R E K L A M A



WĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat Węgrowski rozpoczął obchody 100. lecia Niepodległości
2017-11-11 15:32:57 Artykuł czytany 720 razy


10 listopada miała miejsce inauguracja obchodów 100. lecia Odzyskania Niepodległości przypadających na 2018 rok, przygotowanych przez samorząd powiatu węgrowskiego.


Uroczystości rozpoczęła Msza św. odprawiona w Bazylice Mniejszej w Węgrowie pod przewodnictwem ks. prał. Leszka Gardzińskiego, proboszcza i dziekana węgrowskiego. Następnie,  uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomnik Józefa Piłsudskiego w Węgrowie,  gdzie złożono kwiaty. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Tu na początek głos zabrał Krzysztof Fedorczyk starosta węgrowski, który przedstawił program zaplanowanych przez powiat obchodów na najbliższy rok zachęcając do czynnego w nich uczestnictwa. Następnie wystąpiła obecna na obchodach wicemarszałek województwa mazowieckiego Ewa Janina Orzełowska, która przypomniała znaczenie niepodległości. Z kolei w imieniu Wojewody Mazowieckiego słowa do zebranych skierował  Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, który podziękował za zaproszenie do wspólnego uczczenia Obchodów. Ostatnim punktem spotkania był referat przedstawiony przez dr Mirosława Roguskiego, przypominający  historię odzyskania przez Polskę Niepodległości, skupiając się na ziemiach powiatu węgrowskiego.

W uroczystościach uczestniczyli Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego i Radni Rady Powiatu, przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin powiatu węgrowskiego, naczelnicy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i stowarzyszeń.



Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Foto: powiat węgrowski/NBG

NBG/Węgrów [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • ad obsewator
    2017-11-15 18:36:09

    arrow

    Mądry i rozsądny komentarz obser-watora. Ludzka natura jednak jest ułomna i trzeba dalekosiężnej mądrości i pokory, aby budować. Negatywne nastawienie bardzo często zaciemnia horyzont myślenia i z samej swojej natury ogranicza każdego z nas w twórczym kreowaniu rzeczywistości

  • obser-wator
    2017-11-15 12:32:31

    arrow

    Szanowni Państwo-z ubolewaniem obserwuję tak napiętą sytuację, która doprowadza do podziałów i pogłębia różnice między nami jako Polakami. Z rozczarowaniem odbieram także fakt, że ktoś wykorzystuje mój podpis tzw. nick jako „obserwator” i radykalizuje nastroje. Niezmiernie rzadko zabieram stanowisko na świeckich portalach, ale wiem, że współczesna rzeczywistość czasem tego wymaga a niejednokrotnie zmusza. Moją rolą jako „ober-watora” (świadomie piszę od pewnego czasu z kreską w środku) jest ocena zjawisk i wydarzeń, ale nigdy piętnowanie konkretnych osób czy ugrupowań politycznych. Eskalacja konfliktu nikomu nie służy i mocniej dzieli niż łączy. Wszyscy mamy prawo do wyrażania swoich opinii, ale proszę nie podszywać się pod żaden nick – także mój. Wszystkie problemy powierzam Opatrzności. Pozdrawiam wszystkich uczestników tej burzliwej dyskusji w nadziei na wygaszenie emocji-właściwy „obserwator”.

  • obserwator
    2017-11-14 16:33:53

    arrow

    a może oni tak co rok bedą dzień wcześniej i tak do 22 lipca dojadą? im blizej do tej daty chyba, pogrobowcy ZSL i PZPR

  • ask
    2017-11-14 14:57:14

    arrow

    Wyścig kto pierwszy stanie przed kamerą, aparatem i potem pierwszy na fejsie

  • ask
    2017-11-14 14:57:13

    arrow

    Wyścig kto pierwszy stanie przed kamerą, aparatem i potem pierwszy na fejsie

  • młody Polak
    2017-11-14 14:21:32

    arrow

    po prostu wstyd!Dorośli nam mówią o patriotyzmie a w jednym mieście święto Niepodległości podzieliło ludzi bo powiat wcześniej niż miasto obchodził. Nauczyciele!

  • Korfanty
    2017-11-13 19:44:55

    arrow

    Przecież prezes też zaczął 10go

  • Endo
    2017-11-13 13:38:09

    arrow

    Bo powiat, chce być sam, najlepszy, najszybszy, w ogóle naj... najpróżniejszy też jest. Nie liczy się Święto Niepodległości, nie liczy się historia, ofiara i praca ludzi sprzed 99 lat, liczy się "fejm", liczymy się "MY", nikt inny, chodzi o to żeby to oni byli na pierwszym planie, żeby o nich pisali i mówili, nawet jeżeli mówią "to śmieszne - świętować Dzień Niepodległości dzień przed nim" ważne żeby mówili i koniecznie! wymieniali z nazwiska! bo Samorząd Powiatu Węgrowskiego to zbyt mało, musi być na czele z... i następuje plejada gwiazd.... :):):)

  • dlaczego powiat nie świętował z miastem?
    2017-11-13 10:43:09

    arrow

    dlaczego te obchody były 10 listopada a nie w Święto Niepodległości 11 listopada??? tyle się mówi o jedności a tu osobno świętuje powiat i osobno miasto

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.