util util util
foto

Pięć setów w Węgrowie /ZDJĘCIA/
2017-12-10 23:02:00 Artykuł czytany 418 razy

W sobotę 9 grudnia siatkarki Nike Węgrów podejmowały lidera II ligi Mazovię Warszawa. Mecz w Węgrowie był bardzo zacięty, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie – break.

Zespół z Węgrowa nie był faworytem w meczu z ekipą ze stolicy.  Mazovia to lider rozgrywek , zespół Nike plasuje się w dolnej części tabeli.  Mecz Nike – Mazovia miał dodatkowy smaczek, ekipę z Warszawy prowadzi w tym sezonie Robert Kupisz, który przez ostatnie lata związany był z drużyną  z Węgrowa.
Sobotni mecz  rozpoczął się bardzo dobrze dla węgrowskiego zespołu. Gospodynie wygrały dwa pierwsze sety. W trzecim secie zespół z Węgrowa miał kilka piłek meczowych, niestety nie zdołał  przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, trzecią partię na przewagi (24:6) wygrała Mazovia. Węgrowianki nie wykorzystały szansy na zwycięstwo 3:0 i to niestety zemściło się na nich w kolejnych partiach. Zespół z warszawy doprowadził do stanu 2:2 w setach i o zwycięstwie w całym spotkaniu miał zdecydować   tie – break. W piątym secie zespół Mazovii zagrał bardzo skutecznie – wygrał 15:10, a całe spotkanie 3:2.

Jeden punkt został w Węgrowie, 2 pojechały do stolicy. Siatkarki z Wegrowa mają na swoim koncie 10 punktów i zajmują 8. miejsce w tabeli II ligi.