi gadżetami.
Na zakończenie rozegrano mecz towarzyski w piłkę nożną: nauczyciele - uczniowie. Wygrali nauczyciele 2:0.

Organizatorzy – nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie - serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, rodzicom i wolontariuszom oraz wszystkim organizacjom i instytucjom, które wsparły tę imprezę.

Tekst: Danuta Chylińska - koordynator Pikniku                                                                                                         foto: Sławomir Chyliński

KSKib/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.08 18:00

Koncert „Wokół Fenomenu Pieśni Romantycznej”

więcej »
4

WĘGRÓW, 04.08 19:00

„Ordonka” - koncert Marleny Uziębło

więcej »
5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.08

Michał Szpak gwiazdą Dni Węgrowa 2019

więcej »

WĘGRÓW, 10.08 11:00

I Węgrowski Zlot Pojazdów Zabytkowych

więcej »
11
12 13 14 15 16 17 18

WĘGRÓW, 18.08 19:00

Koncert „Wschodnia Nuta Po Naszemu”

więcej »
19 20 21 22 23 24 25

WĘGRÓW, 25.08 12:00

VI Dożynkowy Festyn Parafialny w Grębkowie

więcej »

WĘGRÓW, 25.08 13:00

I Piknik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Węgrowskiego

więcej »
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje