R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wizytacja nowej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie
2021-01-18 18:21:30 Artykuł czytany 697 razy


Już od kilku tygodni węgrowska straż pożarna stacjonuje w nowej strażnicy, która zlokalizowana jest na tzw. osiedlu Glinki przy ul. Zwycięstwa w Węgrowie. 18 stycznia odbyła się wizytacja nowego obiektu, którą przeprowadzili: senator RP Maria Koc, starosta węgrowski Ewa Besztak wraz z wicestarostą Markiem Renikiem oraz komendantem PSP w Węgrowie st. bryg. Jarosławem Soszyńskim.


Budynek składa się z hali garażowej na dziesięć samochodów z zapleczem magazynowo-technicznym oraz myjnią. Na parterze znajduje się część przeznaczona dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej wraz z pomieszczeniami socjalnymi oraz technicznymi, na piętrze zlokalizowano część administracyjno-biurową.
Nowa strażnica zdecydowanie podniosła standard pracy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Nowoczesny i funkcjonalny budynek jest o ponad tysiąc metrów kwadratowych większy od poprzedniej strażnicy. Na jego terenie zlokalizowano również boisko wielofunkcyjne z bieżnią, wspinalnie oraz parkingi.

Strażnica powstała ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 -2020″, o inwestycję zabiegała senator RP Maria Koc. Powiat węgrowski dofinansował budowę kwotą 500 tys. zł., z kolei miasto Węgrów na ten cel przekazało nieruchomość.

Galerię zdjęć z wizytacji nowej strażnicy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie obejrzysz TUTAJwww.powiatwegrowski.pl

KG [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Diana, Podstawy filozoficzne...
  2021-01-22 10:30:46

  arrow

  Sytuacja naszej cywilizacji jest nie do pozazdroszczenia. Z jednej strony staczamy sie z równi pochyłej biorąc pod uwagę postępującą degradację środowiska, wyczerpywanie rud, zanieczyszczenie środowiska nierozkładającymi się substancjami i trwałę zatrucie nas samych, z drugiej kryzys nauki i decyzyjności politycznej które mogły by nas uchronić od katastrofy. Decyzje na najwyższych szczeblach władzy politycznej i przemysłowej nie zapadają racjonalnie ale emocjonalnie, rządzi tam paranoja, w sensie psychiatrycznym nie potocznym, żądza władzy, chciwość i w wielu przypadkach nienawiść. Do kryzysu nauki żaden profesor, żyjący z niej niej, przyzna się. Powie, że rozwija się tak szybko jak nigdy, tymczasem to inwestowane w naukę fundusze są marnowane tak szybko jak nigdy przedtem, nauka stała się łatwym biznesem, gdzie nie trzeba czekać na sukces rynkowy.
  Nowoczesne samochody hybrydowe, konstruował już Ferdynand Porsche w 1902 roku. Leki nie leczą, zmniejszają jedynie dolegliwości, szansa na trwałe wyleczenie z nowotworu to mniej niż 30%, przy czym ilość nowotworów zastraszająco rośnie. Skąd się biorą? Nie wiadomo. Wyraźny rozwój jest tylko w komputerach, które wprowadza się wszędzie, ale i tego nie należy przeceniać. Robot, który już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku uważano, że zaraz zastąpi naszą pracę, ciągle nie umie chodzić tak, jak człowiek, sztucznej inteligencji która miała wspomóc nas w poważnych decyzjach, ciągle daleko do inteligencji myszy (dane rosyjskie). Na sposób realizacji lotu kosmicznego do najbliższej gwiazdy nawet nie ma koncepcji. Energię w dwudziestym pierwszym wieku mamy mocno oszczędzać, na przykład obniżając temperaturę w mieszkaniach do poziomu walki o przetrwanie. Zamiast rozwoju społeczno-kulturalnego i oczekiwanej wolności mamy powszechne szpiegowanie kamerami i czytanie prywatnej korespondencji przez służby specjalne. Kto czyta tę korespondencję? Normalny człowiek, czy szuja? Profesor prawa mówi, że trzeba zrezygnować z etyki, bo utrudnia tworzenie spójnego prawa. Modne nowoczesne drony jeszcze bardziej zwiększą ilość zabitej ludności cywilnej w konfliktach militarnych. Przykłady można mnożyć. .....

 • Jaś Fasola
  2021-01-21 18:53:47

  arrow

  Jaś się pyta taty:
  - Czym się różni wizyta od wizytacji?
  - Widzisz Jasiu, jak my jedziemy do babci, to jest to wizyta, a jak babcia do nas, to jest wizytacja.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Prawdy i mity dotyczące prania – sprawdź, czy wiesz o...
2021-03-01 07:57:49 Kategoria:

Usłyszałeś już tak wiele „dobry rad” dotyczących prania, że sam nie wiesz, którym z nich wierzyć? Zobacz, jak rozprawiliśmy się z najczęściej krążącymi mitami...

więcej »
foto

Zapraszamy do Nazaretu
2021-02-25 09:47:26 Kategoria:

Rodzice dzieci w wieku 3 lat muszą podjąć ważną decyzję. Muszą zdecydować o tym, gdzie ich dziecko będzie bawić się i uczyć przez najbliższe lata. Takim miejscem...

więcej »
foto

Jak skontaktować się z obsługą klienta...
2021-02-23 11:55:38 Kategoria:

Każdy operator komórkowy w Polsce posiada uruchomioną infolinię. Umożliwia ona kontakt telefoniczny klientów z biurami obsługi. Struktura takiego kanału kontaktu nie...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowa płyta duetu Kwiat Jabłoni w Radiu Podlasie
2021-02-17 15:15:16 Kategoria:

Duet Kwiat Jabłoni wydał drugi album “Mogło być nic”. Płytę prezentuje w tym tygodniu Radio Podlasie.

więcej »


Węgrów

w lewoMarzec 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje