R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Węgrów był, jest i będzie związany z SIATKÓWKĄ
2016-03-01 17:41:28 Artykuł czytany 719 razy


- Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tej akcji nie mieliśmy wątpliwości, że tego dnia trzeba zagrać w siatkówkę - powiedziała Barbara Murawska, trenerka w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Odpowiedź na apel Prezydenta CEV Aleksandra Boricicia, żeby 29 lutego zorganizować turniej pod nazwą "One Day MORE for VOLEEYBALL", mogła być w tym mieście tylko pozytywna.


- Węgrów był, jest i będzie związany z siatkówką - powiedział Wiceburmistrz Miasta Leszek Redosz, jakby uzasadniając ogromne zaangażowanie Węgrowa w akcję CEV. - Cieszymy się, że nasz gród, który w tym roku obchodzi 575-lecie nadania praw miejskich, wpisał się w inicjatywę Europejskiej Konfederacji Siatkówki i bierze udział w propagowaniu tej dyscypliny sportu.

W czasie uroczystości otwarcia turnieju odczytano list Prezydenta Aleksandra Boricicia do wszystkich narodowych federacji zrzeszonych w CEV.

- 29 lutego zdarza się tyko raz na cztery lata i Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej chciałaby sprawić, by tego roku miał szczególne znaczenie – angażując w siatkówkę tylu ludzi w Europie, ilu to tylko możliwe - podkreślił Aleksander Boricić i przypomniał, że kampania została stworzona, by rozpalić prawdziwą siatkarską gorączkę w całej Europie, jednocząc ludzi z różnych ścieżek: profesjonalistów i amatorów, młodych i starych, w duchu przyjaźni i fair play.

Prezydent CEV wyraził nadzieję, że "z Waszą pomocą możemy przemienić ten dzień w spektakularne i niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników, czyniąc go kolejnym kamieniem milowym w propagowaniu i rozwijaniu naszej ukochanej dyscypliny."

W historię węgrowskiej siatkówki mocno wpisał się Zbigniew Krzyżanowski. Były trener reprezentacji Polski seniorek, juniorek i kadetek był współtwórcą miejscowej Nike, która w najlepszych swoich latach zajmowała wysokie miejsca w tabeli ekstraklasy, organizowała finałowy turniej o Puchar Polski i w nim zajęła trzecie miejsce. - Jestem dumny z wyników węgrowskiej siatkówki . Pracują tutaj znakomici nauczyciele i wychowawcy. Cieszę się, że Siatkarskie Ośrodki Szkolne podjęły dzisiaj akcję CEV - powiedział Zbigniew Krzyżanowski, który jest szefem wyszkolenia w S.O.S.

W ceremonii otwarcia wziął udział Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. Jacek Kasprzyk, który zwracając się do młodzieży wyraził swoją radość, że jest ona w siatkówce i zdecydowała na podjęcie treningu. - Macie tutaj z kogo brać przykład. W Węgrowie swoją przygodę zaczynała Mariola Barbachowska (Zenik - red.), która później odnosiła wielkie sukcesy z reprezentacją Polski - przypomniał Jacek Kasprzyk.

Mecze węgrowskiego turnieju "One Day MORE for VOLEEYBALL" rozgrywano na trzech boiskach. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły zespoły ze szkół podstawowych. Potem grały drużyny gimnazjalne. - Jest wspaniały pomysł, a siatkówka znakomitą grą. Chętnie bierzemy udział w tym turnieju - mówiły Karolina Rutkowska i Julita Szlendak z Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie.

Swoje umiejętności zaprezentowały również szkoły ponadgimnazjalne oraz zespoły w kategorii open w tym Nike Węgrów

Uczestnicy i zaproszeni goście, którzy licznie przybyli na turniej do Węgrowa serdecznie dziękowali gospodarzom z Panem Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Januszem Baumem za świetnie zorganizowane i sprawnie poprowadzone zawody.

(Autor/Źródło: Eugeniusz Andrejuk, www.pzps.pl)
KSkib
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Węgrów

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.06

Zaproszenie na piknik

więcej »

WĘGRÓW, 03.06 12:00

Zaproszenie na IV Festyn Rodzin Zastępczych

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15

WĘGRÓW, 15.06

Sympozjum Ekumeniczne i Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Jedność w różnorodności"

więcej »
16

WĘGRÓW, 16.06

VI Wojewódzkie Zawody OSP nad Zalewem w Węgrowie

więcej »
17

WĘGRÓW, 17.06

Zaproszenie na Galę Tańca

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje