R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Święto Niepodległej w grębkowskiej szkole...
2018-11-12 17:00:01 Artykuł czytany 265 razy


„Wolna, Niepodległa, Nasza…” pod takim hasłem społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Grębkowie, w piątek 9 listopada, obchodziła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten rozpoczął się wykonywaniem przez uczniów i nauczycieli biało - czerwonych kotylionów oraz plakatów o Polsce.


O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna.

Relację z tego wydarzenia przysłała do naszej redakcji pani Agnieszka Kowalczyk:

Ósmoklasiści i młodzież gimnazjalna zaprezentowali montaż słowno - muzyczny mówiący o miłości do ojczystej ziemi, tęsknocie za wolnością, rozstaniach chłopców - żołnierzy z matkami i dziewczętami i wielkiej nadziei… Dzieci z klasy drugiej szkoły podstawowej przedstawili inscenizację o wędrówce trzech braci: Lechu, Czechu i Rusie w poszukiwaniu osady.

Po części artystycznej wszyscy udali się na grębkowski plac, przy którym znajduje się krzyż upamiętniający odzyskanie niepodległości.

O godzinie 11.11 z miejscowymi władzami i mieszkańcami Grębkowa, strażakami z grębkowskiej OSP, uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły  odśpiewali wszystkie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci z drużyny zuchowej zapaliły znicze przed krzyżem - pomnikiem. Przy śpiewie piosenki o fladze uczniowie klas V- VI zatańczyli taniec z flagami.

Po powrocie do szkoły odbyła się ostatnia część obchodów święta niepodległości. W sali gimnastycznej nastąpiło rozdanie nagród uczniom klasy III SP, którzy uczestniczyli w konkursie wiedzy o Polsce. Następnie każda klasa zaśpiewała przygotowaną przez siebie piosenkę i popłynęły słowa i muzyka pieśni „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „ O mój rozmarynie rozwijaj się”, „Nie pamiętasz, bo nie możesz” i innych. Ostatnia piosenka wyrażała prośbę: „Żeby Polska była Polską” . To był niezwykły, niepowtarzalny dzień dla grębkowskiej szkoły, dzień, który pozostanie w pamięci i sercach wielu.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

br />
A. Kowalczyk


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13

WĘGRÓW, 13.12

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

więcej »
14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje