R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nowe władze Powiatowego SZS w Węgrowie
2019-12-03 10:00:33 Artykuł czytany 381 razy


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grębkowie odbyło się VI Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie połączone z podsumowaniem współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za rok 2018/2019. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, burmistrz Węgrowa - Paweł Marchela, wójt gminy Grębków - Bogdan Doliński, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego.


Przybyłych na spotkanie przywitał wójt Bogdan Doliński oraz ustępujący przewodniczący powiatowego SZS Michał Rybak. Gościnne progi gospodarza obiektu, gdzie dyrektorem jest Grażyna Sawicka sprawiły, że podsumowania niebywale owocnego życia sportowego szkół 4-letniej kadencji Władz Związku dokonano w miłej i serdecznej atmosferze. Zgromadzeni w sali gimnastycznej delegaci Związku obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez młodzież szkolną, po czym dalszą część spotkania poprowadziła Małgorzata Zyśk, wybrana przewodniczącym zebrania. Następnie delegaci i goście wysłuchali sprawozdania ustępującego Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz sprawozdania finansowego mijającej kadencji. Po czym delegaci jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Wraz z końcem kadencji władz Związku powołano nowe władze na kolejną 4-letnią kadencję: dwunastoosobowy Zarząd oraz trzyosobową Komisję Rewizyjną. Po ukonstytuowaniu się Zarządu, na przewodniczącego wybrano Jana Tempczyka, wiceprzewodniczącą Małgorzatę Zyśk i sekretarza Sylwię Florowską. Pozostali członkowie nowego Zarządu to: Tadeusz Danaj, Grzegorz Wieczorek, Maciej Kucharczyk, Michał Szcześnik, Dariusz Adamczuk, Aneta Miklaszewska, Jan Bański, Waldemar Salach, Tomasz Dobrzański.

Kolejnym punktem spotkania było ogłoszenie wyników współzawodnictwa sportowego szkół z terenu powiatu węgrowskiego za rok 2018/2019, na które składały się wyniki uzyskane w indywidualnych i zespołowych grach sportowych dziewcząt i chłopców w kilkunastu dyscyplinach sportowych, m.in. biegach przełajowych, lekkoatletyce, pływaniu, tenisie stołowym, piłce: ręcznej, nożnej, koszykowej. Przedstawiają się one następująco:

1) w kategorii szkoły  podstawowe (do 100 uczniów) sklasyfikowano 15 szkół; pierwsze sześć miejsc zajęły:

1. SP w Kopciach,
2. SP w Trzebuczy,
3. SP w Wyszkowie,
4. SP w Maksymilianowie,
5. SP w Grygrowie,
6. SP w Grabinach,

2) w kategorii szkoły podstawowe (powyżej 100 uczniów) sklasyfikowano 12 szkół; pierwsze sześć miejsc zajęły:

1. SP Nr 3 w Łochowie,
2. SP Nr 2 w Węgrowie,
3. SP w Miedznie,
4. SP w Stoczku,
5. SP Nr 1 w Łochowie,
6. SP w Sadownem,

3) w kategorii szkoły podstawowe klasy VII-VIII i gimnazja klasy III sklasyfikowano 23 szkoły; pierwsze sześć miejsc zajęły:

1. SP w Stoczku,
2. SP Nr 2 w Węgrowie,
3. SP Nr 2 w Łochowie,
4. SP Nr 1 w Węgrowie,
5. SP w Ostrówku,
6. GM w Miedznie,

4) w kategorii szkoły ponadgimnazjalne sklasyfikowano 5 szkół; które zajęły kolejno miejsca:

1. ZSP w Węgrowie,
2. I LO w Węgrowie,
3. NLO w Stoczku,
4. ZSP w Łochowie,
5. ZSP w Sadownem.

Najlepsze szkoły (od 1 do 6 miejsca) otrzymały puchary od władz powiatowych SZS wręczone przez zaproszonych gości. Do szkół, które zajęły miejsca od 1 do 6 powędrowały także dyplomy, nagrody książkowe (albumy) i kalendarze - wręczone przez przedstawicieli Powiatu Węgrowskiego: Członka Zarządu Tadeusza Kota oraz Naczelnika Wydziału Oświaty – Tadeusza Krupę. Stosownymi dyplomami od Starosty Węgrowskiego, Ewy Besztak i Wicestarosty, Marka Renika uhonorowano wszystkich członków ustępującego Zarządu V kadencji. W sposób szczególny uhonorowano asystenta sportowego w powiecie węgrowskim Jana Tempczyka. W wystąpieniu Tadeusza Kota wybrzmiały słowa podziękowań oraz życzeń dalszej owocnej pracy na rzecz krzewienia masowego sportu oraz kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Zebranie zakończono spotkaniem koleżeńskim.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

(Tekst i zdjęcia: Tomasz Nowakowski Wydział Oświaty, Kultury Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie)

KSkib/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6

WĘGRÓW, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Węgrowie

więcej »
7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.01

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.01

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.01

Z kolędą przez Mazowsze

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje