R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uroczyste rozpoczęcie budowy strażnicy KPPSP w Węgrowie
2018-09-19 09:34:41 Artykuł czytany 374 razy


Na osiedlu Glinki przy ul. Zwycięstwa w Węgrowie od kilku tygodni trwają prace budowlane związane z budową nowej siedziby Komendy Powiatowej Straży Pożarnej oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej w Węgrowie. Nowo powstająca siedziba KPPSP to inwestycja długo wyczekiwana przez węgrowskich strażaków.


Koszt inwestycji to ponad 13 mln zł, z czego ponad 8 mln to środki pochodzące z rezerwy celowej na modernizację służb mundurowych, prawie 5 mln zł pochodzi z budżetu wojewody. Powiat węgrowski dołożył kwotę miliona złotych, samorząd Węgrowa przekazał nieodpłatnie działkę o powierzchni ponad 1 ha, do której wykona również drogę dojazdową.

Uroczystości związane z rozpoczęciem budowy strażnicy odbyły się w miniony piątek, 14 września od Mszy św. w kościele pod wezwaniem św. o. Pio w Węgrowie. Następnie na placu budowy pod aktem erekcyjnym podpisy złożyli: wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, przewodniczący komisji administracji i spraw wewnętrznych poseł Arkadiusz Czartoryski, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Łasica, starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk oraz komendant powiatowy PSP w Węgrowie st. bryg. Jarosław Soszyński.

Po wyświęceniu przez kapelanów węgrowskiej i mazowieckiej straży pożarnej – ks. Andrzeja Falkowskiego i Jerzego Sieńkowskiego akt został umieszczony w kapsule czasu, a następnie przedstawiciel firmy budowlanej – Mirosław Rutkowski wraz z inspektorem nadzoru Sebastianem Elgasem wmurowali kapsułę czasu w mury strażnicy. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządów, nie zabrakło też licznie zgromadzonych strażaków.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2020 roku.

Zakres prac obejmie:

- budowę i wyposażenie budynku komendy wraz z jednostką ratowniczo-gaśniczą z myjnią oraz wszelkimi instalacjami i przyłączami,

- budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego z bieżnią i ścianą do ćwiczeń,

- budowę parkingów, ogrodzenia, placów, urządzenie terenów zielonych i zbiornika wodnego.

(źródło www.wegrow.com.pl)

KSkib/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.06

Węgrów: V Festyn Rodzin Zastępczych

więcej »
3 4

WĘGRÓW, 04.06 13:00

4 czerwca w Węgrowie

więcej »
5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.06 18:00

Koncert Uwielbienia w Łochowie

więcej »
9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje