R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin z powiatu sokołowskiego i węgrowskiego
2018-07-18 10:47:59 Artykuł czytany 531 razy


Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym w tym Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym z Niepełnosprawnością – DOM mieszczące się w Miedznie od czerwca bierze udział w projekcie, którego celem jest pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzinom.


Osoby doświadczające zaburzeń psychicznych, pomimo rosnącego zrozumienia ze strony społeczeństwa, nadal są z niego wykluczane. Powszechnym jest uważanie, iż zaburzenia natury psychicznej to słyszenie głosów, widzenie przedmiotów, których nie ma czy nieprawidłowe przekonania i nietypowe doznania fizyczne. W społeczeństwie takie zachowania budzą lęk, osoby z zaburzeniami psychicznymi uważane są za niebezpieczne, stanowiące zagrożenie i takie, które należy izolować od społeczeństwa. Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym w tym Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym z Niepełnosprawnością – DOM mieszczące się w Miedznie uważają, iż każdemu człowiekowi należy się szacunek i należyta godność bez względu na to czy osoba jest zdrowa, z niepełnosprawnością czy doświadcza zaburzeń psychicznych. Według wielu statystyk podaje się, iż co czwarta osoba doświadcza problemów natury psychicznej. Do zaburzeń psychicznych zaliczane są również zaburzenia snu, zaburzenia nastroju (np. depresja), zaburzenia osobowości czy problemy z przyjmowaniem pokarmu.

Mając na uwadze poprawę sytuacji osób borykających się z zaburzeniami psychicznymi w naszym regionie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym w tym Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym z Niepełnosprawnością – DOM rozpoczęło długofalowy projekt pn. „Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodzin poprzez przeprowadzenie poradnictwa oraz warsztatów podnoszących wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielności w życiu osobistym i społecznym”. Zaznacza się tu szczególną rolę rodziny, ich wsparcia w powrocie do zdrowia i poprawy funkcjonowania. Udział w projekcie mogą brać osoby z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatów: sokołowskiego i węgrowskiego, a także ich rodziny i bliscy.

Projekt składa się z następujących elementów:
•    Indywidualne porady świadczone przez psychologa i seksuologa;
•    Warsztaty grupowe prowadzone raz w miesiącu przez psychologa i seksuologa;
•    Warsztaty arteterapii;
•    Telefon zaufania, który funkcjonuje pod nr tel. 574 020 204, od poniedziałku do soboty  w godzinach od 8.00 – 20.00;
•    Warsztaty dla rodzin osób z zaburzeniami psychicznymi, które poprowadzi psycholog, seksuolog, a także lekarz psychiatra (warsztaty dla rodzin i osób bliskich odbywać się będą raz na kwartał);
•    Spotkania i wyjazdy integracyjne.


ZOBACZ


Zajęcia w ramach projektu odbywają się zarówno w Sokołowie Podlaskim  przy ul. Kosowskiej 83 jak i w Miedznie przy ul. Węgrowskiej 5. Osoby zainteresowanie udziałem  projekcie proszone są o kontakt pod nr tel. :  574 020 204.

Projekt współfinansowany jest ze środków Zarządu Województwa Mazowieckiego.Źródło: Stowarzyszenie DOM w Miedznie
NBG  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

WĘGRÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »
2 3
4 5 6 7 8 9 10

WĘGRÓW, 10.03

Turniej Strażaków OSP Powiatu Węgrowskiego w Halową Piłkę Nożną

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20

WĘGRÓW, 20.03

Minister Henryk Kowalczyk odwiedzi Węgrów

więcej »
21 22

WĘGRÓW, 22.03 16:00

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie

więcej »
23 24

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »
25 26 27 28

WĘGRÓW, 28.03 11:00

Węgrów - miasto wielu kultur i religii... Otwarcie ekspozycji muzealnej

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje