R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Przebudowa na Zamku w Liwie. Turnej Rycerski odwołany
2018-07-13 10:37:28 Artykuł czytany 1016 razy


Teren przy Muzeum-Zbrojowni na Zamku w Liwie to w chwili obecnej jeden wielki plac budowy. Już od przeszło pół roku trwają tam prace mające na celu utworzenie parku kulturowo-historycznego. Z tego też powodu uległ zmianie kalendarz imprez, które do tej pory zawsze odbywały się przy Zamku.


Od listopada 2017 roku Muzeum-Zbrojownia na Zamku w Liwie realizuje jeden z ważniejszych projektów, jakim jest stworzenie w tym miejscu parku kulturowo-historycznego. Koszty zadania to prawie 4,5 mln zł, a całość pokrywa Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jak powiedział Roman Postek - dyrektor Muzeum, zakres inwestycji jest bardzo szeroki i dotyczy m.in. prac archeologicznych, podczas których udało się znaleźć ciekawe odkrycia. Należą do nich m.in. konstrukcje drewnianie z XV wieku, groty kusz i inne fragmenty wyposażenia rycerskiego, monety i ceramika. Dzięki tym znaleziskom udało się ustalić, że liwski zamek powstał na początku XV wieku.

Zakres prac jest na tyle szeroki, że postanowiono odwołać lub przenieść część imprez, które do tej pory odbywały się na podzamczu. Międzynarodowy Turniej Smaków na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego w tym roku został przeniesiony na Rynek Mariacki w Węgrowie. Z kolei Turniej Rycerski - który zawsze odbywał się w sierpniu - w tym roku został zupenie odwołany. Roman Postek wszystkich miłośników tej imprezy  zaprasza do Liwa  za rok, już w nowej odsłonie  terenu przy Zamku.  Mimo utrudnień samo Muzeum-Zbrojownia funkcjonuje normalnie i można oglądać tam ekspozycje w stałych porach otwarcia placówki.

Przypomnijmy, że celem organizacji parku kulturowo-historycznego jest powstanie atrakcyjnego obiektu, który przyciągnie turystów i który będzie pokazywał zamek częściowo zrekonstruowany do formy z XV/XVI wieku. W ramach zadania  zostanie m.in. zreakonstruowany pomost na palach oraz część zabudowań takich jak sanitariat z prysznicami.

Więcej o projekcie pisaliśmy tu:

http://www.podlasie24.pl/wegrow/region/wielkie-zmiany-na-zamku-w-liwie--22f2b.html

Przebudowa terenu przy Zamku w Liwie zakończy się w październiku bieżącego roku.


Foto: FB Zamek w Liwie


NBG/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • wojciech.kaczorowski@op.pl
  2018-08-05 18:38:22

  arrow

  Wspaniale że ruszyliście z rozbudową , jestem Waszym
  stałym fanem uczestniczę we wszystkich turniejach od
  lat , oczywiście jako widz , myślę też że oprócz tego
  mostu , będzie na skarpie widownia , w formie amfiteatru
  a w dole scena na której będą walki, pozdrawiam ...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje