R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ponad 2,5 mln dla węgrowskiego szpitala
2019-05-16 12:18:59 Artykuł czytany 367 razy


Ocieplenie ścian i dachu, wymiana okien i drzwi, montaż paneli fotowoltaicznych czy wymiana lamp na ledowe – to tylko niektóre z prac, które zostaną wykonane w ramach termomodernizacji szpitala powiatowego w Węgrowie. Inwestycja została dofinansowana w kwocie ponad 2,5 mln zł. Ma przynieść oszczędności i sprawić, że szpital stanie się placówką proekologiczną.


Szpital powiatowy w Węgrowie znalazł się w gronie niemal 800 placówek na terenie kraju, które otrzymały dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak tłumaczy Marek Ryszka pełniący obowiązki prezesa zarządu NFOŚiGW w Warszawie – celem finansowania tego typu projektów jest przede wszystkim poprawa jakości powietrza w Polsce.

Jednym z ważnych aspektów wykonania termomodernizacji w SP ZOZie jest w pewnością aspekt finansowy. Inwestycja w przyszłości ma zaowocować sporymi oszczędnościami. - Na pewno rachunki za prąd będą niższe, co jest bardzo istotne jeśli chodzi o utrzymanie szpitala  – mówi wicemarszałek Senatu Maria Koc. - Szpital w Węgrowie znajduje się w piątce najlepszych szpitali powiatowych w Polsce. - Bardzo się z tego cieszymy i jesteśmy dumni. Dobrze wyposażony, niezadłużony szpital to także bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – dodaje M. Koc.

Realizacja projektu rozpoczęła się niemal dwa lata temu wymianą szpitalnego ogrzewania, remontem kotłowni i zakupem nowego pieca gazowego. Teraz, jak przekonuje dyrektor szpitala Artur Skóra wykonane zostaną prace, na które placówce brakowało funduszy. - Przyszedł dobry czas na realizację proekologicznych działań, które z dobrem pacjenta mają sporo wspólnego. Środków nie starczało na wszystko ale dzisiaj zajmujemy się ekologią bardziej i ekonomia w tym wszystkim jest równie ważna. Bez pieniędzy właściwie nic dobrze zrobić się nie da. Nowsze ogrzewanie oparte jest na piecu gazowym, a w razie awarii czy znacznych spadków temperatury uzupełniane jest piecem olejowym. To ogrzewanie droższe ale bardziej przyjazne środowisku – mówi Artur Skóra.

Poza dociepleniem budynku szpitala planowana jest również wymiana instalacji wodnej i elektrycznej oraz montaż paneli fotowoltaicznych na dachu. - Zakładamy wybudowanie instalacji o mocy ok. 32 kW. Tak, żeby w większości pokrywała nasze zapotrzebowanie. To będą panele słoneczne o powierzchni 200 m2 – tłumaczy dyrektor Skóra.

Koszt inwestycji wyliczono na około 3 mln zł. Całość ma zostać wykonana jeszcze w tym roku.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

KSkib [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

WĘGRÓW, 07.07

Folk Festiwal w Węgrowie

więcej »

WĘGRÓW, 07.07 11:00

Folk Festiwal w Węgrowie. Poczuj ducha tradycji!

więcej »
8 9 10 11 12

WĘGRÓW, 12.07

Carte Blanche w ramach Kina Plenerowego

więcej »
13

WĘGRÓW, 13.07

Dni Łochowa z zespołem Dżem

więcej »

WĘGRÓW, 13.07

Festiwal Kultury Indian Ameryki Północnej w Węgrowie

więcej »
14
15 16 17 18 19 20

WĘGRÓW, 20.07

Koncertowy weekend na węgrowskim rynku

więcej »
21

WĘGRÓW, 21.07

Koncertowy weekend na węgrowskim rynku

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje