R E K L A M A



WĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wybory uzupełniające do Rady Miasta Węgrów
2019-01-10 15:57:55 Artykuł czytany 905 razy


Trzech kandydatów będzie ubiegało się o fotel radnego Rady Miasta Węgrów w wyborach uzupełniających, które odbędą się w niedzielę, 20 stycznia.


Wakat w Radzie Miasta powstał w związku z wygaśnięciem mandatu burmistrza Węgrowa Pawła Marcheli.  O 15 - ste miejsce w gremium powalczą trzy osoby - Krystyn Wołynko (KWW Zainwestujmy w Węgrów), Krzysztof Wyszogrodzki (KWW Porozumienie Węgrowskie) i Radosław Łuszczyński (KWW Radosława Łuszczyńskiego).

W wyborach uzupełniających do urn pójdą tylko mieszkańcy okręgu nr 7, czyli ulic. Al. Partyzantów, Grudzie II, Grudzie III, Księżycowa, Miedzanka, Paczóskiego, Pogodna, Północna, Słoneczna, Strefowa, Szeroka od nr 7 do 132.

KSKib [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Mieszkaniec
    2019-01-13 23:35:19

    arrow

    Ta dyskusja nie ma sensu. Mieszkańcy okręgu nr 7 sami wiedzą na kogo mają głosować. Nie trzeba im podpowiadać.

  • Do mieszczuch wegrowski
    2019-01-13 22:48:03

    arrow

    Nie podważaj kompetencji obecnego burmistrza.Wyszogrodzki już swoją szansę miał i co pokazał? Wygrał p. Marchela, który jest mądrym i uczciwym człowiekiem. Będzie podejmował właściwe decyzje.
    Radę Miasta też wybrali mieszkańcy. Dlaczego twierdzisz, że brak naszym radnym mądrości i doświadczenia? Chyba się trochę zagalopowales chcąc przeforsowac z sobie znanych powodów swego kandydata. Miał cztery lata na uzdrowienie sytuacji i co mu z tego wyszło?

  • mieszczuch węgrowski
    2019-01-13 13:42:20

    arrow

    Węgrów potrzebuje mądrej i doświadczonej Rady Miasta , a nie kolejnej rady pedagogicznej .To nie nagonka na nauczycieli, ale stwierdzenie stanu i składu wielu samorządów w powiecie.W radzie winni być doświadczeni administratorzy. Dlatego popieram Wyszogrodzkiego. On wie jakie błędy popełnił i może zapobiec ich powtórzeniu.

  • Yxz
    2019-01-12 12:41:51

    arrow

    Nie oszukujmy się. Każdemu, kto kandyduje do władz samorządowych chodzi o pieniądze i wyższą emeryturę. Nie wiem skąd ta nagonka na nauczycieli. Poprzedni burmistrz to pewnie pracował dla idei, a odprawę (ponad 100000)oddał biednym...

  • podlasiak
    2019-01-12 12:18:15

    arrow

    Większość nauczycieli kandyduje do władz samorządów na 10 lat przed emeryturą . Wystarczy zobaczyc życiorysy wójtów, burmistrz, starosty i zastępcy starosty ( poprzednich też ).Pensje i diety traktują jako podstawę podwyżki przyszłej emerytury, a następnie dodatek do niej.To decyduje,że mamy bierne władze samorządowe , a wójtów i burmistrzów nikt nie kontroluje merytorycznie.

  • Heniek
    2019-01-12 12:08:42

    arrow

    Skoro p. Wyszogrodzki wystąpił z taką inicjatywą w czasie kampanii wyborczej, to dlaczego nie zrobił tego wcześniej, w czasie swojej kadencji? Myślę, że radni rozwazyliby taki pomysł.

  • o zgrozo
    2019-01-12 00:17:19

    arrow

    O zgrozo kolejny nauczyciel kandydatem do Rady Miejskiej. Już pan burmistrz jest reprezentantem tego zawodu i jeszcze kilku radnych i uważam, że wystarczy...Dajmy szansę innym... Uważam, że nauczyciele powinni skupić się na nauczaniu naszych dzieci, a nie próbować dorabiać do pensji jako radni...

  • Io zgrozo
    2019-01-12 00:03:06

    arrow

    O zgrozo, kolejny nauczyciel do Rady Miejskiej... Przecież nauczyciel historii- burmistrz jest z tego okręgu...czy na prawdę potrzeba nam w Radzie Miejskiej kolejnego nauczyciela... Dajmy szansę ludziom z innej branży...A tak swoją drogą to co nauczyciele to chyba na prawdę mają za dużo czasu, że angażują się w inne działania pozaedukacyjne. Niech zajmą się edukacją naszych dzieci...a nie myślą o dodatkowych profitach...To staje się już niesmaczne...

  • wyborca
    2019-01-11 22:10:30

    arrow

    Ciekawe kto z Rady Miasta tak się troszczy o seniorów. Rady seniorów są powoływane nie przy burmistrzu a przy radach samorządów. Więc sprawę w poprzedniej kadencji zaniedbali radni , anie Wyszogrodzki. Chwała mu ,że swoją inicjatywą w kampanii podjął temat . Dlatego namawiam do wsparcia jego kandydatury.

  • Też senior
    2019-01-11 11:21:36

    arrow

    Rada Seniorów to była potrzebna w poprzedniej kadencji. Wtedy Pan Wyszogrodzki jakoś o Seniorach nie myślał Przypomniał sobie dopiero w czasie kampanii wyborczej, bo myślał że coś na nich ugra. Teraz Rada Miasta już się o nas troszczy.

  • Też wegrowiak
    2019-01-11 10:33:52

    arrow

    Przecież połowa radnych to seniorzy. Więc chyba jest komu dbać o sprawy starszych ludzi. Zresztą Rada Miasta już podjęła inicjatywę która tego dowodzi. Chodzi o dom opieki dla seniorów. Uważam, że teraz należy wybrać młodego radnego, który będzie dbał o ludzi w swoim wieku. Takich też jest w naszym mieście bardzo dużo i należy o nich pamiętać.

  • Reter
    2019-01-11 10:08:35

    arrow

    "A co zrobił Wyszogrodzki przez 4 lata burmistrzowania dla naszego okręgu?" Otóż, to: drogi i ulice w naszym okręgu, które umieścił w planach i których zlecił projektowanie. Pan Wołynko był już radnym i co mamy choć jedną ulicę. A partyjnym kolegą był i jest ale Pani senator.

  • Ja
    2019-01-11 09:49:56

    arrow

    Głosuję na Pana Łuszczynskiego. Głos młodych też się liczy.

  • zasiedziały węgrowiak
    2019-01-11 09:12:54

    arrow

    Węgrów się starzeje. Popieram projekt Wyszogrodzkiego w sprawie powołania Rady Seniorów. Jest potrzebny nasz głos.

  • senior wgrowski
    2019-01-11 09:02:01

    arrow

    To,ze sąsiad to mało. Wyszogrodzki ma wiedzę i doświadczenie, których brak wielu radnym. Jego pomysł o powołaniu Rady Seniorów to konkret i idea godna poparcia.On może tego dopilnować oraz dróg , które umieścił w planach i których zlecił projektowanie.

  • Emeryt
    2019-01-10 23:06:53

    arrow

    Ja zagłosuje na Krystyna Wołynke. To człowiek pracowity, skromny, konkretny, uczciwy. Nasz sąsiad, wszyscy go znamy bo mieszka w naszym okręgu.

  • Wwe
    2019-01-10 22:48:55

    arrow

    Niektórzy przyspawali się do stołków. Tak trudno się rozstać....

  • Do mieszkaniec
    2019-01-10 22:36:55

    arrow

    A co zrobił Wyszogrodzki przez 4 lata burmistrzowania dla naszego okręgu? Wtedy o nas nie pamiętał? Teraz obiecanki cacanki?

  • mieszkaniec
    2019-01-10 21:09:03

    arrow

    Chyba Węgrowiak ma racje. Zagłosuje na Wyszogrodzkiego. Ma potrzebne doświadczenie i nie zasługuje na to co zgotowali mu partyjni koledzy. Może się przydać i dopilnuje remontów naszych ulic.

  • xyx
    2019-01-10 18:20:40

    arrow

    Czy Pan Wyszogrodzki to już wstydu nie ma. Przegrał wybory i znowu chce przegrać???

  • wegrowiak
    2019-01-10 17:04:29

    arrow

    W gminach i powiecie dominują obecni i byli nauczyciele. Kolejny starosta oraz burmistrz Węgrowa mają tylko pedagogiczne wykształcenie i brak doświadczenia . Może wyborcy się opamiętają i choć raz wybiorą doświadczonego administratora.

Odśwież obrazek.