R E K L A M AKościół

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pierwsza NOC KONFESJONAŁÓW w Siedlcach
2013-10-25 16:17:27 Artykuł czytany 1617 razy


W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października w kaplicy pw. Ducha Świętego przy ul. Brzeskiej 37, siedleckie Duszpasterstwo Akademickie organizuje Noc Konfesjonałów.


Oprócz możliwości skorzystania z sakramentu pojednania, będzie można wysłuchać konferencji o warunkach dobrej spowiedzi oraz świadectw nawróconych osób.

Początek Nocy konfesjonałów - o godzinie 19.00.

Organizatorzy proszą, aby osoby zamierzające skorzystać z tej inicjatywy nie planowały przybycia po północy, gdyż jeśli nie będzie chętnych do spowiedzi, kaplica zostanie zamknięta przed godz. 24:00.

Do skorzystania z sakramentu pojednania zapraszają Duszpasterze Akademiccy w Siedlcach.wykop
REKLAMA

Komentarze

 • z Siedlec
  2013-10-27 21:04:40

  arrow

  to po co nazywać to "noc konfesjonałów" jak w razie braku chętnych zamkną przed 12 ?? To tak jakby jakieś centrum handlowe robiło noc zakupów i zamknęło drzwi przed 24.00 bo chętnych nie było, albo przyszli po północy ...

  jak dla mnie żal.pl

 • yeti
  2013-10-27 20:41:50

  arrow

  Doczekaliśmy się i w Siedlcach takiej eventu. To dobrze, aczkolwiek, mając doświadczenie takich inicjatyw w Poznaniu, Łodzi czy Krakowie (być może więc moje uwagi nie będą miały takiego przełożenia na specyfikę jednak w sumie nie za dużych [ale fajnych!] Siedlec), chciałbym nieśmiało coś zasugerować:
  . miejsce. żeby było powszechniej i łatwiej mogły tu trafić nawet naprawdę zbłąkane dusze, lepiej robić to w centrum miasta niż na uboczu - a kaplica DA jest jednak na wylocie z centrum (choć obok ma spore osiedle). bo \"Noc\" jest to inicjatywa kierowana do miast, które tętnią życiem przez całą dobę (no dobra, Siedlce nie są dużym miastem, ale to chyba tym lepiej osadzić akcję gdzieś w centrum.
  .. promocja i czas. skoro inicjatywa wychodzi od DA i zapewne w kierunku młodych jest stargetowana, to mogą wynikać z tego 2 rzeczy: 1) ważne, żeby nagłośnić to przy szkołach, akademikach i uczelniach, a nie tylko w kościołach i wokół nich (co zapewne będzie zrobione). 2) \"Noc\" to jest noc. myślę, że dla przeciętnego studenta czas przed 24.00 to jeszcze wieczór, a nie już noc. ;) w przyszłości można by pomyśleć o późniejszym rozpoczęciu i skończeniu (nawet centra handlowe zwane \"galeriami\" robią \"noce niskich cen\", etc., także pomysłów nie powinno zabraknąć)
  ... okres liturgiczny. tak, jak napisał xyz, warto pomyśleć kategoriami nie tylko życia DA, ale też tzw. zwykłych ludzi (bo, chyba słusznie zakładam, że \"Noc\" jest nie tylko dla studentów i sympatyków DA), którzy sakramentu pojednania szukają szczególnie intensywnie przed wielkimi świętami (Boże Narodzenie, Wielkanoc/Pascha). genialną (i znaną też od dawna w innych miastach) inicjatywą jest dyżurowanie spowiednicze w Katedrze (z wyłączeniem czasu liturgii) podczas Triduum. znam miejsca gdzie w Wlki Piątek spowiedź jest do późna - wraz z adoracją Krzyża kończy się ok. północy. i to gdzieś wtedy, w okresach przedświątecznych, odpowiednio zaplanowana i rozpropagowana inicjatywa mogłaby przynieść dobre owoce.
  zresztą, zapewne po tym debiucie będzie można powiedzieć coś więcej, zebrać doświadczenia.
  czego też życzę, a pomysł popieram i wspieram. :)

 • z Poznańskiej
  2013-10-27 19:40:26

  arrow

  ...przyłączam się do tej Akcji....Chwała Panu !

 • asia
  2013-10-26 11:03:40

  arrow

  SUPER! wreszcie inicjatywa na którą długo czekałam. w wielu diecezjach w Polsce noc konfesjonałów to inicjatywa podejmowana od dłuższego czasu, wreszcie dzieje się to też i w naszej siedleckiej diecezji. oby z roku na rok rozrastała się i na inne miasta i miejscowości. CHWAŁA PANU! :)

 • siedlczanka
  2013-10-25 21:11:19

  arrow

  myślę,że to bardzo dobre zamierzenie,jeśli tak mogę określić...żeby był większy skutek dobrze by było podać w mediach lub na plakatach...taka jedna noc w miesiącu z Najświętszym Sakramentem aż się prosi...niech Bóg ma w opiece to Zdarzenie czy Wydarzenie...jestem dobrych myśli...

 • xyz
  2013-10-25 16:54:50

  arrow

  Myślę, że nie będzie zbyt wielu chętnych. Noc konfesjonałów warto zrobić przed świętami wielkanocnymi ewentualnie Bożym Narodzeniem.
  Al oczywiście fajnie, że organizujecie, i chwała Bogu za każdego kto skorzysta.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.

foto

Wyścig złomów
2014-04-25 06:58:00 Kategoria: Siedlce

27 kwietnia o godzinie 12.00 odbedzie się I runda Wyścigu Złomów. Szczegóły na plakacie i profilu na facebook'u.

więcej »
foto

Miłosierdziem podziękujmy za kanonizację Jana Pawła II!
2014-04-25 06:43:00 Kategoria: z kraju

Do bycia apostołami i świadkami Bożego Miłosierdzia wzywał nas wielokrotnie Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia. Chcemy nadal podążać jego śladami...W liście...

więcej »
foto

Młodzi, zdolni i ambitni
2014-04-25 07:12:00 Kategoria: Łuków

W Kinie Łuków, w czwartkowe popołudnie 24 kwietnia odbyła się premiera filmu „Anarchia”. Jego twórcami są młodzi, zdolni i ambitni ludzie z Łukowa. Reżyserem filmu...

więcej »
foto

KPS rozpoczyna walkę o złoty medal I ligi
2014-04-24 14:27:50 Kategoria: Siedlce

Już w piątek, 25 kwietnia siatkarze z Siedlec rozpoczynają walkę o zwycięstwo w finale play-off I ligi. Zespół trenera Sławomira Gerymskiego na początek rozegra dwa...

więcej »
Znajdziesz nas w Google+ Wygenerowane 0,484524011612 sekund