R E K L A M AKościół

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pierwsza NOC KONFESJONAŁÓW w Siedlcach
2013-10-25 16:17:27 Artykuł czytany 1549 razy


W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października w kaplicy pw. Ducha Świętego przy ul. Brzeskiej 37, siedleckie Duszpasterstwo Akademickie organizuje Noc Konfesjonałów.


Oprócz możliwości skorzystania z sakramentu pojednania, będzie można wysłuchać konferencji o warunkach dobrej spowiedzi oraz świadectw nawróconych osób.

Początek Nocy konfesjonałów - o godzinie 19.00.

Organizatorzy proszą, aby osoby zamierzające skorzystać z tej inicjatywy nie planowały przybycia po północy, gdyż jeśli nie będzie chętnych do spowiedzi, kaplica zostanie zamknięta przed godz. 24:00.

Do skorzystania z sakramentu pojednania zapraszają Duszpasterze Akademiccy w Siedlcach.wykop
REKLAMA

Komentarze

 • z Siedlec
  2013-10-27 21:04:40

  arrow

  to po co nazywać to "noc konfesjonałów" jak w razie braku chętnych zamkną przed 12 ?? To tak jakby jakieś centrum handlowe robiło noc zakupów i zamknęło drzwi przed 24.00 bo chętnych nie było, albo przyszli po północy ...

  jak dla mnie żal.pl

 • yeti
  2013-10-27 20:41:50

  arrow

  Doczekaliśmy się i w Siedlcach takiej eventu. To dobrze, aczkolwiek, mając doświadczenie takich inicjatyw w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie (być może więc moje uwagi nie będą miały takiego przełożenia na specyfikę jednak w sumie nie za dużych [ale fajnych!] Siedlec), chciałbym nieśmiało coś zasugerować:
  . miejsce. żeby było powszechniej i łatwiej mogły tu trafić nawet naprawdę zbłąkane dusze, lepiej robić to w centrum miasta niż na uboczu - a kaplica DA jest jednak na wylocie z centrum (choć obok ma spore osiedle). bo \"Noc\" jest to inicjatywa kierowana do miast, które tętnią życiem przez całą dobę (no dobra, Siedlce nie są dużym miastem, ale to chyba tym lepiej osadzić akcję gdzieś w centrum.
  .. promocja i czas. skoro inicjatywa wychodzi od DA i zapewne w kierunku młodych jest stargetowana, to mogą wynikać z tego 2 rzeczy: 1) ważne, żeby nagłośnić to przy szkołach, akademikach i uczelniach, a nie tylko w kościołach i wokół nich (co zapewne będzie zrobione). 2) \"Noc\" to jest noc. myślę, że dla przeciętnego studenta czas przed 24.00 to jeszcze wieczór, a nie już noc. ;) w przyszłości można by pomyśleć o późniejszym rozpoczęciu i skończeniu (nawet centra handlowe zwane \"galeriami\" robią \"noce niskich cen\", etc., także pomysłów nie powinno zabraknąć)
  ... okres liturgiczny. tak, jak napisał xyz, warto pomyśleć kategoriami nie tylko życia DA, ale też tzw. zwykłych ludzi (bo, chyba słusznie zakładam, że \"Noc\" jest nie tylko dla studentów i sympatyków DA), którzy sakramentu pojednania szukają szczególnie intensywnie przed wielkimi świętami (Boże Narodzenie, Wielkanoc/Pascha). genialną (i znaną też od dawna w innych miastach) inicjatywą jest dyżurowanie spowiednicze w Katedrze (z wyłączeniem czasu liturgii) podczas Triduum. znam miejsca gdzie w Wlki Piątek spowiedź jest do późna - wraz z adoracją Krzyża kończy się ok. północy. i to gdzieś wtedy, w okresach przedświątecznych, odpowiednio zaplanowana i rozpropagowana inicjatywa mogłaby przynieść dobre owoce.
  zresztą, zapewne po tym debiucie będzie można powiedzieć coś więcej, zebrać doświadczenia.
  czego też życzę, a pomysł popieram i wspieram. :)

 • z Poznańskiej
  2013-10-27 19:40:26

  arrow

  ...przyłączam się do tej Akcji....Chwała Panu !

 • asia
  2013-10-26 11:03:40

  arrow

  SUPER! wreszcie inicjatywa na którą długo czekałam. w wielu diecezjach w Polsce noc konfesjonałów to inicjatywa podejmowana od dłuższego czasu, wreszcie dzieje się to też i w naszej siedleckiej diecezji. oby z roku na rok rozrastała się i na inne miasta i miejscowości. CHWAŁA PANU! :)

 • siedlczanka
  2013-10-25 21:11:19

  arrow

  myślę,że to bardzo dobre zamierzenie,jeśli tak mogę określić...żeby był większy skutek dobrze by było podać w mediach lub na plakatach...taka jedna noc w miesiącu z Najświętszym Sakramentem aż się prosi...niech Bóg ma w opiece to Zdarzenie czy Wydarzenie...jestem dobrych myśli...

 • xyz
  2013-10-25 16:54:50

  arrow

  Myślę, że nie będzie zbyt wielu chętnych. Noc konfesjonałów warto zrobić przed świętami wielkanocnymi ewentualnie Bożym Narodzeniem.
  Al oczywiście fajnie, że organizujecie, i chwała Bogu za każdego kto skorzysta.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.

foto

Mińscy kryminalni zlikwidowali dwie dziuple samochodowe
2014-04-16 17:42:17 Kategoria: Mińsk Mazowiecki

Mińscy kryminalni wspomagani przez policjantów z wołomińskiej Komendy i Komisariatu Policji w Jadowie, zlikwidowali w powiecie wołomińskim dwie „samochodowe dziuple”....

więcej »
foto

Triduum Paschalne z ks. bp Antonim Dydyczem
2014-04-16 17:27:47 Kategoria: diec. drohiczyńska

Triduum Paschalne ks. bp Antoni Dydycz, pełniący obecnie obowiązki administratora diecezji drohiczyńskiej, rozpocznie w Wielki Czwartek 17 kwietnia Mszą Świętą Krzyżma...

więcej »
foto

Spotkanie przy świecach z twórczością Lucyny Woźnicy
2014-04-16 16:54:50 Kategoria: Sokołów Podlaski

Członkowie Klubu Literackiego Erato po raz kolejny spotkali się na „Wieczorze przy świecach”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sokołowie Podlaskim....

więcej »
foto

Bialska Liga Szachowa dobiegła końca
2014-04-16 16:37:29 Kategoria: Biała Podlaska

12 kwietnia w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach został rozegrany, czwarty i zarazem ostatni turniej IV edycji Bialskiej Ligi Szachowej.

więcej »
Znajdziesz nas w Google+ Wygenerowane 0,522476911545 sekund