R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Porozumienie o współpracy między Wojewódzkim Urzędem Pracy, a Powiatem Węgrowskim
2017-12-13 09:35:53 Artykuł czytany 740 razy


W dniach 7-8 grudnia w Pałacu Ossolińskich w Sterdyni odbyła się konferencja „MAZOWIECKI RYNEK PRACY – Wiedzieć więcej-Działać Lepiej II” zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie oraz filię w Siedlcach. Odbyło się też uroczyste zawarcie porozumienia o współpracy pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie, a Powiatem Węgrowskim.


Spotkanie stanowiło okazję do poznania najnowszych badań oraz analiz regionalnego rynku pracy realizowanych przez Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy. Część merytoryczna poprzedzona była prezentacją potencjału ziemi węgrowskiej, którą przedstawiła Wicestarosta Halina Ulińska.

Odbyło się też uroczyste zawarcie porozumienia o współpracy pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie a Powiatem Węgrowskim. Dokument został podpisany ze strony Powiatu Węgrowskiego przez Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i Wicestarostę Halinę Ulińską, a ze strony Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie dyrektora WUP w Warszawie filia w Siedlcach Piotra Karasia.

Współpraca będzie obejmowała: a. realizację przedsięwzięć w obszarze rynku pracy o charakterze regionalnym, m.in.: forów edukacyjnych, targów i giełd pracy, b. wspieranie działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego, c. promowanie i upowszechnianie dobrych praktyk służących rozwojowi rynku pracy, d. promowanie oraz rozwój kształcenia ustawicznego i zawodowego w odniesieniu do potrzeb rynku pracy, e. promowanie rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności oraz pobudzanie aktywności gospodarczej, f. promowanie ekonomii społecznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, g. partnerstwa lokalnego, h. innych działań, wynikających z bieżących potrzeb rynku pracy.

W realizacji zadań będzie uczestniczył także Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie, który na konferencji reprezentowały dyrektor Anna Wieczorek i Wicedyrektor Ewa Nojszewska. Na konferencję przybyli przedstawiciele Urzędów Pracy z Mazowsza, z-ca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Aleksander Kornatowski, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski.

Konferencję prowadził Paweł Trojanowski Kierownik Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS z WUP w Warszawie filia w Siedlcach. Podczas konferencji przedstawione zostały przez prelegentów następujące tematy: I. SYNERGIA – NAUKA – BIZNES – SAMORZĄD. 1. Teoretyczne uwarunkowania praktycznej synergetycznej współpracy 2. Oczekiwania a zadania – pokolenie Z na rynku pracy, II. MAZOWIECKI RYNEK PRACY – AKUALNOŚCI I PROGNOZY 1. Zmiany na rynku pracy – obecne wyzwania i prognozy, 2. Ożywienie gospodarcze a zapotrzebowanie na kwalifikacje i kompetencje zawodowe na mazowieckim rynku pracy.

Tekst i foto: Starostwo Powiatowe w Węgrowie 

NBG/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13

WĘGRÓW, 13.12

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

więcej »
14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje